Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia budowlane
#31
A co sądzicie o przyczepce. Chodzi mi o zwykłą 1 osiówkę, z paką 2 metrową. Potrzebna na budowę, czy wszystkie materiały można załatwić z dostawą?
Odpowiedz
#32
Raczej bez sensu wszystko Ci dowiozą. I tak za dużo na taką przyczepkę nie wrzucisz
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#33
bym był ostrożny przyczepka sie przyda choćby przy wykończeniu no i na lata do przywózki opału
grube materiały przywiozą jak w kasie zostawisz kilka tyś ,jakieś drobne wyposażenie łazienki trzeba zapłacić a do osobówki nie wejdzie
Odpowiedz
#34
Legalna, w miarę w dobrym stanie to 1000 zł plus 50 zł OC. Średnio jeśli jak w ogóle liczą transport to 50 zł chyba że masz jakoś daleko. Policz ile razy musieliby ci coś przywozić. Kumpel ostatnio woził 6m fi 12 w seincento Smile więc można Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#35
w domu mam gaz ale do warsztatu kupuje drewno na opał i generalnie tam gdzie jest dobra cena ok 30km ode mnie przywózka kosztuje ok 1 kubika lub metr przestrzenny jak kto woli
poza tym
jeśli człowiek jest na składzie opału osobiście to chociaż sie starają wybierać lepsze przy kupnie wągla..nie kupujemy wody...

jeśli chodzi o budowę mobilność to więcej wybru i ekonomika można skoczyć tu i tu porównać przerachować i kupić lub nie ,wiadomo ze im dalej od miasta tym taniej

poza tym powiem wam panowie w tajemnicy ze przyczepki tracą bardzo mało na wartości tylko z papierami oczywiscie doszło to tego ze sam papier i blacha to tysiak
niestety sprzedałem miałem niewiadowa z paką 2000 po wzmocnieniu ramy dawała rade ale śmiem twierdzić żę montaż podwójnej warstwy laminowanej sklejki też da rade sklejka na paki aut dostawczych
Odpowiedz


#36
Ale czy jest sens kupować jeżeli na każdym kroku (przynajmniej u nas) są wypożyczalnie?
Z jednej strony fajnie mieć swoje ale z drugiej trzeba rozważyć zasadność zakupu, bo się okaże zaraz, że więcej będzie u ludzi jeździć jak się znajomi dowiedzą że masz przyczepkę.
To trochę jak np. z młotem udarowym. Fajna maszyna kosztuje ponad 2000zł. Kupić na budowę, no niby się przyda do większych otworów i podkuć ale potem będzie x lat leżeć bo nie będziemy nią fi6 pod obrazek czy krzyżyk wiercić. Może tak zaplanować roboty żeby wypożyczyć na tydzień i już, a kaskę przeznaczyć na meble?
Odpowiedz
#37
Przyczepkę można czasem tanio wypożyczyć w OBI, za zakupy powyżej 200zł wynajęcie na 8h kosztuje 1zł. W wypożyczalni normalnie ok 50zł / dzień zwykle płaciłem. Myślę że nawet jak raz na rok będzie trzeba taką przyczepką opał przywieźć to taniej wychodzi wypożyczyć niż płacić OC i utrzymywać przyczepkę która będzie się niszczyć od samego stania.

Pytanie odnośnie rusztowania: ile potrzebujemy rusztowania? jakiego? Lepiej kupić czy wypożyczyć?
Odpowiedz
#38
Samo OC to grosze, ale z resztą muszę się po części zgodzić. Jak będzie szczelna plandeka to nic jej nie będzie. Ale wydawać dwa tysiaki za najprostrzą z obi czy innego marketu aby stała pod domem to trochę słabo.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#39
zależy co chcesz z tego rusztowania robić. Jeśli tylko elewację to wystarczą nawet 4 ramki warszawskiego i kółka.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#40
Czy ktoś miał styczność z elektronarzędziami firmy Parkside promowanej przez Lidla? 
Jak to się sprawuje? Warto wydawać pieniądze na ten sprzęt?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu