Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe plus kominek
#31
To ma być tani dom w budowie i w utrzymaniu ja tam osobiście jak bym budował instalacje w domu to bym zastosował kominek zwykły bez płaszcza następnie zbiornik. 300 L. Z podwójna wezawnica. Kolektory słoneczne na dach do grzania cwu latem i zwykły kocioł zasypowy górnego spalania . ja dalej uważam ze bufor nie jest potrzebny na ten dom !
Odpowiedz
#32
To podlicz to wszystko co wymieniles.... wraz zr śrubunkami i rurkami kominami itd. Zbiornik 300l z 2 wężownicami jest buforem

Bufor nie jest potrzebny. Nie upieram sie na niego. Wszystko zależy od źródła ciepła. Nie można decydować sie na ogrzewanie bez policzenia zapotrzebowanoe na energię. Jeden buduje z silki drugi z ceramiki. Każdy dom będzie miał inne zapotrzebowanie. Dla jednego koszt 1000zł za CO+CWU za rok to dużo a dla drugiego inwestora 2000zł za to samo jest normalną  kwotą. Należy zrobić ozc i dobrać ogrzewanie do domu. 100m2 to nie jest duża powierzchnia i.można ją ogrzać tanio i komfortowo.
Odpowiedz
#33
Wiem je do czytając kosztorysy na Łukasza stronie i pisze 20 tyś za centralne z wód-kan to sądzę ze zdecydowanie zanizona kwota. Zbytnio nie mam czasu na wyliczenie co do 1 zł. Ale zapewne mogę wieczorem zaprojektować jak ja bym widział. I mogę również rozrysowac przebieg rur itp.

Nie zauważyłem nigdzie również na projekcie napowietrzenia kotłowni istnieje coś takiego w Tym projekcie bo według moim rozeznan powinno być

Bo kocioł węglowy czy z podajnikiem czy zasypowy powinien posiadać napowietrzenia z zewnątrz coś mniej więcej jak kominek
Odpowiedz
#34
lamix-moto
Projekt ma "z" w kotłowni.

IMO w tak kompaktowym domu robienie kotłowni na paliwo stałe to nieporozumienie.
Bo to droga impreza.
Odpowiedz
#35
Lamix-moto policz solary, kocioł, 2 kominy , kominek i zbiornik 300l z 2 wężownicami + 3000-4000tys na reszte gratow

= wg ciebie tania i ekonomiczna instalacja.

(18.04.2017, 12:50)ProStaś napisał(a): lamix-moto
Projekt ma "z" w kotłowni.

IMO w tak kompaktowym domu robienie kotłowni na paliwo stałe to nieporozumienie.
Bo to droga impreza.
Zgadzam się. Najpierw liczyć potem kupować i instalować
Odpowiedz


#36
napowietrznie kotłowni jest, otwór przy drzwiach zewnetrznych z kotłowni.
Czekamy zatem na rozrysowanie podłogówki przez kolege, chetnie skorzystam
Co do kwoty 20 tys, to jest ona realna za CO i wode uzytkowa, jeden z inwestorow juz zrobił.

I prosba Panowie, mniej teoretyzowania co ja bym chciał i za i le i z czym bym to nie spiał, tylko po rpostu konkretne pomysły podpiete rysunkiem wyliczeniem zdjeciem ...itp Smile
Odpowiedz
#37
Kominek bez plaszcza, podlogowka z gazem. Krotko i na temat.
Odpowiedz
#38
Dokładnie.
A jak nie ma gazu to kable w akumulacyjnej wylewce (tak ok. 4-5 kPLN) + zasobnik na CWU ze sterowaniem czasowym + rekuperacja + pogrubienie izolacji. Sterowanie kablami w każdym pomieszczeniu.
Za różnicę do owych 20 kPLN można spokojnie wykonać WM z rekuperatorem oraz solidnie pogrubić izolację na ścianach i stropie.

Kiedyś, za parę lat, dołożenie paneli fotowaltaicznych.
Odpowiedz
#39
Witam chłopaki .:

na wstepie napisze że tam gdzie się śpi czyli pokoje do spania nie należy stosować ogrzewania podłogowego tylko stanowczo doradzam grzejniki. na ten temat można poczytać na stronach internetowych .         
(prosze o uzasadnienie tej wypowiedzi)

Umiejscowienie widzę w centralnym punkcie domu  czyli w spiżarni
Od kotłowni  do spiżarni puszczamy w posadzce rury miedziane zasilanie i powrót (KONIECZNIE W IZOLACJI NAJLEPIEJ KOLOROWEJ )

Rozdzielacz go grzejników również tam przewiduje . w tym samym pomieszczeniu .


Jeśli chodzi o Grzejniki to zastosowal bym w pomieszczeniach;

Sypialnia 1X Grzejnik
Pokój I    1 x grzejnik
Pokój II   1 x Grzejnik
Łazienka  1 X Grzejnik drabinka

Czyli już mogę podpowiedzieć że rozdzielacz do grzejników 4 sekcje.

Jeśli chodzi o temat ogrzewania podłogowego
widzę sekcji 7

salon z jadalnią 2 sekcje
Kuchnia 1 sekcja (Pomijamy miejsce lodówki oraz szafek )
łazienka 1 sekcja
Wc 1 sekcja  
wiatrołap 1 sekcja
Hol 1 sekcja 

czyli potrzebujemy rozdzielacz z grupą pompową z ogranicznikiem temperatury .


Narysowałem wam na szybko jak bym to zrobił 


zielone kreski to grzejniki  
pętle oznaczają gdzie powinno być ogrzewanie podłogowe 

od kotłowni do spiżarni idą 2 rurki zasilanie i powrót 
 do rozdzielacza grzejnikowego z rozdzielaczem podłogowym 
kolor niebieska kreska w spiżarni oznacza rozdzielacz kombajn 
jak jakieś pytania zapraszam jutro wam rozrysuje przebieg rur instalacji wodnej w systemie alu pex



dodam wam koszta jeśli chodzi o ogrzewanie podłogowe ;

za ułożenie węży oraz styropianu łączną kwotę za ta usługę my byśmy wzięli za całość 1900 zł 
za zamontowanie rozdzielacza podłogowego oraz dociągniecie rur miedzianych z rozdzielacza do kotłowni 250 zł 

My z doświadczenia styropian kleimy na piankę dzięki temu nie ma mostków termicznych jak i również styropian się świetnie trzyma całości 

koszt zbudowania kotłowni typu 
Kocioł z podajnikiem naczynie uzbrojenie w okablowanie czujniki zastosowanie zaworu 4 d wraz z pompą cyrkulacji pompą c.o. oraz pompą cwu oraz postawienie i uzbrojenie zbiornika cwu koszt 2300 zł 

jutro wam przedstawię schemat oraz cennik za robociznę wod-kan

Ten temat to: Ogrzewanie gazowe plus kominek. Prosze pisac we wlasciwym temacie.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#40
no fajnie, i teraz mamy piec gazowy i jak wysterowac połaczone dwa systemy grzejne /podłogówka/zwykłe grzejniki, jak piec gazowy ma sobie z tym poradzic, na podgłoge wszak inna temperatura wody potrzebna a na grzejniki inna wyzsza ?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu