Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
#21
Przecież Hubert jeszcze ma podbitki... Jak więc wiatr ma nie latać. Poza tym jeszcze będzie odcinka przy izolacji termicznej.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#22
(07.02.2017, 00:48)Łukasz napisał(a): Przecież Hubert jeszcze ma podbitki... Jak więc wiatr ma nie latać. Poza tym jeszcze będzie odcinka przy izolacji termicznej.

Odcinka czyli cos ala scianka kolankowa ??
Odpowiedz
#23
Witam
Ja mam pytanie odnoście tematu tego posta
Jeśli chodzi o więźbę tradycyjną to jak wielkie zmiany by trzeba było zrobić przy dachu dwuspadowym (takie mam warunki - dach dwuspadowy, kąt nachylenia od 30-45 stopni)
Mógłby to ktoś mi nakreślić? poprzeć jakimś szkicem?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#24
Przede wszystkim to do wymurowania szczyty. Do ego w ścianach bocznych muszą być szpilki do murłaty i sama murłata. No i do tradycyjnej więźby musiałbyś mieć chyba ścianę wewnętrzną nośną aby były punkty podparcia.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#25
Jeśli chodzi o więźbę tradycyjną to po najmniejszej linii oporu dwa słupy żelbetowe oparte na stopach fundamentowych. Na nich natomiast wieniec spinający. Rozwiązanie to nada się pod strop gęsto żebrowy oraz pod drewniany.
Przy jednym i drugim rozwiązaniu wieniec spinający nie musi być w osi budynku.

Rozwiązanie przeliczone i przedyskutowane z konstruktorem.  Przy stropie jednym i drugim można to rozwiązać w ten sposób, że sufit będziemy w domu mieli równy bez wystającego nadproża (wieniec spinający) . Koszt całości zakręci się ok 6 tyś zł.

Przy stropie typu teriva dodatkowe żebra rozdzielcze. Przy drewnianym belki stolca oparte na belkach stropowych o zwiększonym przekroju.

Przy dachu dwuspadowym należy jeszcze doprojektować dodatkowe trzpienie łączące ławy z wieńcem.

Jedna z możliwości "ukrycia" słupów.
Pozdrawiam.

[Obrazek: budowa_domu_2017_zmiany_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_zmiany_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_zmiany_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_zmiany_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_zmiany_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_zmiany_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_zmiany_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_zmiany_8.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz


#26
i teraz tak, czy to sie opłaca, ?
czy rzeczywiscie 6 tys wiecej w inny wieniec, powoduje ze dach bedzie tanszy, co zyskamy?
tzeby belka była niewidoczna to zapewne trzba do kazdego otworu okiennego zastosowac nadproze, plus warstwa bloczkow hmm
Tu sie rozjezdza cały sens i pierwotna idea tego domu, bo idziemy w domysle w poddasze uzytkowe.

PS
Swoja droga, bylem u sasiada przed chwila piekny dom, nie zdazyli dokonczyc podbitki i teraz ma kuny, takie to sa przyjemnosci z posiadania poddasza uzytkowego
Odpowiedz
#27
Ale to wcale tańsze nie będzie. Sama tylko konstrukcja nośna to 6k więcej. Dach w konstrukcji tradycyjnej ciesielskiej jest droższy od wiązarów.
I zgadzam się z tym, że to się mija z celem i całą ideą. Jest milion innych projektów do wyboru. I namawiam do tego za każdym razem jak ktoś przed zakupem chce zmieniać projekt w istotnym stopniu, aby poszukał w necie.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#28
Do tego projektu trzeba SWIADOMIE wiedziec czego sie chce a czego nie chce.
Odpowiedz
#29
@ Łukasz

Jakiego uzywasz programu do projektowania?

Pozdrawiam
Odpowiedz
#30
Co innego jest świadomość tego co się chce a co innego jest w warunkach zabudowy...
Napisałem podanie o zmianę warunków i czekam za odpowiedzią...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu