Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wykop pod szalowania fundamentów
#31
(05.09.2017, 23:54)Andrzej2109 napisał(a): Lepiej poczekać do wiosny.



Dzięki za rady chłopaki
Odpowiedz
#32
@Maverick
Jeśli miałbyś stawiać na jesień tylko fundamenty - to nie ma sensu. Przez ten czas zgromadź troszkę kasy, możesz też kupić materiały na fundament / ściany (bloczki etc), bo zimą będą pewnie tańsze, może bez stali bo "wyparuje". Zimą załatw sobie ekipy, a zacznij na wiosnę. Fundamenty dobra ekipa zrobi w kilka dni - jak tylko pogoda pozwoli, co zresztą widać na filmach Łukasza.

Zwłaszcza że chciałbyś zalać tylko ławę - przed zimą musiałbyś ją zasypać / zabezpieczyć a po zimie odkopać - 2x robota. Jeśli już bardzo chciałbyś zacząć, to ława od razu ze ścianami i zasypem w środku / chudziakiem.
Odpowiedz
#33
Tak zlecało się i według mnie tak powinno być aby budynek sobie pare miesięcy sobie postał, a nie odrazu tynki ,płytki itd. Potem jak budynek osiada to są naprężenia . Wiem bo już widziałem i poprawiałem takie prace. Jak wszystko zabezpieczysz (przeciw wilgociowa itp) to można stawiać . Ja rezygnuję ponieważ mogą być opadydeszczu itp więc prace są bardziej uciążliwe.
Odpowiedz
#34
Akurat budowanie przez 10 lat nie było dobre dla ostatecznej trwałości...

Ale opłaca się wykonanie fundamentów już na jesieni
Ale pod kilkoma warunkami

Jednym z nich jest to żeby mieć te 28 dni dojrzewania betonu przed mrozami. (W zasadzie to wystarczyłoby 7 dni z temp dodatnią najlepiej co najmniej 5 st. a potem mogą być drobne nocne przymrozki - ale lepiej by 28 było na plus)
Kolejnym jest zabezpieczenie - przed deszczem, oraz zasypanie piaskiem.

Jeśli planujesz teraz wykonać stopę i wymurować ściany fundamentowe to zrób to teraz odczekaj 2 tyg. (zabezpiecz przed deszczem) zaizoluj ściany i zasyp...

Będziesz miał na wiosnę jeden etap z głowy, a fundamentom nic się nie stanie (Nawet lepiej bo się wysezonują)

Tylko dwa warunki
- przed mrozami
- nie dopuść do tego by fundamenty miały kontakt z wodą / deszczem
Odpowiedz
#35
(02.02.2017, 20:00)Łukasz napisał(a): Mam nadzieję, że zrozumiale.


Wyznaczenie punktu zerowego i głębokości wykopu budzi moje największe obawy na tym etapie.
Widzę, że Łukasz nagrał specjalną instrukcję w tym zakresie. Ale coś mam problem z dźwiękiem w przypadku tego filmu. 
Czy u Was też słychać tylko "bulgotanie"?
W komentarzach pod tym filmem na YouTube kilka osób też pisało o problemach z dźwiękiem.
A może coś trzeba zmienić w ustawieniach?
Odpowiedz


#36
nic mi nie bulgocze, fire fox, windows 10, klikniete w oknie forum
Odpowiedz
#37
(09.11.2017, 23:59)Michał G. napisał(a):
(02.02.2017, 20:00)Łukasz napisał(a): Mam nadzieję, że zrozumiale.


Wyznaczenie punktu zerowego i głębokości wykopu budzi moje największe obawy na tym etapie.
Widzę, że Łukasz nagrał specjalną instrukcję w tym zakresie. Ale coś mam problem z dźwiękiem w przypadku tego filmu. 
Czy u Was też słychać tylko "bulgotanie"?
W komentarzach pod tym filmem na YouTube kilka osób też pisało o problemach z dźwiękiem.
A może coś trzeba zmienić w ustawieniach?
Idzie płynnie jak należy Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#38
Dzięki Panowie za odzew!
Forum przeglądam na telefonie.
Z innymi filmami Łukasza nigdy problemu nie było.
Niemniej pod tym konkretnym filmem widać komentarze, że coś z dźwiękiem jest nie tak.
Spróbuję obejrzeć na komputerze Wink
Odpowiedz
#39
(02.02.2017, 20:00)Łukasz napisał(a): Mam nadzieję, że zrozumiale.


Cześć.
To moje początki na forum, ale mam nadzieję iż zagoszczę tu na dłużej.
Mam na imię Arek i proszę aby tak ewentualnie do mnie się zwracać bez Panów itp.

Kolego Łukaszu mam pytanie odnośnie tego punktu zero, na filmiku (bardzo jasnym i czytelnym) punkt zero jest na równo z pierwszą warstwą betonu komórkowego. Czy nie było by lepiej aby fundamenty wymurować do poziomu 0,0 ?

Na wykończeniówce znam się dość dobrze natomiast stan surowy to dla mnie trochę nowość a planuję na wiosnę zacząć budowę samodzielnie.


I mam jeszcze drugie pytanie odnośnie chudziaka pod ławy, po co on ?
Odpowiedz
#40
temat chudziaka pod ławy wielokrotnie poruszany... mozna dać ale nie trzeba...jak dasz to lepiej wyliczysz potrzebna ilosc betonu a druga sprawa to beton nie bedzie miał takiej styczności z gruntem ( nie bedzie się z nim mieszał, oraz mleczko cementowe i woda nie zostaną "wypite" przez grunt) ja osobiście raczej chudziaka nie dam tylko jakąś folie najlepiej używke z rolnictwa z odzysku
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu