Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ogrzewanie podłogowe - 26.11.2016
#1
Witam. Dostałem trochę info i zdjęć z planu budowy ze Szczepidła. Hubert na miarę możliwości podsyła systematycznie kilka aktualnych zdjęć i jesteśmy w kontakcie elektronicznym i telefonicznym Smile

Hubert ostatecznie postanowił, że w pokojach będą panele, na reszcie powierzchni płytki. Jeśli chodzi o metodę ogrzewania domu to w pokojach tradycyjnie grzejniki, w reszcie pomieszczeń podłogówka.

W tej chwili wylane są już posadzki, i zdjęcia z kosztami związanymi z instalacją podłogówki będą po niedzieli. Dziś natomiast wrzucam to co mam z informacjami dotyczącymi kosztów.
W między czasie zamontowano już przydomowa oczyszczalnię ścieków. W następnym tygodniu planowane podłączenie wody i prądu do budynku.


Woda ze studni niestety nie nadaje się do użytku bezpośredniego bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych ze stacją uzdatniania i filtrów (my na budowie z drugim Łukaszem piliśmy ta zimniutką wodę, która gasiła pragnienie w te ostanie upalne dni, i żyjemy, mieliśmy jeszcze więcej energii do działania Big Grin )

Z temacie o kosztorysie wrzucę informacje, które na ta chwile posiadam odnośnie kosztów związanych z podłogówką.

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_1.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_2.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_3.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_4.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_5.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_6.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_7.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_8.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_9.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_10.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_11.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_12.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_13.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_14.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_15.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_16.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_17.jpg]

[Obrazek: budowa_domu_za_150_tys_18.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
ile cm styropianu poszl 20cm i w jakim układzie 10,5,5 ?
Widze ze inwestor odpuscił sobie tasmy brzegowe, i zastosował zwykła folie po prostu.
Widac tez z e strefy brzegowe poprzez zageszczenia rur sa zrobione,
Odpowiedz
#3
(26.11.2016, 16:12)wesolowski napisał(a): ile cm styropianu poszl 20cm i w jakim układzie 10,5,5 ?
Widze ze inwestor odpuscił sobie tasmy brzegowe, i zastosował zwykła folie po prostu.
Widac tez z e strefy brzegowe poprzez zageszczenia rur sa zrobione,

styropian w układzie 5,5,5,3
Odpowiedz
#4
jaka cena za rozłożenie podłogówki?
Odpowiedz
#5
Ja też mam podłogówkę, u mnie się to bardzo dobrze sprawdza.

Dla zainteresowanych podsyłam wady i zalety ogrzewania podłogowego w porównaniu z ogrzewaniem tradycyjnym, czyli grzejnikowym https://www.techsterowniki.pl/blog/podlo...iej-oplaca

Mieszane ogrzewanie to dobry wybór, zwłaszcza, że podłogówka fajnie działa w łazience i sypialni.

Korzystając z ogrzewania podłogowego możemy utrzymywać nieco niższą temperaturę (o ok. 2°C) niż w przypadku grzejników, a i tak będziemy odczuwali przyjemne ciepło. Dlaczego? Bo na poczucie komfortu cieplnego w znaczącym stopniu wpływa temperatura podłogi (i ścian), a nie samego powietrza. To oznacza dodatkowe oszczędności. Dodatkowo „podłogówka” nie wysusza tak powietrza, jak grzejniki. To ważne zalety, szczególnie dla alergików. Można jeszcze wspomnieć o łatwiejszej aranżacji wnętrza, w którym „nie przeszkadzają” grzejniki i elementy ich instalacji. Najbardziej korzystnym rozwiązaniem przy ogrzewaniu podłogowym są płytki ceramiczne. Ze względu zarówno na właściwości samego materiału, jak i sposób jego mocowania
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu