Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściany nośne
#1
Czy zastosowanie do budowy ścian nośnych bloczków komórkowych Termalica Ekstra 40cm gęstość 300 by było dużo droższym rozwiązaniem? Bloczek ma współczynnik przenikania ciepła U=0,188 W/m2K i nie potrzebuje dodatkowego ocieplenia. Cena to 15,56zł za sztukę.
Odpowiedz
#2
Ja bym się zastanowił nad ciągłością ocieplenia ściany jednowarstwowej. Bloczek może i ma odpowiedni współczynnik przenikalności cieplnej, ale co z połączeniami? Czy klej też taki ma? Bo domyślam się że na kleju by było stawiane, a nie na zaprawie. U siebie będę widział styro najlepiej klejone na grzebień na całej powierzchni.
Odpowiedz
#3
(07.12.2016, 14:34)raxon napisał(a): Ja bym się zastanowił nad ciągłością ocieplenia ściany jednowarstwowej. Bloczek może i ma odpowiedni współczynnik przenikalności cieplnej, ale co z połączeniami? Czy klej też taki ma? Bo domyślam się że na kleju by było stawiane, a nie na zaprawie. U siebie będę widział styro najlepiej klejone na grzebień na całej powierzchni.

Wykorzystam klej, nadproża i wieniec systemowy. Wdedy daje to pownosc otrzymania najlepszych parametrów.
Ale nie wiem czy zwiekszajac głębokość ścian nie bedzie trzeba powiększyc fundamentów.
Odpowiedz
#4
"Ale nie wiem czy zwiekszajac głębokość ścian nie bedzie trzeba powiększyc fundamentów."

Bedzie trzeba przeprojektowac budynek bo zwiekszy sie kubatura. Tez o tym myslalem.
Odpowiedz
#5
Witam czy ktoś budował z solbetu klasy 600 o tolerancji wymiarowej TLMA? Czy jest to jakaś tragedia czy idzie tym murować? Chodzi mi o tą tolerancję wymiarową TLMA
Odpowiedz


#6
Jeżeli ma TLMA to musi trzymać wymiar, ale to tylko teoria. Poszukaj na forum ktoś napewno z solbetu murował. Ja sie nasłuchałem złych opinii. Za tydzień ruszam z budową . Muruje z H+H . Podzielę się wrażeniami.
Odpowiedz
#7
Jeśli masz Solbet to są tylko tlmb. Przynajmniej tak podaje producent
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#8
(05.06.2018, 21:37)maciej87 napisał(a): Jeśli masz Solbet to są tylko tlmb. Przynajmniej tak podaje producent

No właśnie rzuciło mi się w oko chyba TLMA ale nie mam pewności. Jutro mam jechać zamówić ale najpierw sprawdzę a co jeśli by się okazało że faktycznie TLMA?
Odpowiedz
#9
(05.06.2018, 21:56)Kiczka16 napisał(a):
(05.06.2018, 21:37)maciej87 napisał(a): Jeśli masz Solbet to są tylko tlmb. Przynajmniej tak podaje producent

No właśnie rzuciło mi się w oko chyba TLMA ale nie mam pewności. Jutro mam jechać zamówić ale najpierw sprawdzę a co jeśli by się okazało że faktycznie TLMA?

Byłem w sklepie i faktycznie jest dokładność wymiarowa TLMA. Dzwoniłem do solbetu i mają TLMA i TLMB. Zobaczymy jak będzie się murowało, bloczek zamówiony w poniedziałek mają wozic :-)
Odpowiedz
#10
A miałeś porównanie cenowe jaka różnica czy tylko po prostu taki?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu