Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia budowlane
#51
(10.09.2017, 15:55)kwadratos napisał(a): Czy ktoś może ma/miał styczność z elektro-narzędziami RYOBI ? Z tego co na necie patrzę to fajna alternatywa dla Makity gdzie sporo narzędzi można używać na ten sam 18V AKU, tylko pytanie jak z jakością bądź trwałością?

Kiedys mialem wiertarke od Ryobi, troche plastikowa obudowa byla i wydajnosc baterii spadala dosyc szybko. Nie orientuje sie w cenach w Polsce, ale moze dobra alternatywa dla makity jest Ridgid. Bateria tez dosyc szybko stracila swoja wydajnosc z poczatku, ale to bardzo wytrzymaly sprzet. Kilka razy spadl z drabiny i nawet nie jeknal. Ja mialem taka polecam:


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#52
Dobre są z tej nowej serii ONE+
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
#53
Dzięki @kuźnia za info, właśnie o tej serii myślę.
Odpowiedz
#54
No i nawet wygladaja fajnie. Ogolnie malo jednak spotykam Ridgid. W ramach ciekawostki powiem ze pracuje w New York i tutaj jest bum teraz na milwaukee 12V. Fakt ze tutaj sa inne  warunki, takie ze 90% robotnikow dojezdza metrem czyli narzedzia czesto trzeba miec w plecaku, torbie. I te 12v znacznie ulatwiaja dzwiganie. Wygladaja troche smiesznie, ale spelniaja swoja role. Moja jest z udarem i powiem wam ze mozna sie zdziwic jak sprawnie ten udar dziala. Na pewno spadek wydajnosci baterii jest duzo mniejszy od wspominanych wczesniej Ridgid czy Ryobi.
Zalaczam zdjecie, kazdy kto widzi pierwszy raz nazywa to cudo zabawka Smile


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#55
Dobek potwierdzam. W pracy mielismy takie male Milwauke tylko bez udaru i robilismy nim cudaWink A przede wszystkim jest małe i lekkie a mocniejsze od najtanszych 14v makit
Odpowiedz


#56
A juz jak stac kogos na taka wiertare to jest cos mega:


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#57
Czy przypadkiem Ridgid to nie to samo co AEG u nas? Milwaukee to sprzęt pierwsza klasa. DeWalt, Makita, Panasonic równie dobre Smile Niestety najdroższe są akumulatory. Jak się kupi coś taniego to za 2-3 lata są padnięte, a we firmówkach aku made in japan i nawet to jest warte dopłaty Smile
Odpowiedz
#58
Oj tam, niech będzie PRC Smile Nie ważne kto produkuje, ale jak produkuje, z czego produkuje i jak nadzoruje produkcje. Oczywiście zakup milwaukee żeby sobie czasem w domu wkręta wkręcić nie ma ekonomicznego sensu, ale jak ktoś lubi mieć dobre narzędzia to jak najbardziej godne polecenia są Smile

Z narzędzi bardzo dobre są Erbauer, w UK bardzo popularne i używane przez profesjonalistów, a cena niewysoka. Jak ktoś ma możliwość to nie ma się co zastanawiać.
Odpowiedz
#59
Budowa ruszyła ale niestety prądu nadal brak.
Jaki polecacie agregat prądotwórczy aby pociągnął małą betoniarkę? Może ktoś już miał do czynienia i wie jakiej firmy warto kupić a co lepiej omijać? Myślę, że taki min. 2kW wystarczy. Podobno Hondy są dobre, tyle, że są bardzo drogie...
Odpowiedz
#60
(19.09.2017, 00:01)wind7 napisał(a): Budowa ruszyła ale niestety prądu nadal brak.
Jaki polecacie agregat prądotwórczy aby pociągnął małą betoniarkę? Może ktoś już miał do czynienia i wie jakiej firmy warto kupić a co lepiej omijać? Myślę, że taki min. 2kW wystarczy. Podobno Hondy są dobre, tyle, że są bardzo drogie...

W Castoramie za 400 zł jest agregat 1,5kW i spokojnie uciągnie betoniarkę, wiem bo kupiłem ;-)
Jak byś był blisko mnie to bym Ci pożyczył bo do niczego innego w sumie to nie używałem agregatu, tylko do kręcenia zaprawy, dalej lecę na aku.
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu