Ocena wątku:
  • 3 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 19 - Izolacja termiczna ścian fundamentowych 27.01.2017 Full HD
#11
(01.02.2017, 10:27)pstawik napisał(a): Z opisu producenta tej pianki do styropianu wynika, że jeśli chcemy na fasadę, to musimy kołkować...
"Mocowanie płyt izolacyjnych do ścian z różnych materiałów przy ocieplaniu budynków w systemach, w których płyty są jednocześnie mocowane mechanicznie"
Myślałem, że ściany można ocieplać, tak jak fundamenty: piana, styro, siatka i klej i już...

A ja mysle domniemywam, ze ta informacja to jest dupochron producenta, przy elewacji nie przekraczajacej trzech metrów i solidnemu przyklejeniu na ta piane, co sie moze wydarzyc??
Widzialem w 2006 roku w Jeleniej Górze jak przeszedł huragan Cyryl elewacje ze styropianiu ktora podwialo i zerwało po całej wysokosci z 10 pietrowego bloku z jednej sciany, wygladała na niby kołkowana, wiec przy takiej powierzchi moze podwiaz, ale parterówka ???, przeciez to jest klejem ze siatka zaklejone naokoło jak skarpetka na nodze
Odpowiedz
#12
Ja bym kołkował - nie są to duże koszta, a sen będzie spokojniejszy.
Odpowiedz
#13
Nikt nie zabroni kołkować. Czy to ma sens każdy odpowiedzieć może sobie sam...
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#14
A czy przy kołkowaniu nie przerywamy ciągłości izolacji nawiercając otwory pod kołki?
Odpowiedz
#15
Ale chyba nikt tu nie myśli o kołkowaniu fundamentów, bo to by się mijało z celem izolacji.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#16
Witam,
czy styropian można kłaść na papę ? W sklepie mówili mi że tylko Dysperbit się nadaje pod styropian .
Odpowiedz
#17
(19.02.2017, 19:25)parker napisał(a): Witam,
czy styropian można kłaść na papę ? W sklepie mówili mi że tylko Dysperbit się nadaje pod styropian .

zobacz jak to robi Łukasz... papa jest pewniejsza i trwalsza
Odpowiedz
#18
Koleżanki, Koledzy, zamierzam budować ten projekt, ale z podpiwniczeniem całkowitym; takie mam ukształtowanie terenu i warunki geologiczne (woda gruntowa 4m poniżej poziomu terenu, iły). Doradźcie, czy na izolację przeciwwodną/przeciwwilgociową na ściany piwnicy dobra jest papa termozgrzewalna, czy lepsze są masy bitumiczne (np. KMB). Jak papa, to jedna warstwa wystarczy? Bo jak masy bitumiczne, to pewnie min. 2. No i oczywiście piwnica będzie ocieplana styro, więc nie może być rozpuszczalników w materiale izolacyjnym.
Będę robił opaskę drenarską wokół ław.
Odpowiedz
#19
Ponawiam pytanie czy papa nie rozpuści styropianu ?
Odpowiedz
#20
Nie nie rozpuści. Przed położeniem tej konkretnej zaczerpnąłem informacji w dziale technicznym producenta telefonicznie. Poza tym weź pod uwagę to, że papa nigdzie nie dotyka styropianu. Klej, którym było klejone jest właśnie do tego celu przeznaczony, na powłoki bitumiczne etc, na papę i dysperbit się nadaje.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu