Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe plus kominek
#1
Co myślicie o ogrzewaniu domza150tys kominkiem z rozprowadzeniem ciepła na pomieszczenia i ogrzewaniem gazowym na mrozniejsze miesiące czy jest to opłacalne??
Odpowiedz
#2
(29.11.2016, 00:49)Agniecha194 napisał(a): Co myślicie o ogrzewaniu domza150tys kominkiem z rozprowadzeniem ciepła na pomieszczenia i ogrzewaniem gazowym na mrozniejsze miesiące czy jest to opłacalne??

Rozważam taką opcję - kominek plus gaz. W jaki sposób to ciepło chciałabyś rozprowadzić konkretnie? Myślisz o płaszczu wodnym? Kominek planuję w miejscu spiżarni - zamiast spiżarni w roku.
Odpowiedz
#3
Niestety w tej opcji pozostaja wam tylko kaloryfery. Kominek z plaszczem wodnym bedzie ciezko sprzegnac z podlogowka i jest to niebezpieczne. Chyba ze dacie duzy bufor ok 500l Wtedy podlogowka jak najbardziej Zadnego rozprowadzania goracego powietrza przerabialem to na sobie. Syf z kanalow i zero komfortu Kominek tylko woda lub zwykly. Mam taki ukad teraz gaz + kominek z plaszczem + kaloryfery + elektronika sterujaca i dziala to bardzo dobrze na 80m mieszkania.
Odpowiedz
#4
(29.11.2016, 18:35)sierzant napisał(a): Niestety w tej opcji pozostaja wam tylko kaloryfery. Kominek z plaszczem wodnym bedzie ciezko sprzegnac z podlogowka i jest to niebezpieczne. Chyba ze dacie duzy bufor ok 500l Wtedy podlogowka jak najbardziej Zadnego rozprowadzania goracego powietrza przerabialem to na sobie. Syf z kanalow i zero komfortu Kominek tylko woda lub zwykly. Mam taki ukad teraz gaz + kominek z plaszczem + kaloryfery + elektronika sterujaca i dziala to bardzo dobrze na 80m mieszkania.



a jak kosztowo wychodzi taki układ??musi btc plaszcz wodny ??
Odpowiedz
#5
Bez plaszcza kominek wg ,mnie nie ma sensu. Ogrzeje tylko salon i troche w kolo.W pokojach bedzie wyraznie chlodniej.
Koszty:
kominek z plaszczem minimum 2500zl (np slowacka thorma) trzeba sprawdzic czy moze pracowac w obiegu zamknietym?
Elektronika:200zl
Pompa obiegowa + wentylator wspomagajacy dolot powietrza 260zl
Naczynie cisnieniowe + zabezpieczenia 260zl
To tyle kosztow reszta instalacji to standardowa instalacja gazowa z grzejnikami.
Odpowiedz


#6
(29.11.2016, 18:35)sierzant napisał(a): Niestety w tej opcji pozostaja wam tylko kaloryfery. Kominek z plaszczem wodnym bedzie ciezko sprzegnac z podlogowka i jest to niebezpieczne. Chyba ze dacie duzy bufor ok 500l Wtedy podlogowka jak najbardziej Zadnego rozprowadzania goracego powietrza przerabialem to na sobie. Syf z kanalow i zero komfortu Kominek tylko woda lub zwykly. Mam taki ukad teraz gaz + kominek z plaszczem + kaloryfery + elektronika sterujaca i dziala to bardzo dobrze na 80m mieszkania.

Dlaczego niebezpieczne w połączeniu z podłogówką i po co aż 500 litrowy bufor?
Odpowiedz
#7
Dlatego ze nie opanujesz temperatury Podlogowka wymaga 35-45 stopni Moj kominek nagrzewa sie do 80 Zdjecie z przed chwili Bufor jest ci potrzebny zeby zmagazynowac te duze ilosci energii z kominka i przez zawor czterodrogowy wyposcic ja do podlogowki. Czyli palisz 4 godzinki a podloga ciepla 24


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#8
(29.11.2016, 21:56)sierzant napisał(a): Dlatego ze nie opanujesz temperatury Podlogowka wymaga 35-45 stopni Moj kominek nagrzewa sie do 80 Zdjecie z przed chwili Bufor jest ci potrzebny zeby zmagazynowac te duze ilosci energii z kominka i przez zawor czterodrogowy wyposcic ja do podlogowki. Czyli palisz 4 godzinki a podloga ciepla 24

Czyli w takiej formie z dużym buforem w kotłowni jest ok? Kominek planuję narożny w miejscu spiżarni.
Odpowiedz
#9
gaz bufor kominek z plaszczem podlogowka jest ok
Odpowiedz
#10
a kominek z grawitacyjnym rozprowadzeniem ciepła na reszte pokoi i łazienke???
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu