Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wizyta w Szczepidle, płyta na komin, aktualny stan. 28.12.2016
#41
(09.01.2017, 10:04)sierzant napisał(a): "Wiem, że luna nie jest idealnym rekuperatorem, ale na 100% będzie lepiej wentylować niż wentylacja grawitacyjna."
I tu sie z toba zgadzam w 100%.  Smile
No wreszcie!!!!Smile))))))
Przynajmniej w jednym Smile
A tak wogóle, żeby zamęcić całkowiecie wszystko - przy dobrym dociepleniu domu najbardziej ekonomiczne i bezobsługowe źródło ciepła to piec zasilany czystym prądem ... Smile
Odpowiedz
#42
Huber A mogła bym Cię prosić o fotkę jak stoisz przed wejściem na dach ile Go wystaje.
Robimy teraz adaptacje sugerują nam zadaszenie nad drzwi?
Odpowiedz
#43
(08.01.2017, 21:57)Martyna napisał(a): Hubert napisz na czym można zaoszczędzić bo pisałeś wcześniej ze 5 tys mogłeś

hej,
wiem, ze mozna zaoszczedzic na materiałach. Fachowcy, ktorzy robili mi instalacje wod-kan, całe centralne ( rozprowadzenie podłogowki, punkty pod grzejniki etc) doradzili, ze z `chinszczyzny` to sie teraz nie robi. lepiej dołozyc troche, bo to na lata jest. ja bym rzekł, ze nawet na całe zycieSmile). wiec `troche` dołozyłem. panowie robili co chcieli, co nie znaczy, ze zrobili zle. wrecz przeciwnie. ale koszty ponosze ja...
kiedy przyszedł czas na kotłownie, po rozmowach o kosztach, gosc powiedział, ze gdyby on to robil, zamknałbym sie w 20tys jak nic. łacznie z kotłownia. poprzednicy uzyli materiałow bardzo dobrych, ale drogich. mozna smiało instalowac wszystko o połke nizej i zaoszczedzic 4-5tys.
ja nie szukałem firmy, nie porownywałem wycen. wziałem panow z polecenia kolegi. generalnie jestem zadowolony. 5tys w plecy to i tak niewiele, biorac pod uwage to, jak daleko juz jestesmy z budowa. polecam jednak firme, ktora instalowała mi piec i cała aparature. rewelacja!!! wiedza niebywała, szybko, tanio i prosto. zielony byłem kompletnie, teraz wiem wystarczajaco duzo na ten temat...
pozdrawiam Smile

(10.01.2017, 17:09)Martyna napisał(a): Huber A mogła bym Cię prosić o fotkę jak stoisz przed wejściem na dach ile Go wystaje.
Robimy teraz adaptacje sugerują nam zadaszenie nad drzwi?

postaram sie o to jutro, lecz nie obiecuje... dach wystaje 70cm, po dociepleniu i malowaniu bedzie to nieco ponad 50cm. na pewno warto o tym pomyslec. podnosi to jednak koszty. o ile - nie wiem. tez myslelismy o tym, jak i o wielu innych rzeczach, ktore wychodziły na biezaco. kazdy znajomy, kolega, rodzina rzuca swoje pomysły i rady i załują, ze z nich niekorzystamy. zrezygnowalismy jednak ze wszystkich dodatkowych pomysłow, bo jeden ciagnie drugi, a koszty niestety rosna. trzymamy sie wiec pierwowzoru Smile .najlepiej zapytaj Łukasza...
pozdrawiam
Odpowiedz
#44
Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Odpowiedz
#45
Dzieki Hubert
Nam projektant zwrócił uwagę na ten daszek bo mówił że drzwi szybko będą się niszczyć.
Pisałam email do Pana Kałużnego z zapytanie o wiązary czy da rade w mój region. Bo cena korzystna. Chyba zadowoleni jesteście?

My ruszamy w czerwcu ciesze się jak dziecko Smile Warunki są, robimy adaptację, pozwolenie i ruszamy Smile

(11.01.2017, 18:34)deco0020 napisał(a): Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Poczytaj jest podane tylko się nie chce od początku przejrzeć?
Odpowiedz


#46
(11.01.2017, 20:09)Martyna napisał(a): Dzieki Hubert
Nam projektant zwrócił uwagę na ten daszek bo mówił że drzwi szybko będą się niszczyć.
Pisałam email do Pana Kałużnego z zapytanie o wiązary czy da rade w mój region. Bo cena korzystna. Chyba zadowoleni jesteście?

My ruszamy w czerwcu ciesze się jak dziecko Smile Warunki są, robimy adaptację, pozwolenie i ruszamy Smile

(11.01.2017, 18:34)deco0020 napisał(a): Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Poczytaj jest podane tylko się nie chce od początku przejrzeć?

Chodzi mi o koszty na dzień dzisiejszy, a nie z tygodnia czy miesiąca temu.
Odpowiedz
#47
(11.01.2017, 20:29)deco0020 napisał(a):
(11.01.2017, 20:09)Martyna napisał(a): Dzieki Hubert
Nam projektant zwrócił uwagę na ten daszek bo mówił że drzwi szybko będą się niszczyć.
Pisałam email do Pana Kałużnego z zapytanie o wiązary czy da rade w mój region. Bo cena korzystna. Chyba zadowoleni jesteście?

My ruszamy w czerwcu ciesze się jak dziecko Smile Warunki są, robimy adaptację, pozwolenie i ruszamy Smile

(11.01.2017, 18:34)deco0020 napisał(a): Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Poczytaj jest podane tylko się nie chce od początku przejrzeć?

Chodzi mi o koszty na dzień dzisiejszy, a nie z tygodnia czy miesiąca temu.
hej, do tej pory wydalismy 161.tys, wliczajac w to przydomowa oczyszczalnie ( 6200). jest dobrzeSmile)

(11.01.2017, 20:09)Martyna napisał(a): Dzieki Hubert
Nam projektant zwrócił uwagę na ten daszek bo mówił że drzwi szybko będą się niszczyć.
Pisałam email do Pana Kałużnego z zapytanie o wiązary czy da rade w mój region. Bo cena korzystna. Chyba zadowoleni jesteście?

My ruszamy w czerwcu ciesze się jak dziecko Smile Warunki są, robimy adaptację, pozwolenie i ruszamy Smile

(11.01.2017, 18:34)deco0020 napisał(a): Jaki jest koszt budowy na dzień dzisiejszy jeśli można wiedzieć..? Smile
Poczytaj jest podane tylko się nie chce od początku przejrzeć?

czesc, zadowoleni? a jak tu nie byc! Smile , skoro wszystko idzie jak powinno. wiazary to swietna rzecz. zamawiasz, przejezdzaja, jeden dzien montaz i widac jak dach juz bedzie wygladał... w czerwcu? to tak jak my. dokładnie 6-go wbilismy szpadel. za poł roku planujemy skonczyc.
powodzenia wiec! zapraszam na budowe, jesli bedziecie w poblizu...
Odpowiedz
#48
(12.01.2017, 11:52)na budowe, jesli bedziecie w poblizu... napisał(a): Byliśmy gdy ścianki działowe były do połowy nawet się widzieliśmy Smile
Odpowiedz
#49
Fajnie jakbyś nam jakieś nowe zdjęcia przesłał z budowy Smile
Odpowiedz
#50
(12.01.2017, 12:33)Martyna napisał(a):
(12.01.2017, 11:52)na budowe, jesli bedziecie w poblizu... napisał(a): Byliśmy gdy ścianki działowe były do połowy nawet się widzieliśmy Smile

kurde, nie pamietam dokladnie, choc cos mi swita Confused . wielu gosci miałem... ale zapraszam w kazdej chwili Smile . wiem, teraz zima. moze jak sie cieplej zrobi? dobrze tak przed startem zobaczyc pewne rzeczy na gotowo, zeby rozwiazac watpliwosci, jesli jakies sa...

(12.01.2017, 20:04)deco0020 napisał(a): Fajnie jakbyś nam jakieś nowe zdjęcia przesłał z budowy Smile

hej,
na razie sie nic nie dzieje Sad . niebawem zaczniemy łazienke i wc to cos wrzuce...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu