Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beton H+H
#1
Witam

Jestem na etapie wyboru materiałów w kosztorysie na sciany zewnetrzne.

Powiedzcie mi beton komorkowy  H+h polecacie, chodzi mi o gestosc materiału
Odpowiedz
#2
Jeżeli planujesz ścianę dwuwarstwową to śmiało możesz murować bloczkami o gęstości 600.

Zastanów się jeszcze nad bloczkami ytonga, mają najlepszą dokładność wykonania a to sporo ułatwia pracę.

Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz
#3
(02.02.2017, 19:32)Tomasz P napisał(a): Jeżeli planujesz ścianę dwuwarstwową to śmiało możesz murować bloczkami o  gęstości 600.

Zastanów się jeszcze nad bloczkami ytonga, mają najlepszą dokładność wykonania a to sporo ułatwia pracę.

Pozdrawiam
Tomasz

Tak sciana dwuwarstwowa, o ociepleniue mysle 20 cm styropianu
Odpowiedz
#4
Śmiało możesz murować bloczkami o największej gęstości, czyli o największym współczynniku przenikania ciepła.
Nie ma potrzeby płacić za droższe lżejsze bloczki ponieważ twoją izolacją będzie EPS (styropian).

Powiem szczerze, nie znam produktu H+H, sam murowałem ytongiem 600 (najtańszym) i byłem bardzo zadowolony z jakości. Dodatkowo uparłem się na zaprawę firmową xelli (ytonga) i byłem nią zachwycony. Zwłaszcza jak raz zabrakło jej w hurtowni i jeden dzień musiałem murować silmurem, który odbiegał sporo od znanej mi zaprawy, wtedy ja właśnie doceniłem.

Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz
#5
(02.02.2017, 19:49)Tomasz P napisał(a): Śmiało możesz murować bloczkami o największej gęstości, czyli o największym współczynniku przenikania ciepła.
Nie ma potrzeby płacić za droższe lżejsze bloczki ponieważ twoją izolacją będzie EPS (styropian).
A nie jest tak ze wieksza gestosc do nizsze przenikanie ciepla?
Odpowiedz


#6
Mniejsza gęstość to więcej porów gazowych w materiale. Działają one jako izolator.
Materiał gęstszy słabiej izoluje oraz więcej waży.

Pozdrawiam
Tomasz
Odpowiedz
#7
(02.02.2017, 19:55)Tomasz P napisał(a): Mniejsza gęstość to więcej porów gazowych w materiale. Działają one jako izolator.
Materiał gęstszy słabiej izoluje oraz więcej waży.

Pozdrawiam
Tomasz

OK. Dzieki za wytlumaczenie. czyli poruszac sie w zakresie gestosci 500 - 600?
Odpowiedz
#8
Dokładnie.

H+H jest względnie równy, śmiało stwierdzam, że po Ytongu w pierwszym rzędzie. Trafiają się najczęściej bloczki o wymiareze 625x250mmx240 w porównaniu di "solbeta" i innych standardowych 590x240x240mm. To również musisz brać pod uwagę przy planowaniu ilości potrzebnego materiału.
Ytong znowu jest mniejszy. MOje prywatne zdanie jest takie, że ten dzisiejszy Ytong z Xelli to nawet nie leżał koło tego sprzed lat 10 - ciu.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#9
(02.02.2017, 20:13)Łukasz napisał(a): Dokładnie.

H+H jest względnie równy, śmiało stwierdzam, że po Ytongu w pierwszym rzędzie. Trafiają się najczęściej bloczki o wymiareze 625x250mmx240 w porównaniu di "solbeta" i innych standardowych 590x240x240mm. To również musisz brać pod uwagę przy planowaniu ilości potrzebnego materiału.
Ytong znowu jest mniejszy. MOje prywatne zdanie jest takie, że ten dzisiejszy Ytong z Xelli to nawet nie leżał koło tego sprzed lat 10 - ciu.

dzieki za inormacje.

Jeszcze pytanie. Bo w projekcie przewidziane poziom zero 30 cm nad grutem. Architekt adaptujacy podpowiedzial mi podniesienia do poziomu 45-50 cm. Czy ktos wprowadzal tego typu zmiane?
Odpowiedz
#10
To wyjdzie na budowie, a powinno już przy adaptacji. Zresztą zobaczysz, czy Ci to pasuje. Jedna osoba lubi wyższy cokół, inna prawie w ogóle. Ja będę robił cokół na półtorej stopnia schodowego. Bardziej Cie interesuje strefa przemarzania a co za tym idzie wysokość ściany fundamentowej. Czym wyższy cokół tym wyższa ściana fundamentowa.

p.s    str.2 w projekcie pierwsze kilka zdań o tym stanowią.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu