Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe plus kominek
#71
Pewnie taniej jest grzać czystym prądem niz gazem z butli. Taniej, prościej, bezobsługowo i bezproblemowo.
Odpowiedz
#72
Jesli ktoś z was zdecyduje sie na kominek to w jakiej wersji? (Przy WM to chyba musi być zamknięta komorą spalania). Nawet nie wiem jakie to koszta.?
Odpowiedz
#73
jesli zbiornik to tylko kupic na wlasnosc.

mam dwie lokalizacje na budowę,
1. sieci gazowej nie ma w okolicy 20 km
2. tutaj akurat gaz jest 300 m od działki, ale koszta przeciągnięcia przyłącza na takiej odleglosci sa horrendalne, jesli wogole by sie zgodzila gazownia

tak zle i tak nie dobrze.
dlatego wlasnie pytam o zbiornk.
Odpowiedz
#74
Może skup się na izolacji i mostkach termicznych domu  i pomyśl o prądzie. Albo 100% (np kable grzejne czy piec elektryczny np kospel) czyli Cop1, albo pokusić sie o pompe np P/W (tutaj średni cop to jakieś 2,5-3). Przelicz to sobie czy ten gaz opłaca ci się. Rozumiem, że gaz chodzi ci po głowie ze względu na bezopsługowość?
Odpowiedz
#75
Żona wygodna jest. Smile Ja to mogę nawet te worki wsypywać z groszkiem i czyścic piec.
Ja z budowa bede ruszał dopiero w przyszlym roku. Wiec mam czas na zbadanie rynku i po przeliczanie sobie wszystkiego . .
Jest jeszcze opcja taka że na tej działce co nie ma gazu w poblizu 20km zamontowałbym fotowoltaike bo jest gdzie (1ha) i wtedy wszystko na prąd.
Odpowiedz


#76
Masz już projekt domu? Jak już masz to dobierz materiały i zleć opracowanie OZC. Jak już będziesz wiedział ile energii potrzeba na ogrzanie tego domu to pokombinuj co  w nim zmienić aby jeszcze urwać kilka kW. Mając efekt końcowy będziesz wiedział jakie koszty poniesiesz przy danym paliwie w stosunku do poniesionych kosztów instalacji CO.
Odpowiedz
#77
(18.04.2017, 22:00)lamix-moto napisał(a): Witam chłopaki .:

na wstepie napisze że tam gdzie się śpi czyli pokoje do spania nie należy stosować ogrzewania podłogowego tylko stanowczo doradzam grzejniki. na ten temat można poczytać na stronach internetowych .         
(prosze o uzasadnienie tej wypowiedzi)

Bardzo dobra rada - dlaczego :
Podłogówka długo się nagrzewa i długo oddaje ciepło - czyli jeżeli chcemy kłaść się spać Smile dużo osób woli spać w niższej temperaturze to sorry ;p trzeba ją wcześniej wyłączyć
Dlatego fajnie mieć grzejniki w pokojach (sam tak mam w pierwszym domu i się sprawdza)
Po drugie - jeżeli gdzieś wyjeżdżamy to po powrocie rozruch kaloryferów w pokojach to chwila i nie trzeba długo czekać a z podłogówką jak wyżej Smile  (jest to opinia subiektywna - moja)     
Odpowiedz
#78
jest to opinia subiektywna - moja
Bardzo subiektywna ta twoja opinia, aż za bardzo.
Odpowiedz
#79
Nie powielaj stereotypów.
Odpowiedz
#80
Nie no nie ma co generalizować. Jak ktoś ma stary dom to może i lepiej mieć grzejnik 2 metry od łóżka. Jak jest dom nowy to w czym ma przeszkadzać podłoga o temp 22 czy 23 stopnie? Ja tam w ciemno wole taką podłogówkę, niż łóżko koło grzejnika.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu