Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
#31
Nurtuje mnie jedno pytanie.Czy te słupy mogą być na jednej stopie z kominami?Jeden słup wypada kolo komina i gdyby przenieść drugi komin w miejsce drugiego słupa (lub zrezygnować z jednego komina) to pozostaje nam koszt samych słupów i podciągu.Nawet nie robiąc stropu betonowego tylko wiązary poprawiło by to stabilność konstrukcji oraz umożliwiłoby zrobienie stropu w razie potrzeby kiedyś tam w przyszłości.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#32
Ja mam trochę inny plan na zagospodarowanie poddasza. Planuję wybudować dach 2-spadowy, co pozwoli wygospodarować o wiele więcej miejsca na stryszku. Wejście na stryszek umieścić w okolicach 1/3 długości domu co pozwoli na podział przestrzeni na stryszku w stosunku 1/3 do 2/3. 1/3 to byłaby graciarnia tak jak w zamyśle przy konstrukcji 4-spadowej dachu, a 2/3 na chwilę obecną też może to być stryszek lub jakiś wiosenno - letnie miejsce do spania, gdy przyjadą goście lub dodatkowy pokój do zabaw dla dziecka. Oczywiście jak będzie potrzeba to w późniejszym okresie, można byłoby trochę zagospodarować ten pokój, lub pozostawić jako stryszek lub wiosenno letni pokój. Jedyną rzeczą jaką trzeba byłoby przewidzieć na etapie projektowania to wzmocnienie dolnego pasa konstrukcji dachu. Myślę że całość zmian mogłaby zamknąć się w kwocie 5-7 tysięcy jednak należy pamiętać że zyskujemy dodatkowo ok 25m2 powierzchni na strychu. A wiadomo że dodatkowe miejsce na szpargały bardzo się przyda szczególnie jeżeli ktoś nie planuje wybudować garażu.
Odpowiedz
#33
(24.02.2017, 09:20)lucky napisał(a): Ja mam trochę inny plan na zagospodarowanie poddasza. Planuję wybudować dach 2-spadowy, co pozwoli wygospodarować o wiele więcej miejsca na stryszku. Wejście na stryszek umieścić w okolicach 1/3 długości domu co pozwoli na podział przestrzeni na stryszku w stosunku 1/3 do 2/3. 1/3 to byłaby graciarnia tak jak w zamyśle przy konstrukcji 4-spadowej dachu, a 2/3 na chwilę obecną też może to być stryszek lub jakiś wiosenno - letnie miejsce do spania, gdy przyjadą goście lub dodatkowy pokój do zabaw dla dziecka. Oczywiście jak będzie potrzeba to w późniejszym okresie, można byłoby trochę zagospodarować ten pokój, lub pozostawić jako stryszek lub wiosenno letni pokój. Jedyną rzeczą jaką trzeba byłoby przewidzieć na etapie projektowania to wzmocnienie dolnego pasa konstrukcji dachu. Myślę że całość zmian mogłaby zamknąć się w kwocie 5-7 tysięcy jednak należy pamiętać że zyskujemy dodatkowo ok 25m2 powierzchni na strychu. A wiadomo że dodatkowe miejsce na szpargały bardzo się przyda szczególnie jeżeli ktoś nie planuje wybudować garażu.

Dolicz jeszcze ocieplenie poddasza w stosunku do ilosci ocieplenia na stropie. Pamietaj rowniez o wysokosci poddasza wiec pewnie dojdzie ci jeszcze scianka kolankowa to tez sa koszty.
Odpowiedz
#34
scianka kolnkowa nie musi byc jedynie co to szczytowa
Odpowiedz
#35
Za to wypada pewnie jakieś schody zrobić. Jakąś wentylacje też pasuje zrobić. Powstały duuży pokój można by podzieli jakoś na 2 mniejsze. Wybudować ścianki. Ocieplić te wszystkie zewnętrzne wraz z sufitem kolankowym, jak i zwykłym. Przy takich kombinacjach to zdecydowanie bym wolał budować zwykły dom z poddaszem urzytkowym bo koszty pewnie podobne ale miałbym normalne piętro a nie jakąś atrape.
Odpowiedz


#36
Niby racja ja kombinuje z wiazary attykowe czekam aż mi wylicza cenę za nie i potem mam zawsze możliwość mieć Podasze jeśli zechce a schody okrągłe dużo miejsca nie zajmują 1m2 i masz
Odpowiedz
#37
Jesli zastosujesz ocieplenie tylko stropu to pomieszczenie wygospodarowane i gory czyli stryszek mozesz uzywac w okresie letnim no chyba ze ocieplisz dom od strony dachu. Jezeli chcesz miec dostep do tego pomieszczenia przez caly rok (schody krecone) to misisz ocieplac caly dach. Pamietaj ze bedzie tam otwor aby mozna bylo spokojnie wchodzic i wychodzic . Jak masz wlaz z drabinka to dalej mozesz utrzymac izolacyjnosc stropu. Na koniec jesli planujesz dodatkowy pokoj i gory to okno jakies przydaloby sie a to dodatkowy koszt.
Odpowiedz
#38
(24.02.2017, 17:37)umberto20 napisał(a): Niby racja ja kombinuje z wiazary attykowe czekam aż mi wylicza cenę za nie i potem mam zawsze możliwość mieć Podasze jeśli zechce a schody okrągłe dużo miejsca nie zajmują 1m2 i masz

Dasz znać na forum ile by wyniosła ta konstrukcja attykowa?
Pozdrawiam
Grzegorz
Odpowiedz
#39
Po co wy kombinujecie ? Dom jest maly i tani w budowie, na sile probujecie ''dorobic'' mu kilkadziesiat m2 liczac ze koszt zamknie sie w 10 tys.
Pomyslcie o obciazalnosci takiego stropu z dolnego pasa wiazarow jesli w budynku nie bedzie scian nosnych/podciagow i jaki bedzie ich koszt, bo moim zdaniem 25-30 tys.
Jaka bedzie wysokosc tak zaadaptowanego poddasza i gdzie wstawicie schody na parterze. Jak bedzie wygladac wentylacja tego pomieszczenia na poddaszu ( chyba ze bedzie went mech), pociagniecie instalacji grzewczej to tez wiekszy kociol a to znowu koszty.
To wszystko musi zrobic konstruktor - nie za darmo oczywiscie, wiec przy takich zmianach taniej wyjdzie inny projekt.
Odpowiedz
#40
ja jednego nie rozumiem:
większość zaraz wyjeżdża że to dom za 150tys, że lepiej szukać innego projektu itp itd.
ja nigdzie nie pisałem o schodach. w warunkach mam dach dwuspadowy (złożyłem podanie o zmianę ale czekam) jeśli nie zgodzą się na zmianę to będę musiał mieć dwuspadowy dach
i skoro będę musiał mieć to chciałbym wiedzieć ile będę musiał dołożyć żeby móc zmieścić na stryszku coś więcej niż choinkę...

a może po prostu podoba mi się projekt, stać mnie na to i tak chce... nie che innego projektu tylko ten z adaptacją na poddasze itp itd

po to jest forum aby wymieniać się informacjami, radami, wskazówkami...

i jeśli chciałbym zadać pytanie czy warto kombinować z projektem to bym je zadał....

Pozdrawiam
Grzegorz
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu