Ocena wątku:
  • 2 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 18 - Fundament komina 25.01.2017 Full HD
#1
Witam.
Dzisiaj po skontrolowaniu wczorajszej pracy zabrałem się za murowanie fundamentów pod kominy systemowe.
Mimo sprzyjających warunków, zaprawa nadal z dodatkami ułatwiającymi urabialność i przyspieszającymi wiązanie cementu.
Na oba fundamenty wystarczyło zaprawy z jednej betoniarki. Na jeden fundament zużyłem 21 szt. bloczka betonowego 38x24x12.
Na filmie zaprezentowałem w jaki sposób obrabiam bloczka i w jaki sposób muruję fundamenty.
Na warstwę idą tylko trzy bloczki, co druga warstwa z docinkami w postaci polówek bloczka ciętych wzdłuż.
W dniu jutrzejszym jeśli pogoda pozwoli to zabieram się za izolacje termiczną, i przeciwwilgociową wewnątrz. Jako warstwę gruntującą wykorzystam "dysperbit" rozcieńczony z wodą 1:1. Na takie podłoże zostaną finalnie położone jeszcze dwie warstwy środka. W pierwszej kolejności musimy jeszcze przytwierdzić bednarki do muru.


Kilka zdjęć i materiał filmowy poniżej. Pozdrawiam


[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_13.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_14.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_15.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_16.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_17.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_18.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_2017_01_26_19.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Mogłeś przeciągnąć sznurki żeby sprawdzić poziom Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#3
4 warstwe przy pierwszym kominie specjalnie nie zrobiles na mijanke w stosunku do 3 czy przypadek? Smile
Pozdrawiam
Michal
Odpowiedz
#4
Gratuluję spostrzegawczości Wink A tak jakoś się rozgadałem, i dopiero jak miałem 5 prawie gotową się skapnąłem i poprawka Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#5
Lukasz.B mial dzisiaj murowac stopy:-) niech sie chopak troche uczy:-)
Odpowiedz


#6
(26.01.2017, 22:04)Łukasz napisał(a): Gratuluję spostrzegawczości Wink A tak jakoś się rozgadałem, i dopiero jak miałem 5 prawie gotową się skapnąłem i poprawka Smile

Powiedz Łukasz co myslisz o dociepleniu fundamentu od srodka, chodzi mi o to ze tam jest przewaznie 8 stopni i jednak poprzez sciane w fundament i do ziemi od wewnatrz ciepło jest oddawane?
Odpowiedz
#7
Wiesz, nie przekonuje mnie to, choć coraz częściej w projektach, które wyceniam dla ludzi, które mam budować w przyszłości jest właśnie izolacja termiczna również od środka.

Osobiście rozważyłbym zdecydowanie bardziej, większą grubość izolacji poziomej termicznej na chudziaku. I obeszło by się to bez żadnych zmian tak naprawdę. Jedyna zmiana to podłoga na gruncie była by niżej. Nawet miałem okazje uczestniczyć w takiej budowie kilka lat temu.

Przy warstwie 10cm grubości dodatkowo zużyjemy  11m3 styropianu. ~ 2000zł
Lecz również trzeba brać pod uwagę to, że zużyjemy mniej piasku zasypowego o prawie 18 ton  (jakieś 300zł)
Czyli koszt wybudowania domu z dodatkowym ociepleniem posadzki o warstwę 10cm podniesie koszta o ~1%
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#8
Witam
Interesuje mnie pewna sprawa a mianowicie szukam działki nie wiem jeszcze gdzie będzie stał mój dom a naprawdę napaliłam sie na ten projekt myśle ze dużo prac wykonał bym sam lub z pomocą bliskich mi osób i pytanie czy jeśli kupie projekt nie mając działki będzie jakis kłopot albo co zrobić aby go uniknąć
Łukasz zajebista robota pozdrawiam
Odpowiedz
#9
Też jestem na tym samym etapie. Najpierw kup działkę i sprawdź MPZP chyba że będziesz szukał działki pod ten projekt
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#10
Projekt potrzebujesz dopiero jak będziesz zlecał adaptację. DO działki Ci nie potrzebny. Zobacz czy w lokalizacji, którą sobie upatrzyłeś jest Plan zagospodarowania przestrzennego, czy takowego nie ma, wtedy udaj się do urzędu i wystąp o warunki zabudowy. Nie musisz być nawet właścicielem działki. Zapytaj czy na działce, która Cie interesuje możesz wybudować dom, gdzie wysokość kalenicy nie przekracza 8m, kąt nachylenia połaci dachowych do 30* i dach kopertowy (czterospadowy). Budynek ma wymiary 12,54 x 10,29m.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu