Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie gazowe plus kominek
#11
Napisalem juz grawitacyjne rozprowadzenie to syf. Przerabialem to. Wytrzymalo to u mnie 2 lata. Bród przy amostatach i slabe dogrzanie pokoi. Rozebralem instalacje wymienilem kominek,pomalowalem sciany i teraz spokoj.
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
#12
a kominek z płaszczem wodnym plus kaloryfery zda egzamin???
Odpowiedz
#13
Mam taki ukad teraz gaz + kominek z plaszczem + kaloryfery + elektronika sterujaca i dziala to bardzo dobrze
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
#14
Czy ktoś próbował zamiast pieca w kotłowni ogrzewać o podobnym metrażu dom piecem na pellet z rozprowadzeniem ciepła na pozostałe pomieszczenia. Odpada wtedy jeden komin, cała podłogówka, również kaloryfery. Mam na myśli piec typu koza w salonie.
Odpowiedz
#15
Jak będzie odpowiednio dobrany to jest taka szansa. Tylko czy w pomieszczeniach gdzie masz płytki na podłodze nie będzie ci zimno w nogi?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#16
(28.01.2017, 18:02)Piotr B. napisał(a): Czy ktoś próbował zamiast pieca w kotłowni ogrzewać o podobnym metrażu dom piecem na pellet z rozprowadzeniem ciepła na pozostałe pomieszczenia. Odpada wtedy jeden komin, cała podłogówka, również kaloryfery. Mam na myśli piec typu koza w salonie.

Przepraszam ale takiej glupoty nie podpowiedzialbym nawet wrogowi.Mialem kominek z rozprowadzeniem cieplego powietrza do innych pomieszczen. W salonie bylo 25 stopni a w najdalszej lazience 17. O brudzie i kurzu juz nie wspominam.
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
#17
Bo miałeś źle dobrany układ. Kominek przegrzewał salon m.im przez promieniowanie przez szybę, a w ''dalekich'' pokojach było 17`C bo albo była słaba turbina, albo obudowa kominka miała za małe kratki dolotowe. Ktoś zastanawiał się na mocą kominka czy odbyło się to na zasadzie - dom 150m2, no Panie to 15 kW wystarczy, albo lepiej 17kW jak będzie duży mróz Smile
Dobry wkład konwekcyjny to kilka tysi a nie shit z marketu czy kratek, a gdzie reszta gratów ?

Piotr B. :
chcesz ogrzać dom kozą czy kominkiem na pellet (hybrydą ?)
Jak chcesz bawić się w palacza to zrobiłbym tak - kocioł na pellet, spięty przez bufor (będący jednocześnie zbiornikiem CWU) z podłogówką. O kaloryferach nawet nie myśl.
Jak chcesz dobry kominek w salonie, to szykuj 10 tys najmarniej ( wkład, obudowa, masy akumulacyjne, ew DGP), ew szukaj zduna i postaw piec kaflowy z drzwiczkami z szybą.
Odpowiedz
#18
Po pierwsze nie obrażaj, jeśli nie zgadzasz się z moim zdaniem nie musisz. Znam domy które są tak ogrzewane i jakoś problemów nie ma. Nie każdy chce , może czy go stać na pompę. Niektórzy chcą być palaczem, czy to złe?
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#19
Jak już kominek to może lepiej piec  akumulacyjny(rakietowy)  https://cohabitat.net/blog/piec-rakietowy-na-sterydach
Odpowiedz
#20
Prawo budowlane o kominkach

Zgodnie z obowiązującym prawem kominek nie może stanowić jedynego ani głównego źródła ogrzewania domu. § 49 w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U. nr 75, poz. 690 z późn. zm.) stanowi, że „budynek i pomieszczenia przeznaczone na pobyt ludzi oraz inne budynki, jeżeli wynika to z ich przeznaczenia, powinny być wyposażone w instalacje (urządzenia) do ogrzewania pomieszczeń w okresie obniżonych temperatur, umożliwiające utrzymanie temperatury powietrza wewnętrznego odpowiedniej do ich przeznaczenia, przy czym wymaganie to nie dotyczy budynków rekreacyjnych, użytkowanych wyłącznie w sezonie letnim". Ponadto § 132 ust. 1 mówi o tym, że „budynek, który ze względu na swoje przeznaczenie wymaga ogrzewania, powinien być wyposażony w instalację ogrzewczą lub inne urządzenia ogrzewcze, niebędące piecami, trzonami kuchennymi lub kominkami". A zatem kominek jako instalacja niezapewniająca ogrzewania budynku w przypadku długotrwałej nieobecności mieszkańców może być jedynie dodatkowym źródłem ciepła i nie zwalnia od konieczności posiadania w domu niezależnej instalacji grzewczej c.o.

To tak zeby zamieszac  Big Grin
Adhibe rationem difficultatibus
Odpowiedz
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu