Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia budowlane
Ja się zdecydowałem na zestaw tak jak u kolegi Lubin bo raczej na pewno kupię sobie też szlifierkę kątową R18AG-0, na allegro można wyrwać za koło 220-230zł z wysyłką (w Casto koło 250zł) a z baterią 4Ah powinna ładnie działać przy różnych pracach w domza150tys Smile
Odpowiedz
Wystarczy mieć dwie baterie i kilka narzędzi. Baterie pasują nawet starego typu.
Odpowiedz
Jak by ktoś szukał do pilarka aku z Ryobi jest w dobrej cenie w LeroyMerlin - model R18CS-0 Sam się zdecydowałem na tę markę i całkiem sporo sobie sprzęty radzą. Nie polecam tylko bitów ani zestawów wierteł od nich tylko. Lepiej kupić jakiś mniejszy zestaw ale lepszej firmy.
Odpowiedz
juz po promocji ale jak bedę dzisiaj w poznaniu to podjade i w sumie zerknę chociaż jak to wygląda. W gazetce był zestaw 2x 2.5ah z odkurzaczem Wink
Odpowiedz
Hej,
zakupiłem już wkrętarkę (udało się powystawową boscha, a miała być nowa ryobi). Mam te wiertarkę udarową sds hilti te5. Poziomice i kielnie będą pod choinką.
Obecnie rozglądam się za piłą ukośnicą do drewna, szlifierką kontową i pilarką spalinową.
Mam pytanie odnośnie tego ostatniego. Tata ma starego stihla, teść też ma starego stihla. Sprzęty nie do zajechania, ale jednak są to drogie piły, zwłaszcza stare, które były niezniszczalne.
Czy są pilarki warte uwagi, żeby dały radę na budowie a później żeby dało się jeszcze trochę opału do kozy pociąć? Powiedzmy tak do 500zł Smile. Ktoś mógłby powiedzieć, po co szukać pilarki, ja są dwie - otóż ja nie lubię pożyczać takiego sprzętu, wolę mieć swój Smile.

Pzdr
Odpowiedz


Gdzieś ostatnio widziałem że któryś market robił wyprzedaż pilarek mcculloh z 1000 na 350zł. Taka to by miała sens, ale spalinowej pilarki za 500 to sie nie kupi sensownej. Może lepiej elektryczna?
Odpowiedz
Poleci ktoś dobrą tarczę do pilarki ? Interesuje mnie cięcie precyzyjne bez strzępienia tz osb, sklejka, panele oraz jakaś drobnica. średnica 185mm. Na allegro widzę jest tego sporo ale te najtańsze chyba do niczego się nie nadają.
Odpowiedz
pracuje w zakładach produkujących meble i z doświadczenia Ci powiem że żadna tarcza do pilarki nie zostawi dwóch stron bez wystrzępienia (będzie bardziej lub mniej widoczna zależnie od materiału) do tego potrzebna jest piła z podcinakiem, dobra tarcza pozwoli Ci zachować jedną krawędź bez wystrzępienia ogólnie każda ostra będzie ok
Ja osobiście używam pilarki evolution z tą tarczą
https://www.castorama.pl/produkty/narzed...xkQAvD_BwE

i muszę powiedzieć że spełnia ona moje oczekiwania jej plus jest taki że ewentualne gwoździe i wkręty w drewnie jej nie przeszkadzają nie stępią jej ani nie uszczerbią węglików dzięki ogranicznikom zagłębienia zęba, a wadą tego będzie wolniejsze zbieranie materiału ale muszę powiedzieć że niema z tym problemu
Odpowiedz
Ja na poczet budowy kupiłem zestaw Graphite (wkrętarka z udarem bez-szczotkowa, wkrętarka szczotkowa, szlifierka kątowa, pilarka, "lisica" i szlifierka do drewna + 2 aku 18v 4ah i ładowarka). Wszystko razem wyszło 1600zł.

Czy jestem zadowolony? na dzień dzisiejszy tak po pierwszych paru pracach domowych. Nie wiem, czy ten zestaw wytrzyma cały etap budowy, ale same korpusy są bardzo tanie. Mega zadowolony jestem ze szlifierki kątowej na aku. naprawdę ułatwia prace jak nie ciągnie się za sobą kabla z przedłużaczem.

Polecam pomyśleć właśnie o firmach, które maja jedną baterię do wielu narzędzi. Makita ma na przykład kosiarkę czy podkaszarkę na aku, która na pewno przyda się w świeżo wybudowanym domku Wink

W moim przekonaniu w narzędziach markowych płaci się głównie za markę, starsze narzędzia renomowanych marek są niezawodne, z tymi nowymi bywa różnie. Gdyby nie fakt, że Graphite jest polskim wyrobem kupił bym Ryobi lub używane makity.

Targujcie się, ja kupując narzędzia znalazłem sprzedawce z allegro w mojej okolicy, dostałem u niego na miejscu dodatkowy rabat + gratisy w postaci torby narzędziowej i smartwach (i kolejne od producenta bo akurat mieli promocję jak się okaże dowód zakupu) mała rzecz a cieszy Wink
Odpowiedz
milwaukee też daje radę
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu