Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe plus kominek
#21
Tak żeby zamieszać wystarczy że "ma" grzejniki elektryczne które już mogą być jako inne ogrzewanie. Nikt mu po domu nie będzie raczej sprawdzał czym grzeje.
Nie m9wie że tak zrobi ale pokazuje że jak ktoś się będzie bardzo chciał to tak zrobi.
Tani sposób by się zabezpieczyć to rozciągnąć instalacje pod grzejniki z wyjściem do kotłowni a wyjścia w pomieszczeniach ukryć w ścianach. Przy własnej robocie to jakieś pewnie z 1 tys. Komin systemowy zawsze można dostawie robiąc wcześniej stopę. Pod taką instalację można podłączyć piec na ekogroszek, peket czy gaz. Do gazu nawet nie trzeba komina ale muszą być przyłącza i inne papierzyska Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#22
(28.01.2017, 21:32)maciej87 napisał(a): Po pierwsze nie obrażaj, jeśli nie zgadzasz się z moim zdaniem nie musisz. Znam domy które są tak ogrzewane i jakoś problemów nie ma. Nie każdy chce , może czy go stać na pompę.  Niektórzy chcą być palaczem, czy to złe?

Maciej jesli to bylo do mnie przepraszam nie chcialem nikogo obrazic. Forum przeznaczone jest do wymiany doswiadczen. I takim doswiadczeniem z uzywaniem kilkuletnim kominka z dgp
chcialem sie z wami podzielic. Moze wasze doswiadczenie (nie teoretyka) jest inne. Nie mniej jednak gdybym wczesniej posluchal rad kolegow uniknalbym koszmaru slabo dogrzanych pomieszczen i zrzedzenia zony. O 6 tys. wyrzuconych w bloto juz nie wspominam. Co do ustawy o kominkach, trudnosc moze byc tylko przy odbiorze budynku.Tylko tyle i az tyle.

Bo miałeś źle dobrany układ. Kominek przegrzewał salon m.im przez promieniowanie przez szybę, a w ''dalekich'' pokojach było 17`C bo albo była słaba turbina, albo obudowa kominkamiała za małe kratki dolotowe. Ktoś zastanawiał się na mocą kominka czy odbyło się to na zasadzie - dom 150m2, no Panie to 15 kW wystarczy, albo lepiej 17kW jak będzie duży mróz [Obrazek: smile.png]Dobry wkład konwekcyjny to kilka tysi a nie shit z marketu czy kratek, a gdzie reszta gratów ?

Instalacja byla przemyslana.Jestem za biedny by kupowac shit z marketu czy kratek. Wszystko bylo dobrej jakosci. Jedynie znaczenie moze miala odleglosc ok 20m od kominka do lazienki. Roznica 25 do 17 stopni oczywiscie nie miala miejsca podczas intensywnego palenia ale w pare godzin po jego zakonczeniu. Kominek oddawal jeszcze cieplo na salon a lazienka szybko sie wychladzala. (skraj budynku)

Teraz uzywam takiego:
http://www.ceneo.pl/35432745#tab=reviews_new
i jestem bardziej niz zadowolony Cieplo robi sie rownomiernie w kazdym z pokoi po 30-40minutach od rozpalenia a glowice na kaloryferach pilnuja temperatury.Wszedzie jest 22-23 stopnie. Na 80m mieszkania w starej kamienicy jest w sam raz.
Odpowiedz
#23
(29.01.2017, 13:36)sierzant napisał(a): Prawo budowlane o kominkach

Zgodnie z obowiązującym prawem kominek nie może stanowić jedynego ani głównego źródła ogrzewania domu. § 49 w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75, poz. 690 z późn. zm.) stanowi, że „budynek i pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi oraz inne budynki, jeżeli wynika to z ich przeznaczenia, powinny być wyposażone w instalacje (urządzenia) do ogrzewania pomieszczeń w okresie obniżonych temperatur, umożliwiające utrzymanie temperatury powietrza wewnętrznego odpowiedniej do ich przeznaczenia, przy czym wymaganie to nie dotyczy budynków rekreacyjnych, użytkowanych wyłącznie w sezonie letnim". Ponadto § 132 ust. 1 mówi o tym, że „budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze, niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami". A zatem kominek jako instalacja niezapewniająca ogrzewania budynku w przypadku długotrwałej nieobecności mieszkańców może być jedynie dodatkowym źródłem ciepła i nie zwalnia od konieczności posiadania w domu niezależnej instalacji grzewczej c.o.

To tak zeby zamieszac  Big Grin

A widzisz ;Wink

http://www.iwonapellets.pl/produkt/98/gl...zenie.html

Tego mozna postawic jako jedyne zrodlo . Tylko ta cena.
Odpowiedz
#24
Powiem wam drodzy koledzy na wstępie czytam te wypowiedzi i niestety nie mogę się z pewnymi faktami zgodzić może przedstawię wam jak takie ogrzewanie powinno być spięte lub ostatecznie funkcjonalne robię w tym zawodzie .


jeśli chcemy kominek z płaszczem wodnym + Kocioł gazowy najlepiej kondensat (można poczytać sobie w internecie o jego zaletach)

Kominek w takim wypadku montujemy go w układzie otwarty czyli ma tak zwane naczynie , naczynie do oddawania cieczy w razie zagotowania układu . naczynie przyjmuje rozszerzająca się ciecz i oddaje np do kanalizacji.

Natomiast Kocioł gazowy pracuje w swoim układzie zamkniętym 1,5 bar.

można i my tak w firmie spinany że jeżeli w kominku rozpalamy to nam kocioł gazowy wygasa i też działa to w drugą stronę jeśli wygasa nam w kominku automatycznie zapali nam się Kocioł gazowy

wszystko jest spięte na elektronice .

druga sprawa kominka kominek możemy cały układ spiąć a nawet powinno się na wymienniku . czyli mamy 2 źródła pierwotny i wtórny czyli układ otwarty i zamknięty

Zakupujemy kocioł gazowy jednofunkcyjny z możliwością ładowania zasobnika

spinany to w taki układ że czy paląc w kominku czy w kotle gazowym (spięte na sterownikach i czujnikach) grzejemy również wężownice w bojlerze


pamiętajcie jedno że kupując kominek z płaszczem wodnym , wtedy kominek posiada wężownice schładzająca czyli. w razie zagotowania w kominku otwiera nam się zawór schładzający który schładza kominek
dlatego pamiętajmy że przy kominku musimy mieć dodatkowo kanalizację oraz zasilanie miejskiej wody zimnej !


również powinniście kochani wiedzieć że układ grzejnikowy oraz płaszczyznowy czyli tak zwana podłogówka pracuje niezależnie jakie źródło grzeje.

musicie również pamiętać że jeśli tworzymy i układamy ogrzewanie podłogowe układamy w tak zwanego ślimaka . długość pętli nie może przekraczać 100 mb a najlepiej jak jest w granicach 70-85 mb wtedy podłoga działa sprawnie . musicie również pamiętać o tym są do kupienia gotowe zestawy z grupą mieszająca np 4-5-6-8 sekcji

i taka grupa pompowa posiada zawór termostatyczny dzięki któremu ustawiamy wejście temperatury 35 stopni. i uwierzcie mi więcej nie wpuści jest to zawór ochronny dla ogrzewania podłogowego.


Musicie również pamiętać o tym że nie wolno brać dużych mocy KW kominków czy kotłów stałopalnych.

Nieraz jak słucham ludzi gdzie zapotrzebowanie na ciepło jest np 10 kw kocioł zasypowy a oni kupują np 18 kw . wiecie co się wtedy dzieje z piecem ?? jednym słowem się dusi i kisi w środku to tak jak by tirem jechać na 1 biegu do biedronki po chleb niż osobówką .

zawszę mogę pomóc wykonać instalacje a jak daleko to mogę doradzić pozdrawiam
Odpowiedz
#25
mozesz tez wspomoc idee taniego domu i zaprojektowac jak ma wygladac ułozenie rur np przy piecu gazowym tylko, dzieki czemu mysle ze budujacy mogliby we włąsnym zarkesie taka podłogówke sobie rozwinac, a instalator byłby potrzeby ewentualnie do pieca i uruchomienia
Odpowiedz


#26
(18.04.2017, 00:16)wesolowski napisał(a): mozesz tez wspomoc idee taniego domu i zaprojektowac jak ma wygladac ułozenie rur np przy piecu gazowym tylko, dzieki czemu mysle ze budujacy mogliby we włąsnym zarkesie taka podłogówke sobie rozwinac, a instalator byłby potrzeby ewentualnie do pieca  i uruchomienia

Ostatnje zdanie (lamix-moto) mówi nam wszystko Smile

Tyle kombinacji, a wystarczyłoby przy kilku źródłach ogrzewania spiąć je do bufora i wody w układzie nie zagotuję się.
Położenie podłogówki jest proste. Rozstaw co 10-15cm - pętle 75-100m
Odpowiedz
#27
tylko idea jest tani dom jak najtaniej

a niestety bufor ciepła jak ty zaznaczyłeś 500 litrów jest strasznie drogi do tego dolicz jeszcze zawory śrubunki a nypelek a rureczka i ci wychodzi kosmos .

bufor ciepła świetnie się sprawdza w dużych obiektach np szpitale hotele pensjonaty tam się stosuje bufor ciepła a nie do domku 106 m2

jeśli chcecie żebym zaprojektował instalacje c.o. ok nie ma problemu ale spytajcie się Łukasza czy mogę a chętnie pomogę .


zaznaczę na projekcie :
przebieg rury
przekrój rur
umiejscowienie rozdzielacza


chętnie pomogę

I jeszcze takie jedo ale . Ja naprzykład osobiście nie podpiął był kominka w układ zamknięty ponieważ tam 2 klocki drzewa za dużo i można nie zapanować nad temperaturą . dlatego moim skromnym zdaniem bezpiecznie i funkcjonalnie jest założenie kominka w układzie otwartym z wężownicą schładzająca . tyle w tym temacie . Kto chce żebym zaprojektował instalację wodno-kanalizacyjną grzewczą ? proszę pisać .


Jeśli chodzi o budowanie instalacji to jeśli ktoś ma troszku wiedzy i czyta ze zrozumieniem to można samemu spiąć to nic trudnego . a ja pomogę Wink
Odpowiedz
#28
Robienie kominka z płaszczem wodnym to słaby pomysł. I to pod wieloma względami.
1. Spinanie go z kotłem gazowym wcale nie jest takie proste, by poprawnie działało,
2. Chłodzenie instalacji (wyrzucanie kWh "za okno") poprzez zrzut wody do kanalizacji to marnotrawstwo,
3. Kołnierz wodny schładza palenisko kominka = niska temp. spalin = czarna szyba.

Nie tędy droga. Undecided
Odpowiedz
#29
Jak ktoś posiada troszku wiedzy to poradzi sobie z spieciem tego układu. Masz rację tro he strata ale co dziennie i co 5 minut nie wyrzuca wody ale skoro decydują się na kominek to już lepiej mieć z płaszczem ponieważ i Tak kotłownia w salonie a pałac w normalnym kominku to tylko ciepło będzie tam gdzie kominek stoi a w łazience już zima dlatego moim zdaniem jak ma stać kominek to z płaszczem wodnym jednym słowem wykorzystamy go. A jeśli ktoś decyduje się tylko na 1 źródło energi też dobry pomysł ale nie mamy romantycznego klimatu w salonie. A oto ludzia chodzi?
Odpowiedz
#30
Co to znaczy "bufor ciepła 500l jest strasznie drogi" ?
Rozumiem że zbiornik na CWU też? (Bo są konstrukcyjnie prawie takie same a dla 4-5osobowej rodziny to tak z 300l) No to odejmij jego cene przy instalacji z buforem bo nie jest potrzebny. Jak jest ktoś maniakalnym palaczem w kominku z płaszczem wodnym. To do takiego kominka podpietego do bufora ma cale CO z CWU. W buforze moze dodać grzałki elektryczne na najbardziej leniwe dni. To takie rozwiazanie dla palaczy drewnem. Bufor to tylko rura stalowa z wężownicami.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu