Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konstrukcja dachu
#1
Wink 
Witam wszystkich forumowiczów.

Jak każdy tutaj tak i ja zabieram się za budowę domu. Pozwolenie już za mną, materiały też już zamówione i teraz tylko czekać na dobrą pogodę żeby ruszyć z budową.
Trochę czasu spędziłem na poszukiwaniach dobrych cen, jest to projekt na którym nie możemy sobie pozwolić na "branie jak leci" materiałów tylko rozsądnie wydać każdą złotówkę aby zmieścić się w kosztorysie.
Ceny poszybowały już do góry, stal kupiłem w odniesieniu do projektu o jakieś 800zł drożej. Staram się zaoszczędzić gdzie się da i myślę że Wy również. Ostatnio wziąłem się za konstrukcje dachu i tutaj też niemiłe zaskoczenie bo już wyceny z tamtego roku w porównaniu do kosztorysu znacznie się zmieniły.
Na dachu nie ma co oszczędzać bo to wizytówka naszego domu, więc szukałem odpowiednich fachowców.
Zrobiłem wycenę dachu u "Burkietowicza" i wyszło prawie 18tys. netto co w zeszłym roku było nieco ponad 16tys.
W lokalnej firmie wyszło jeszcze gorzej bo 24tys. Znalazłem dużą firmę spod Łodzi i jak na razie to jest najtańsza oferta.
Może pochwalicie się Waszymi poszukiwaniami?
Ja jak na razie stawiam na nich, wyszło mi 16tys. i warunki podobne jak u "Burkietowicza" jak macie kogoś lepszego to się pochwalcie ja niedługo wpłacam zaliczkę (ponieważ zagwarantują mi tą cenę a ma być drożej w tym roku) i dlatego pytam na forum czy jest coś lepszego?
Zawsze to zaoszczędzone parę tysięcy - czyli kominy gratisSmile

       
Odpowiedz
#2
Na stali aż taka różnica? Ja brałem miesiąc temu i wyszło nieco taniej niż u Huberta... I płaciłem od razu vat bo stal biorę na osobę fizyczna aby potem nie mieć problemu jak bym zapomniał opłacić vat jako firma. W zeszłym tyg zamówiłem beton komórkowy, który również był tańszy niż w zeszłym roku na wakacje Smile

Lada dzień będę miał wycenę wiązarów z nowej firmy (20km ode mnie) ale zapowiada się, że nie będzie mi się opłacało targać konstrukcji z pod Konina. A tak koszty były 13.800 plus 2k transport do Gorzowa Wlkp. do mnie jest 40km dalej, wiec nawet 2500zł na transport liczę.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#3
Wycena z :
Drew-Max
Żeromin 12
62-613 Osiek Mały

To wiązary z montażem i transportem do okolic Poznania
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#4
(31.01.2017, 17:56)Łukasz napisał(a): Na stali aż taka różnica? Ja brałem miesiąc temu i wyszło nieco taniej niż u Huberta... I płaciłem od razu vat bo stal biorę na osobę fizyczna aby potem nie mieć problemu jak bym zapomniał opłacić vat jako firma. W zeszłym tyg zamówiłem beton komórkowy, który również był tańszy niż w zeszłym roku na wakacje Smile

Lada dzień będę miał wycenę wiązarów z nowej firmy (20km ode mnie) ale zapowiada się, że nie będzie mi się opłacało targać konstrukcji z pod Konina. A tak koszty były 13.800 plus 2k transport do Gorzowa Wlkp. do mnie jest 40km dalej, wiec nawet 2500zł na transport liczę.

Nie chce żebyś mnie źle zrozumiał, wiadomo że wszystko się zmienia nie raz drożeje nie raz tanieje(chociaż to mniejSmile)
Mi chodzi o jak najlepiej wydane pieniądze i żeby nie przepłacać.
U mnie stal na budowę wyszła 2480zł plus transport powiedzmy ze 2500zł a w kosztorysie ponad 1500zł jak dobrze widzę. To trochę różnica jestSmile
Na tą chwilę konstrukcja dachu wychodzi 16tys z transportem czyli bardzo dobra cena.
Jeżeli ktoś chce skorzystać to polecam kontakt 601303661 bardzo miły Pan i lubi gadaćSmile
Można się powołać na nasz projekt domza150tysięcy dla mnie już wycenę robili także na pewno wszystko będą wiedzieć.
Odpowiedz
#5
[quote pid='1464' dateline='1485879899']
Na tą chwilę konstrukcja dachu wychodzi 16tys z transportem czyli bardzo dobra cena.
Jeżeli ktoś chce skorzystać to polecam kontakt 601303661 bardzo miły Pan i lubi gadaćSmile
Można się powołać na nasz projekt domza150tysięcy dla mnie już wycenę robili także na pewno wszystko będą wiedzieć.
[/quote]

A jak daleko masz do producenta? Chodzi mi o koszty transportu.
Odpowiedz


#6
(31.01.2017, 19:43)marcinur napisał(a): [quote pid='1464' dateline='1485879899']
Na tą chwilę konstrukcja dachu wychodzi 16tys z transportem czyli bardzo dobra cena.
Jeżeli ktoś chce skorzystać to polecam kontakt 601303661 bardzo miły Pan i lubi gadaćSmile
Można się powołać na nasz projekt domza150tysięcy dla mnie już wycenę robili także na pewno wszystko będą wiedzieć.

A jak daleko masz do producenta? Chodzi mi o koszty transportu.
[/quote]

z google mapy wyszło 230km
Odpowiedz
#7
Z tego co czytałem to warto wybrać producenta z Mitek. Podkreślam to jest słowo zasłyszane
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
Pepliszon a czy ta cena jest już ostateczna czy można jeszcze negocjować? I czy ta oferta jest ważna dla wszystkich projektów dom za 150 tys i do kiedy? Bo jak narazie to do dachu troche brakuje i jak dojde do tego etapu to moze troche czasu upłynąć i cena sie zmienic moze.
Odpowiedz
#9
(31.01.2017, 22:02)maniekami napisał(a): Pepliszon a czy ta cena jest już ostateczna czy można jeszcze negocjować? I czy ta oferta jest ważna dla wszystkich projektów dom za 150 tys i do kiedy? Bo jak narazie to do dachu troche brakuje i jak dojde do tego etapu to moze troche czasu upłynąć i cena sie zmienic moze.

No ja gadałem z nim o ofercie od Burkietowicza i powiedział że zrobi to taniej ale potwierdził to co mówili mi fachowcy od dachów, którzy będą robić u mnie dach, że ceny pójdą w górę. I ten z tej Łodzi też mówił że mają dużo zamówień i że ceny od tego roku na pewno pójdą w górę.
Mam jeszcze czas 2 tyg żeby się zastanowić i jeżeli wpłacę zaliczkę to na pewno ta cena zostanie.
Jak nie poszukam lepszej oferty i od dobrej firmy to wpłacam a realizacje dachu mogę sobie uzgodnić nawet na jesień i wtedy zapłacić resztę.
Odpowiedz
#10
Witam,również przesyłam dwie wyceny.Czekam jeszcze na ofertę od Burkietowicza.

.pdf   oferta 37_2017.pdf (Rozmiar: 77.48 KB / Pobrań: 1,417)
.pdf   oferta_s41,17.pdf (Rozmiar: 127.25 KB / Pobrań: 1,204)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu