Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia budowlane
#61
ja kupiłem w Castoramie agregat KALTMANN bodajże 2800W za 1200zł. Zasilam betoniarkę i inne elektronarzędzia, obecnie ma nabite ponad 160 motogodzin i nie miałem z nim żadnych problemów.
Odpowiedz
#62
Kupiłem agregat Einhell o mocy ciągłej 2600W więc powinien wystarczyć do budowy. Ale już żałuję Smile bo ten "KALTMANN" to chyba to samo, a można go kupić taniej. Z tego co widzę to wszystkie części są takie same więc pewnie w jednej chińskiej fabryce robione.
Odpowiedz
#63
ja mam agregat ryobi, 3600W, sprawdza się super, jak mieliśmy spore przerwy w dostawach a prace były pilne to długo można było działać. Budowa już prawie skończona ale myslę że sprzęt jeszcze na pewno się przyda, bo tym bardziej że nasza miejscówka to totalne bezludzie i wiem że w razie awarii prądu to nie mam co liczyć na szybką pomoc
Odpowiedz
#64
Temat rozwinął się głównie w kierunku elektronarzędzi.
A ja chciałem spytać o drobnicę typu kielnie, miary, młotki, piły, noże, sznurki itp.
Przez zimę chciałbym zgromadzić sprzęt na spokojnie.
Gdzie kupujecie takie sprzęty?
Catorama/ internet / czy może jakieś sklepy lokalne, hurtownie budowlane?

W necie na allegro, przypadkiem znalazłem kielnię trapezową za 3 zł! Zdziwiłem się, że są takie tanie.
Dziś z ciekawości wszedłem do Casto. Ceny od 10 zł.
Szlaufwaga w necie 30 zł, w Casto 50 zł.
Wniosek prosty: kupić kilka rzeczy od jednego sprzedawcy by koszt wysyłki nie zniwelował opłacalności zakupu.
Czy może w jakichś mniejszych sklepach jest taniej, niż w casto?
Odpowiedz
#65
Witam. Jak Sam napisałeś, chodzi Ci głównie o drobne narzędzia które nie są drogie więc tutaj kupując w sieci kokosów nie zaoszczędzisz. Narzędzia typu kielnia, piła, młotek itd. kup w sklepie budowlanym biorąc każde uprzednio do ręki, bo czasem zwyczajnie narzędzie "nie leży w dłoni" jak trzeba. Miary a w szczególności poziomice należy kupić porządne i tu nie szukajmy oszczędności bo wszystko wyjdzie podczas budowy. Jeżeli masz czas do rozpoczęcia inwestycji to kupuj co miesiąc 2-3 potrzebne ale za to konkretne narzędzia. Trzeba się po prostu porządnie przygotować bo potem będzie bieganie za każdą pierdołą po sklepach. Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


#66
Odnośnie poziomicy, to nie bardzo wyobrażam sobie kupić ją przez internet. Znając styl pracy kurierów, mogą dowieźć banana Big Grin

Poziomicę 3 metrową w casto oglądałem wczoraj. Mają 1 model za 108 zł. Gdzie jeszcze można taką kupić poza marketami typu Obi, Mrówka?
Czy hurtownie handlujące materiałami budowlanymi mają w asortymencie takie narzędzia?
Odpowiedz
#67
Ja kupiłem kielnie za 12zł, nóż do tapet za 3zł, tarcza 230mm do betonu 45zł, wiadro po dysperbicie do noszenia betonu gratis, sznurek 100m budowlany ok 10zł, młotek 1kg z zapasów garażowych max 15zł, poziomica 80cm 50zł i 2m 90zł. obcęgi do kręcenia zbrojenia (jakieś komunistyczne z długą rączką - lepsze od klucza który kupiłem za 10zł) Zamiast szlaufwagi mam laser stanleya za 500zł. Tyle potrzeba do zbudowania fundamentów w tolerancji +-2mm względem narożników (1 raz murowałem). Myślę że ze ścianami już inwestycji nie będzie (oprócz piły do bk za 60zł) Nie ma tragedii jeśli chodzi o koszty )
Ps. Betoniarka ok 120l to koszt 150zł używka z olx. Taczka z zapasów rodzinnych. Szpadel i łopata fiskersa razem 160zł (można za 20zł kpl)
Odpowiedz
#68
Czy ktoś z Was używał przedłużaczy tej firmy?

http://allegro.pl/przedluzacz-bebnowy-50...06001.html

50m długości
Przewód 3 x 2,5mm

Bez osłon na gniazda można kupić jeszcze 20zł taniej.
Odpowiedz
#69
(24.02.2018, 10:12)Michał G. napisał(a): Czy ktoś z Was używał przedłużaczy tej firmy?

http://allegro.pl/przedluzacz-bebnowy-50...06001.html

50m długości
Przewód 3 x 2,5mm

Bez osłon na gniazda można kupić jeszcze 20zł taniej.

Za te pieniadze w elektrycznym nawet nie kupisz 50 m DOBREGO kabla na przedłuzacz budowlany
Odpowiedz
#70
W takim razie jakiego Ty używasz, co polecasz?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu