Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016
#11
Dziękuję serdecznie za odpowiedź. Na wiosnę ruszamy z budową takiego samego domku Wink
Z uwagą śledzę całą relację.

Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Hubert: w 154tys uwzgledniona byla oczyszczalnia sciekow?
Odpowiedz
#13
Hubert ile Cię kosztowały przyłącza i jakie były ich odległości i w jakiej kwocie planujesz się zamknąć z całą inwestycją pod klucz? Myślę, że na tym etapie masz już jakąś konkretną kwotę na oku.
Odpowiedz
#14
Witam ,
Czemu montowałeś kotłownie na paliwo stałe?? W tej kwocie miałbyś już powietrzną PC = Mniejsze rachunki i brak etatu palacza.
Odpowiedz
#15
(03.01.2017, 19:52)axel83 napisał(a): Witam ,
Czemu montowałeś kotłownie na paliwo stałe?? W tej kwocie miałbyś już powietrzną PC = Mniejsze rachunki i brak etatu palacza.

PC fajna sprawa ale niestety na zamontowanie takiego zestawu to koszt ok 40-50tyś
Odpowiedz


#16
(02.01.2017, 17:52)mordad napisał(a):
(02.01.2017, 15:51)hubert napisał(a):
(30.12.2016, 09:26)martan napisał(a): Witam,
A ja chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z budżetem, czy wszystko idzie zgodnie z zakładanym planem?
I jeszcze jaki jest koszt budowy takiego domku w stanie surowym zamkniętym ? (chodzi mi o robociznę )

Pozdrawiam

hej,
stan zamkniety mnie wyniosł 102tys. (robocizna 25tys.) do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem. po tynkach, posadzkach, sufitach, instalacji c.o. i wod-kan, łacznie z kotłownia ( płytki i piec na gotowo), instalacja elektryczna ( tu jeszcze została mi do zrobienia `szafka na kable`), poszło 154tys. z czego ok. 5 tys mogłem zaoszczedzic. skasowali mnie solidnie... Angry Smile . niewiedza tez kosztuje... ale przy całosci to chyba i tak nie tak zle.
czekamy teraz na łazienke i wc. wycenione na +- 11,5tys. mysle ze ok, biorac pod uwage fakt, ze płytki beda pod sufit (projekt w cenie  10tys. zakłada płytki do połowy).
pozdrawiam

Witam, na dniach zamierzam kupić ten projekt a na wiosnę wystartować z budową. Czy jest możliwość podjechania do Pana na budowę i zobaczenie jak się prezentuje ten dom na żywo?

jasne, zapraszam! 693 137 881 to moj telefon

(03.01.2017, 11:46)sierzant napisał(a): Hubert: w 154tys uwzgledniona byla oczyszczalnia sciekow?

witam,
nie, nie, to moj wymysł. miałem podłaczac sie do sieci, ale niespodziewany dopływ gotowki zmienił plany...
Odpowiedz
#17
(04.01.2017, 09:55)Dominika napisał(a):
(03.01.2017, 19:52)axel83 napisał(a): Witam ,
Czemu montowałeś kotłownie na paliwo stałe?? W tej kwocie miałbyś już powietrzną PC = Mniejsze rachunki i brak etatu palacza.

PC fajna sprawa ale niestety na zamontowanie takiego zestawu to koszt ok 40-50tyś
Kompletna kotłownia oparta o powietrzną pompę ciepła kosztuje ok 25k PLN.
Odpowiedz
#18
(03.01.2017, 13:58)klonu1988 napisał(a): Hubert ile Cię kosztowały przyłącza i jakie były ich odległości i w jakiej kwocie planujesz się zamknąć z całą inwestycją pod klucz? Myślę, że na tym etapie masz już jakąś konkretną kwotę na oku.

witam,
szafka z pradem w zasadzie niewiele, 50zl + kilkadziesiat zł za kable. drozej jest przy samej umowie z energetyka, ok.1300zł
woda kompletna, z projektem przyłacza i wodomierzem ok 1800zł
całosc jest oddalona od domu - woda 15m, prad ok 30m.
kwota jaka przeznaczylismy na dom to 190tys. do tego wszystkie media i inne rzeczy, ktore `wyjda` po drodze - ok.10tys. maksymalnie. wliczam w to rowniez przydomowa oczyszczalnie.
widze jednak, ze bede musiał sie nieco postarac, aby zmiescic sie w zakładanej kwocie...
projekt zakłada np. plytki w łazience, wc, do połowy. zona chce pod sufit. tego typu rzeczy. wykonczeniowka. panele sie takie podobaja i juz, płytki takie i nie inne... wiesz jak jest. ale jak sie uda pojsc na kompromis. to 200 tys. i wnosimy meble.
o szczegołach bede pisał na biezaco, zaraz po wykonaniu, czy to łazienki, czy scian, paneli...
pozdrawiam

(03.01.2017, 19:52)axel83 napisał(a): Witam ,
Czemu montowałeś kotłownie na paliwo stałe?? W tej kwocie miałbyś już powietrzną PC = Mniejsze rachunki i brak etatu palacza.

w tej kwocie? kotłownia wyniosła mnie 12,5tys. pompy ciepła mnie nie do konca przekonuja. mam kilku znajomych, ktorzy rezygnuja z tego, oczywiscie nie przechodza na eko groszek, lecz na gaz. mniejsze rachunki??? hmm... a etat palacza jak najbardziej mi odpowiada Smile

(04.01.2017, 20:29)marcinur napisał(a):
(04.01.2017, 09:55)Dominika napisał(a):
(03.01.2017, 19:52)axel83 napisał(a): Witam ,
Czemu montowałeś kotłownie na paliwo stałe?? W tej kwocie miałbyś już powietrzną PC = Mniejsze rachunki i brak etatu palacza.

PC fajna sprawa ale niestety na zamontowanie takiego zestawu to koszt ok 40-50tyś
Kompletna kotłownia oparta o powietrzną pompę ciepła kosztuje ok 25k PLN.

zdania sa jednak dosc mocno podzielone...
Odpowiedz
#19
(03.01.2017, 19:52)axel83 napisał(a): Witam ,
Czemu montowałeś kotłownie na paliwo stałe?? W tej kwocie miałbyś już powietrzną PC = Mniejsze rachunki i brak etatu palacza.

To ja moze tez sie wtrace. Szybkie obliczenia:
Nasz dom potrzebuje 8000kw  rocznie. Dla pompy przyjme sredni cop 3 (troche smieszne uwzgledniajac prace pompy w 90% noca gdzie cop jest najmniejszy ale co tam) Czyli 8000kw podzielic na 3 rowna sie 2666KW Czyli 2666kw musi zuzyc pompa na ogrzanie domu. I teraz przyjmujac taryfe g11  2666x0,6 gr kw wychodzi  1600zl Zaraz podniesie sie krzyk !!!!!! Dlaczego g11 przeciez jest dwutaryfowa g12 (dzien noc). Ok liczymy, wychodzi 925zl Cudownie rok ogrzania naszego domu to 925zl Cudownie tanio super.Tylko zaraz przychodzi refleksja.
Zaraz a czy moja lodowka,telewizor,pralka,zmywarka,komputery nie chodza na prad.Chodza i tu zaczyna sie zonk. Coz mozemy zaczac zyc od 22 do 6 rano i tylko wtedy te 925zl za rok bedzie prawda. Niestety zyjemy odwrotnie. A w dzien coz prad jest niestety drozszy. Uwzgledniajac ze dziennie zuzywamy go 15kw 70% dzien i 30% noc do kazdego miesiaca musimy dodac 30zl roznicy miedzy g11 a nasza g12 czyli 360zl rok. Liczymy 925+360=1285 zl I to jest prawdziwy koszt ogrzewania nasza pompa Tak 1285zl 
A to ze instalacja to koszt 25tys juz nie liczymy. A to ze sprezarka (jak zdechnie)to koszt 4tys tez nie liczymy. Przeciez pompa sie nie zepsuje przez 20lat.(bardzo czesto czytam o tym na forach). Chmm
mercedesy sie psuja,sprzet gospodarstwa domowego zdycha po kilku latach,ale cudowne pompy sa wieczne. Moze to jakas technologia rodem z kosmosu,niestety tylko moze.
I teraz ten smierdzuch Huberta (mam nadzieje ze nie wcisneli ci wiecej jak 12kw). Liczmy:
2 tony smierdzo groszku 900zl x 2=1800zl Drogo toc pompa 1285. No to liczmy dalej
2 tony przy 70% sprawnosci (nowe kotly to nawet 90%) to 12000kw czyli o 4000kw wiecej niz potrzebujemy. Ale potrzebujemy bo ja lubie miec 23 stopnie w domu.Policzcie ile kw potrzebuje pompa zeby uzyskac 23 stopnie !!!
I na sam koniec Prostota wykonania instalacji, prostota usuwania awarii (koszty) i komfort cieplny warta jest tych chwil spedzonych w kotlowni A pojecie jak wyglada wspolczesna kotlownia i jaka jest jej obsluga jest w narodzie szczatkowa
Odpowiedz
#20
A ja tak z innej beczki. Zauważyłam, że w pokojach są kaloryfery, a nie podłogówka. Skąd taka decyzja ? Względy użytkowe czy ekonomiczne ?
Szczerze mówiąc, też się zastanawiałam nad takim rozwiązaniem. Chętnie poznam wszystkie opinie.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu