Ocena wątku:
  • 6 głosów - średnia: 4.83
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik Budowy - miejscowość Wąsowo
#11
Extra. Kiedy wrzucacie wiązary? I ile Cię wyniesie całość brutto od Burkietowicza?


Trzymam kciuki za ciąg dalszy Wink
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#12
Wczoraj wpadli panowie, przywieźli i zaczeli montaż.


Podziwiać bo na dworze -12 stopni. Myslałem, ze będzie tylko dostawa a montaż przełozymy na inny termin ze wzgledu na zle warunki atmosferyczne. Ale gdzie tam, majstry twardzi goscie  zaczeli montować  Big Grin Zdjęć jeszcze nie mam z całości pierwszego dnia, bo niestety musiałem uciekać do pracy. ale tesciu był popołudniu i porobił, także zgram od niego i przy weekendzie wrzucę.  Wczoraj tak wymarzli, że przełożyli dalszą część prac początkowo na piątek. Jednak dzisiaj pod wiecżór zadzwonili i zapytali czy nie mam nic przeciwko jak przyjadą w sobotę i skończą prace. Ja jakbym tak wymarzł po całym dniu prac przy -12 to zaszyłbym się w domu na tydzien i z niego nie wychodzilł Big Grin  Dla mnie firma konkret, mega w porządku majstry! 

Koszt brutto to : 19170zł 


.jpg   1.jpg (Rozmiar: 388.07 KB / Pobrań: 2,572)

.jpg   2.jpg (Rozmiar: 251.98 KB / Pobrań: 2,547)

.jpg   3.jpg (Rozmiar: 366.9 KB / Pobrań: 2,546)

.jpg   4.jpg (Rozmiar: 288.17 KB / Pobrań: 2,542)

.jpg   5.jpg (Rozmiar: 318.65 KB / Pobrań: 2,541)

.jpg   6.jpg (Rozmiar: 289.88 KB / Pobrań: 2,534)

.jpg   7.jpg (Rozmiar: 246.98 KB / Pobrań: 2,522)

.jpg   8.jpg (Rozmiar: 218.05 KB / Pobrań: 2,516)
Odpowiedz
#13
Ile stuknelo ci na liczniku do tego momentu?
Odpowiedz
#14
Obstawiam, że materiał pochłonął jakies 43 tyś ?
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#15
Lukasz to jeszcze jedno pytanie? Czy budynek jak u Majzena,bez wiazarow przetrwa zime bez wiekszych szkod? Jaki jest bezpieczny moment na przezimowanie budynku? Wiem ze najlepiej stan ssz. A wczesniej?
Odpowiedz


#16
Nic się nie stanie jeśli, beton na chudziaku i wieńcu zdążył związać w pierwszej fazie przed dużymi minusami (mam na myśli konkretne minusy  -10) Beton w tym momencie jest już szczelny i nic mu nie będzie nawet jak nie będzie niczym przykryty. Również wbrew pozorom "suporex" przetrwa i będzie się miał dobrze. Wieniec betonowy stanowi już zabezpieczenie betonu komórkowego przed nasiąkaniem wodą od góry, co mogło by być niebezpieczne przy minusach dużych.
Czyli jeśli miałbym wymurowane ściany nośne i nie zdążył bym wylać wieńca, z całą pewnością zabezpieczyłbym górę folią aby dłuższy czas nie oddziałowywała  na tą powierzchnię woda, śnieg.

Wiadomo, że fajnie było by już mieć obiekt zadaszony, chociażby z uwagi na ewentualne późniejsze dużo bardziej komfortowe warunki pracy np. przy ścianach działowych.
Wystarczy, że budynek zabezpieczymy w otworach folią i w środku będziemy mieli + przy -3 na zewnątrz.

Dlatego zawsze namawiam, że jeśli jest taka możliwość to zadaszyć budowę przed działówkami, i wtedy jak nie ma warunków do innych prac na zewnątrz np. prace przy układaniu dachówki to można śmiało murować ściany wewnętrzne. Folia dachowa (mambrana) daje już pełna szczelność.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#17
W sobotę skończyli montować wiązary, o godz. 13:00 mieli już po robocie :Smile



.jpg   1.jpg (Rozmiar: 237.3 KB / Pobrań: 2,376)

.jpg   2.jpg (Rozmiar: 205.99 KB / Pobrań: 2,364)

.jpg   3.jpg (Rozmiar: 233.57 KB / Pobrań: 2,350)

.jpg   4.jpg (Rozmiar: 232.17 KB / Pobrań: 2,335)

.jpg   5.jpg (Rozmiar: 353.54 KB / Pobrań: 2,312)

.jpg   6.jpg (Rozmiar: 283.97 KB / Pobrań: 2,310)

.jpg   7.jpg (Rozmiar: 320.84 KB / Pobrań: 2,310)


w weekend zamówiliśmy również boazerie pod dach i ją pomalowaliśmy: 




.jpg   8.jpg (Rozmiar: 297.73 KB / Pobrań: 2,293)

.jpg   9.jpg (Rozmiar: 290.35 KB / Pobrań: 2,290)

(13.01.2017, 10:44)Łukasz napisał(a): Obstawiam, że materiał pochłonął jakies 43 tyś ?

Musisz w lotka zagrać Wink

Materiał 42029,24zł  w tym montaż wiązarów i nadproża, które jeszcze nie są wmurowane ze względu na złą pogodę.

Jak znajdę chwile wolną, z którą ostatnio jest bardzo ciężko, założę nowy wątek ze wszystkim kosztami związanymi z budową.  Smile
Odpowiedz
#18
Super ! Jestem pod wrażeniem. Czekamy na dalsze informacje.
Odpowiedz
#19
Gratulacje sprawnie to idzie??az chce się budowac ?
Odpowiedz
#20
Załóż temat związany z wydatkami w dziale Kosztorys.

http://www.forum.domza150tysiecy.pl/forum-48.html


Temat ogarniemy żebyś tylko Ty miał dostęp i będziesz go edytował, pierwszy post to będzie czytelniejsze.
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu