Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016
#1
Witam. Dziś przy okazji wolniejszego dnia i prac związanych z rozszalowaniem wieńca na budowie pod Myśliborzem odwiedziłem Huberta w Szczepidle Smile
Przy okazji wrzuciliśmy płytę na komin, i można robić próbę generalną systemu grzewczego w domu.
Wizyta w trakcie rozgrzebanych intensywnych prac związanych z instalacja w kotłowni. Ekipa, która wykonuje prace w dniu dzisiejszym prawdopodobnie skończy i odpalają i ustawiają instalację.

Rolety od wewnątrz nie zostały obrobione przy tynkowaniu. Przy pracach wykończeniowych, szpachlowaniu będą wykończone płytą gkb, siatką i szpachla.
Ja zrobię to u siebie od razu przy tynkach, wklejając w te miejsce siatkę zbrojącą. Ale szkół wykonania jest wiele i ważne aby finalnie było ok.

Na poddaszu Hubert ma już wykonaną izolację termiczna. 2 razy wełna mineralna po 15cm układana na zakładkę na przemian. Pierwsza warstwa wzdłuż krótszej długości budynku na stelażu, kolejna na krzyż między belkami stanowiącymi dolny pas wiązarów.


Nic nie pęka, nie osiada, brak najmniejszych oznak wilgoci na wełnie. Sufity się nie powyginały, nie zawaliły etc..

Powierzchnia na poddaszu wyłożona płytami osb na obszarze, po którym można poruszać się swobodnie bez schylania.



Nie mogłem się doczekać żeby zobaczyć dom na własne oczy z wmontowaną stolarką. I po raz kolejny potwierdzam, że to trzeba zobaczyć na żywca. Niestety mimo najszczerszych chęci nie da się pokazać tego na zdjęciach, filmach etc. Okna po zmianie szerokości robią naprawdę duże wrażenie.

Hubert ma już doprowadzony prąd i wodę, oraz zamontowana przydomową oczyszczalnię ścieków.
Po wizycie będę wprowadzał kolejna zmianę do mojego rozplanowania pomieszczeń. Bardzo prostym ruchem, bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów będzie miejsce na zabudowaną szafę z pokoju w rogu budynku kosztem zmiany połowy powierzchni garderoby z sypialni rodziców.
Wnęka na garderobę jest naprawdę duża, głęboka na jakieś 130cm. Po przesunięciu tej ściany oddzielającej pokoje do połowy głębokości obecnej wnęki tworzymy szeroką na 2m i głęboką na 60cm szafę wnękową w pokoju obok.
Tym samym odpada potrzeba kupna szafy i zabrania powierzchni.


Generalnie wizyta wg. planów, szybko sprawnie i na temat Wink




[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_1.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_2.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_3.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_4.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_5.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_6.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_7.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_8.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_9.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_10.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_11.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_12.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_13.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_14.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_15.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_16.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_17.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_18.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_19.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_20.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_21.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_22.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_23.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_24.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_25.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_26.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_27.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_28.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_29.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_30.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_31.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_32.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_33.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_34.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_35.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_36.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_37.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_38.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_39.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_40.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_41.jpg]

[Obrazek: dziennik_budowy_2016_1_42.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Bardzo ładnie się prezentuje dom z taka dachówką Smile Widzę że w kotłowni wylądował kocioł z podajnikiem. Widzę też dwa zbiorniki na wode, ten zawieszony to na cwu? a ten stojący to bufor?
Odpowiedz
#3
(29.12.2016, 13:10)raxon napisał(a): Bardzo ładnie się prezentuje dom z taka dachówką Smile Widzę że w kotłowni wylądował kocioł z podajnikiem. Widzę też dwa zbiorniki na wode, ten zawieszony to na cwu? a ten stojący to bufor?

Ten zawieszony to chyba naczynie wzbiorcze od CO
Fajnie by było jakby Hubert napisal jaka jest metoda tego ukladu centralnego ogrzewania, bo z tego co widze bedzie podłogówka plus klasyczne grzejniki, i jak to bedzie wystaerowane przy ekogroszku??
Podłogówka przez bufor ze zbiornika CWU, a grzejniki z otwartego układu ??

I Prosimy kilka zdjec z poddasza...od poczatku iteresowalo mnie jak inwestor poradzi sobie z ułozeniem wełny pomiedzy sufitem a wiazarami ?
Odpowiedz
#4
Toc w tej instalacji nie ma bufora. Ten wiekszy zbiornik, to zwykly bojler na ciepla wode. Mniejszy to na 100% naczynie przelewowe Podlogowka sterowana bedzie pewnie ogranicznikiem na powrocie.
Odpowiedz
#5
Witam,
A ja chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z budżetem, czy wszystko idzie zgodnie z zakładanym planem?
I jeszcze jaki jest koszt budowy takiego domku w stanie surowym zamkniętym ? (chodzi mi o robociznę )

Pozdrawiam
Odpowiedz


#6
(30.12.2016, 09:26)martan napisał(a): Witam,
A ja chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z budżetem, czy wszystko idzie zgodnie z zakładanym planem?
I jeszcze jaki jest koszt budowy takiego domku w stanie surowym zamkniętym ? (chodzi mi o robociznę )

Pozdrawiam

O robociznie juz było 30 tys, z dachem (polozeniem dachówki), wymurowaniem kominow, obróbka komina na zewnatrz
Odpowiedz
#7
Kocioł z podajnikiem świetnie się steruje więc i bufor niepotrzebny Smile Z kolei ja planuję bufor ale o tym kiedyś tam jak przyjdzie pora Big Grin
Odpowiedz
#8
(30.12.2016, 09:26)martan napisał(a): Witam,
A ja chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z budżetem, czy wszystko idzie zgodnie z zakładanym planem?
I jeszcze jaki jest koszt budowy takiego domku w stanie surowym zamkniętym ? (chodzi mi o robociznę )

Pozdrawiam

hej,
stan zamkniety mnie wyniosł 102tys. (robocizna 25tys.) do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem. po tynkach, posadzkach, sufitach, instalacji c.o. i wod-kan, łacznie z kotłownia ( płytki i piec na gotowo), instalacja elektryczna ( tu jeszcze została mi do zrobienia `szafka na kable`), poszło 154tys. z czego ok. 5 tys mogłem zaoszczedzic. skasowali mnie solidnie... Angry Smile . niewiedza tez kosztuje... ale przy całosci to chyba i tak nie tak zle.
czekamy teraz na łazienke i wc. wycenione na +- 11,5tys. mysle ze ok, biorac pod uwage fakt, ze płytki beda pod sufit (projekt w cenie  10tys. zakłada płytki do połowy).
pozdrawiam
Odpowiedz
#9
(02.01.2017, 15:51)hubert napisał(a):
(30.12.2016, 09:26)martan napisał(a): Witam,
A ja chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z budżetem, czy wszystko idzie zgodnie z zakładanym planem?
I jeszcze jaki jest koszt budowy takiego domku w stanie surowym zamkniętym ? (chodzi mi o robociznę )

Pozdrawiam

hej,
stan zamkniety mnie wyniosł 102tys. (robocizna 25tys.) do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem. po tynkach, posadzkach, sufitach, instalacji c.o. i wod-kan, łacznie z kotłownia ( płytki i piec na gotowo), instalacja elektryczna ( tu jeszcze została mi do zrobienia `szafka na kable`), poszło 154tys. z czego ok. 5 tys mogłem zaoszczedzic. skasowali mnie solidnie... Angry Smile . niewiedza tez kosztuje... ale przy całosci to chyba i tak nie tak zle.
czekamy teraz na łazienke i wc. wycenione na +- 11,5tys. mysle ze ok, biorac pod uwage fakt, ze płytki beda pod sufit (projekt w cenie  10tys. zakłada płytki do połowy).
pozdrawiam

Witam, na dniach zamierzam kupić ten projekt a na wiosnę wystartować z budową. Czy jest możliwość podjechania do Pana na budowę i zobaczenie jak się prezentuje ten dom na żywo?
Odpowiedz
#10
(02.01.2017, 17:52)mordad napisał(a):
(02.01.2017, 15:51)hubert napisał(a):
(30.12.2016, 09:26)martan napisał(a): Witam,
A ja chciałabym się dowiedzieć jak wygląda sprawa z budżetem, czy wszystko idzie zgodnie z zakładanym planem?
I jeszcze jaki jest koszt budowy takiego domku w stanie surowym zamkniętym ? (chodzi mi o robociznę )

Pozdrawiam

hej,
stan zamkniety mnie wyniosł 102tys. (robocizna 25tys.) do tej pory wszystko idzie zgodnie z planem. po tynkach, posadzkach, sufitach, instalacji c.o. i wod-kan, łacznie z kotłownia ( płytki i piec na gotowo), instalacja elektryczna ( tu jeszcze została mi do zrobienia `szafka na kable`), poszło 154tys. z czego ok. 5 tys mogłem zaoszczedzic. skasowali mnie solidnie... Angry Smile . niewiedza tez kosztuje... ale przy całosci to chyba i tak nie tak zle.
czekamy teraz na łazienke i wc. wycenione na +- 11,5tys. mysle ze ok, biorac pod uwage fakt, ze płytki beda pod sufit (projekt w cenie  10tys. zakłada płytki do połowy).
pozdrawiam

Witam, na dniach zamierzam kupić ten projekt a na wiosnę wystartować z budową. Czy jest możliwość podjechania do Pana na budowę i zobaczenie jak się prezentuje ten dom na żywo?

Podłączam się do pytania odnośnie odwiedzin
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu