Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 1
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe plus kominek
#61
Jaką temp była na zasilaniu grzejnika, a jaka na zasilaniu podłogówki?
Odpowiedz
#62
30 podłoga 65 grzejniki

ja tam po prostu wiem swoje jeden powie że mu koza wystarczy drugi powie że jeszcze elektrownie wiatrową chce każdy ma jakieś za i przeciw
Odpowiedz
#63
Pokaż mi jakikolwiek artykuł, który to potwierdzi. Badanie które temu dowodzi. Skoro ta firma na szkoleniu wysiliła sie i stworzyła takie warunki do badania zaprosiła instalatorów to nie powinna się wstydzić i opisać to doświadczenie w swoich broszurach katalogach etc i rozgłaszać je wszem i wobec. 
A mnie się nasunął inny przykład. Kiedyś była modna sprzedaż "super zaj...." filtrów do wody i najlepszym sposobem tych że handlowców było doświadczenie elektrolizy na wodzie gdzie taki filtr miał stanąć. Reszty chyba nie muszę pisać.
Odpowiedz
#64
Lamix:

Ogrzewanie podlogowe ogranicza ruch powietrza w pomieszczeniu i jak najbardziej polecane jest alergikom.
Odpowiedz
#65
(19.04.2017, 22:00)lamix-moto napisał(a): Byliśmy kiedyś na szkoleniu który było studio pokojowe prezentacja w 1 pokoju był grzejnik konwerter 1200/600 moc 1440 W

w drugim pomieszczeniu było ogrzewanie podłogowe 10 m2

jak i do jednego tak i do drugiego pomieszczenia wsypano ala brokat .

i uwierzcie mi było widac że mniej unosi sie kurzu(tego brokatu)  w pomieszczeniu z grzejnikiem
niż w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym


w pomieszczeniu z ogrzewaniem podłogowym  dosłownie fruwało .

Ja byłem na targach budowlanych, gdzie producenci pianek ekperymentalnie przekonywali o wyższości ich wyrobu nad wełną.
Dwie szklane rurki, w jednej piana, w drugiej wełna. Nad nimi lekkie piłeczki i podgrzewanie od spodu. Piłka na wełnie podskakiwała, na piance nie.
Wniosek? Jaka to piana szczelna, a wełna nie.

Był tylko jeden myk, pod wełną NIE BYŁO folii paroszczelnej, którą każdy daje i która jest niezbędna.

Po co to piszę?

By zdezawuować opisany przez Ciebie eksperyment.
Bo jakie w tych pomieszczeniach były temperatury? Jaka była temp. podłogi, a jaka grzejnika?
W pomieszczeniu były okna? Jaka była wentylacja w tych pomieszczeniach? Jaka była wilgotność? Jakie to było ogrzewanie podłogowe? Wodne? Elektryczne? Jak elektryczne to kable były jednostronnie, czy dwustronnie zasilane? Jeśli wodne to jaka była delta T utrzymywana pomiędzy temp. zasilania a powrotu?

Bez tych danych, opisany przez Ciebie eksperyment jest tyle wart, co ten z piłeczką...
Odpowiedz


#66
Jedyna uwaga przy podłogówce to unikanie zastawiania jej meblami. Łóżko na nóżkach aby nie przysłaniało podłogi.
Odpowiedz
#67
Sam myślałem że najlepiej to będzie dać kaloryfery przynajmniej do połowy domu, ale na szczęście oprzytomniałem Big Grin Nowy kaloryfer to jeszcze jako tako wygląda ale po 15 latach żółknie i załazi syfem w środku. Przez to że ma wysoką temp zasilania powoduje ruchy konwekcyjne, a jak ktoś ma alergie (jak ja) to kicha od takiego strzała w ryj jak gorące powietrze powieje. Mając łóżko w pobliżu okna, a tym samym grzejnika to też lipa. Ja widzę tyko jeden plus kaloryferów. Można w zimie dosuszyć skarpetki, ale do tego sprawdzi się doskonale suszarka plus WM czyli suche powietrze w zimie.
Należy też pamiętać o rozkładzie temperatury w pomieszczeniu, gdzie podłogówka jest bliska ideałowi, a ogrzewanie konwekcyjne nie.
Cena instalacji też podobna bo pexy i rozdzielacz nie będą droższe niż kaloryfery, rury, złączki...

Te wszystkie eksperymenty są tak robione żeby coś udowodnić, więc na to nie ma co patrzeć, bo nie wszystko jest takie jak wygląda na pierwszy rzut oka. Ten koleś magicznych mocy nie ma tylko wygodnie se na du... siedzi Big Grin


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz
#68
Zgadzam się. Przy alergii dobrym rozwiązaniem jest też WM z filtrami.
Odpowiedz
#69
hej.

czy większość z Was pisze tu o gazie z sieci czy ze zbiornika?
czy wogole grzanie gazem ze zbiornika 2700l ma sens i ktoś bierze to pod uwagę?
Odpowiedz
#70
Gaz ze zbiornika:
1. przy umowie kompleksowej i instalacji za przysłowiową złotówkę = bandyckie ceny gazu i długa umowa,
2. przy własnej instalacji wyskoki koszt początkowy i ceny gazu (zależy od regionu, trzeba najpierw przeanalizować oferty dostawców), które powodują, że eksploatacja jest tańsza niż z rury,
3. przy ad. 2 ceny mogą rocznie zmieniać się o 50% !!!
4. wątpliwa ozdoba w ogrodzie,
5 opłaty za inspekcje UDT,
6. dziura w kotłowni

Wg mnie pkt. 3 przekreśla gaz z butli jako podstawowe źródło ciepła na lata.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu