Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blacha zamiast dachówki - opinie i koszty
#21
(15.01.2017, 10:45)klonu1988 napisał(a): Witam,
mocno się zastanawiam nad położeniem blachy zamiast dachówki. Wiem jakie są plusy i minusy, oczywiście nie wszystkie.

Dachówka:
- estetyka - kwestia gustu,
- trwałość,
- lepsza izolacja w przypadku poddasza użytkowego (u nas nieistotne)
- lepszy właściwości akustyczne w przypadku poddasza użytkowego (u nas nieistotne)
- wyższa cena materiałów i robocizny,
- większy ciężar (to zarazem plus i minus)

Blacha:
- niższa cena,
- estetyka - kwestia gustu,
- niższa trwałość,
- mniejszy ciężar

Czy ktoś się nad tym zastanawia? Czy ktoś może podać orientacyjną różnicę w cenie materiałów i robocizny? Za wszystkie informacje i opinie będę wdzięczny.

Dziś przejeżdżałem przez miejscowość Bobrowice w Lubuskiem i szkoda, że nie mogłem zrobić zdjęcia. Przy wyjeździe w kierunku Dychów, stoją domki kryte blachodachówką. Dwa z nich są...w 99% srebrne, bo farba z nich "zeszła" Na mapie google widać z góry jak świecą. https://scr.hu/Wa5B90 Owszem, nie wiem co za blacha i ile ma lat, ale jest to powód do zastanowienia.
Odpowiedz
#22
Witam
Gont w mojej okolicy jest dość popularny.
U moich rodziców gont ma z 10 lat i sucho. Generalnie dobry gont wytrzyma te 20 lat spokojnie. Kwestia tylko deskowania to dodatkowy koszt. Ale można to ogarnąć trochę taniej np na olx jest sporo ogłoszeń o sprzedaży płyt wiórowych w cenie ok 9 zł 18mm.
Odpowiedz
#23
A taki wynalazek jak dachówka rolowana np jest ICOPAL w cenie 16zl / m2 w rolkach ???
Odpowiedz
#24
Dalej jest to papopochodny produkt więc żywotność znana 10 lat gwarancji to trochę mało, jedyny plus to szybkość wykonania jeśli już się ktoś zdecyduje na takie pokrycie, moim zdaniem jedyną alternatywą dla dachówki jest dobra blacha na kolorze będzie tracić z latami, ale na pewno przez 20 -30 lat wody nie wpuści a i wymiana szybka i mniej kosztowna. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#25
Czy kryjąc dach blachodachowka modułowa również będzie dużo odpadu? Czy ktoś się orientuje jaki byłby około koszt robocizny pokrycia dachu kopertowego, od samej membrany po opierzenie komina. Nie wliczając montażu rynien
Odpowiedz


#26
LukaszP123 raczej nikt nie odpowie konkretnie, bo po pierwsze nie ma na to cennika, każda ekipa może to inaczej policzyć to raz, a dwa ceny są różne w różnych województwach.
Odpowiedz
#27
(17.01.2018, 22:06)LukaszP123 napisał(a): Czy kryjąc dach blachodachowka modułowa również będzie dużo odpadu? Czy ktoś się orientuje jaki byłby około koszt robocizny pokrycia dachu kopertowego, od samej membrany po opierzenie komina. Nie wliczając montażu rynien

Nie odpadów naprawde nie ma dużo z blachodachówki modułowej. Ja  kryłem u siebie.  

Zakupiłem 250 modułów x 0,805m2   co daje  201,25m2

Pokryłem dach  według projektu czyli ok 169 m2 + taras  ok 20 m2

a wiec odpadów było ok 10 m2
Odpowiedz
#28
Czyli można jednak zaoszczędzić kładąc blachodachowkę na dachu? Łukasz w filmie mówił o dużych kosztach odpadu ale chyba chodziło mu o blachę w dużych arkuszach
Odpowiedz
#29
Mnie morduje jeszcze coś. Waga ceramiki. Nie za bardzo chciałbym, żeby
te dobrych parę ton znalazło się na głowie moich dzieci. To następna zaleta
blachodachówki czy gontu.Trwałość przemawia jednak zdecydowanie na korzyść
ceramiki.I tak u mnie zostanie. Mimo że koledzy konstruktorzy mówią że sciany
działowe nie podtrzymują konstrukcji dachu, zdecydowałem że sufity wykonam oddzielnie
w każdym pomieszczeniu, podciągając ściany działowe aż do belek wiązarów.
Odpowiedz
#30
(18.01.2018, 09:59)sierzant napisał(a): Mnie morduje jeszcze coś. Waga ceramiki. Nie za bardzo chciałbym, żeby
te dobrych parę ton znalazło się na głowie moich dzieci. To następna zaleta
blachodachówki czy gontu.Trwałość przemawia jednak zdecydowanie na korzyść
ceramiki.I tak u mnie zostanie. Mimo że koledzy konstruktorzy mówią że sciany
działowe nie podtrzymują konstrukcji dachu, zdecydowałem że sufity wykonam oddzielnie
w każdym pomieszczeniu, podciągając ściany działowe aż do belek wiązarów.

Może i słuszna wątpliwość, ale nie przeszkadza Ci że masz sufit monolityczny nad głową dzieci?
Ja mam inne przemyślenia: ceramika ma lepsze właściwości akustyczne. Przy stropie z lekkiej konstrukcji g-k jakoś bardziej przekonuje mnie dachówka. Planuje dać i tak 30-40 cm wełny, która jest dobrym izolatorem akustycznym i pewnie w przypadku blachy nie będzie słychać dudnienia deszczu czy innego gradu, ale mimo wszystko w tej kwestii dachówki będą lepsze.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu