Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
Zapytanie możesz wysłać tak czy siak. Poproś o wycene ile za konstrukcję a ile za transport. Jak zrobisz słupy albo ściany nośne w środku to już raczej nic nie przezuniesz na etapie budowy działowek (gdybyś się nagle rozmyślił z ukladem). A może są jakieś firmy za wschodnią granicą co robią wiązary i są tańsze?
Odpowiedz
Nic mi nie wiadomo ale ( chociaż tam prędzęj strzechy są a nie wiązary) raczej odpada przez granice cło itp... Wysłałem do kilku firm ale podobnie wszyscy się cenią plus minus 2 tyś zł. Niby sawe ma dobrą opinię. tylko kwestia jak wynegocjować z nimi dobrą cenę. Z tym rozmieszczeniem to masz rację swobodna dowolność to na plus ciekawe jak akustyka i wiatry czy nie słychać tych wiązarów w czasie burz czy wiatrów. W moim regionie nikt nie postawił takiego domu większość robi z poddaszem użytkowym... Ja mam dużą działkę po schodach nie chce mi się biegać ...
Odpowiedz
Dach tradycyjny nie wyjdzie dużo taniej od wiązara . Do burkietowicza pisałes?
Odpowiedz
Po raz kolejny nie polecam firmy Burkietowicz!
Wycena była droższa niż w innych firmach.
Zachęcali do negocjacji ceny. No to negocjowałem.
Powiedziałem za ile mam w innych firmach.
Obiecali, że zadzwonią za kilka dni z propozycją.
Oddzwonili po takim czasie, że pierwsza wycena straciła ważność, po czym poinformowali, że "ceny poszły w górę", więc pierwszej wyceny mi nie obniżą. Ale jeśli chcę wiązary od nich, to będzie jeszcze drożej niż pierwotnie.
Domyślam się, że celowo "przeciągnęli" mnie te kilka dni. Na szczęście nie są jedyni na rynku.
Kpina i brak szacunku do Klienta.

NIE POLECAM WIĄZARY BURKIETOWICZ
Odpowiedz
Maruniu007 moim zdaniem cena za te wiązary jest ok zważywszy że masz większy budynek. No i za transport też muszą  coś policzyć. Ja bym poszedł w wiązary jednak.
Odpowiedz


Dzięki Mortar za radę , cieśla od dachu zapewnia że zrobić samemu taniej wyjdzie anizeli wiązary ale nie wierzę w to: doliczyć strop, belki wieniec betonowy słupy , podwyższenie żeby schować wieniec.. A tutaj za jednym zamachem dach i strop... Teraz kwestia blacha czy dachówka może macie jakieś sugestie ? za przeciw ? nie chodzi tylko o cena ale komfort wygodę i estetykę...Dzięki za pomoc Pozdrawiam
Odpowiedz
Blachodachówka czy dachówka:
1. Koszt - masz wymiar dachu, zorientuj się o cenie materiału przy interesującym cię wzorze blachodachówki a dachówce ceramicznej. Blachodachówka jest lżejsza, wymagana mniejsza nośność konstrukcji dachowej ale jak to oszczędność, pytanie do firmy od wiązarów.
2. Hałas - blachodachówka jest głośniejsza podczas opadów atmosferycznych. Jak bardzo to pytanie do ludzi którzy taką mają (kolega "szpachla" ma blachę)
http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...age-7.html. Niektórzy ludzie uwielbiają dźwięk deszczu na takim dachu.
Poczytaj o "blachodachówce na rąbek", może się Tobie spodoba wzór.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu