Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozmieszczenie pomieszczeń / strony świata
#1
Photo 
Witam
Mam takie pytanie, może jest proste ale nie znam się na tym dlatego proszę o rady opinie.
Chodzi mi konkretnie o rozmieszczenie pomieszczeń względem stron świata. Która wersja będzie najbardziej funkcjonalna. W pierwszym poście Łukasza jest fotka podstawowej wersji projektu, można też zamówić odbicie lustrzane. 
Który projekt będzie najbardziej odpowiedni ( fotka mojej działki na mapce 2078 ) + ( podstawowa wersja ) + ( odbicie lustrzane )
Wydaje mi się ze ma znaczenie choćby dlatego że można "zaoszczędzić" na oświetleniu 

[Obrazek: c99654cb39a2c13dmed.jpg]
[Obrazek: ece36b051fcb4646med.jpg]
[Obrazek: 3cb6518cd37b13e5med.jpg]
Odpowiedz
#2
Wjazd masz od polnocy (szczesliwcze) wiec ustawiasz wejscie od drogi i salon i dwa pokoje masz od poludnia Wiec ktora wersje wybierzesz zalezy tylko od ciebie obie beda dobre
Odpowiedz
#3
Kolego antyradar1.
Tak jak napisano powyżej jak zrobisz tak będzie dobrze.
Pytanie czy chcesz mieć rano światło w salonie, a ciemno w pokojach - ja wybieram taką opcje bo lubię długo spaćSmile
Czy też wolisz mieć dużo światła słonecznego po obiedzie w salonie i ciemno w pokojach.
Odpowiedz
#4
Wbrew pozorom, to nie jest taka łatwa decyzja. To, że wejście od północy, to jest oczywiste. Ale działka jest wąska, ma coś ok. 22 metrów szerokości. Po odjęciu przepisowych 8 metrów i szerokości domu pozostaje niewielkie pole manewru. W dodatku od wschodniej strony rośnie drzewo (zostaje?). W tej sytuacji brałbym wersję lustrzaną, jeden pokój miałby okna od wschodu, a salon i kuchnia od zachodu.

A nie zastanawiałeś się nad przearanżowaniem domu tak, żeby zrobić wejście na krótszej ścianie? Przy wąskiej działce 2 metry to dużo. Wschodnia strona wydaje mi się bardziej zacieniona, więc z tej strony umieściłbym kuchnię, łazienkę i kotłownię (zdaje się jest gaz w okolicy).


Załączone pliki Miniatury
   
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#5
(29.12.2016, 19:43)Michal napisał(a): Wbrew pozorom, to nie jest taka łatwa decyzja. To, że wejście od północy, to jest oczywiste. Ale działka jest wąska, ma coś ok. 22 metrów szerokości. Po odjęciu przepisowych 8 metrów i szerokości domu pozostaje niewielkie pole manewru. W dodatku od wschodniej strony rośnie drzewo (zostaje?). W tej sytuacji brałbym wersję lustrzaną, jeden pokój miałby okna od wschodu, a salon i kuchnia od zachodu.

A nie zastanawiałeś się nad przearanżowaniem domu tak, żeby zrobić wejście na krótszej ścianie? Przy wąskiej działce 2 metry to dużo. Wschodnia strona wydaje mi się bardziej zacieniona, więc z tej strony umieściłbym kuchnię, łazienkę i kotłownię (zdaje się jest gaz w okolicy).

Witam,
Tak ja napisałeś działka ma 22 m szerokości. Projekt po wcześniejszym ustaleniu z Panem Łukaszem  nsjbardziej odpowiedni to odbicie lustrzane i taki też do nas dorarl. 
Drzewka tzn wielkie owocowe kocholy jak tylko będzie trochę cieplej robią out zostaną pociete i zostawię do wedzenia lub sprzedam zawsze tto jakiś grosz. Na razie ostrze łańcuch ?
Wstępnie oomawialem   dzisiaj z projektantem adaptującym rozmieszczenie pomieszczeń itp dużo nam doradzil jeżeli chodzi właśnie o szerokość i długość działki.  
Szerokość domu 12m od frontu ulicy Astrow + 4 m z lewej strony daje nam 16m zostaje 6 m z prawej w zupełności wystarczy na dojazd do tego budynku gospodarczego który tam się znajduje a który na koniec będzie przesunięty na koniec działki i wykorzystany jako garaż itp. 
Ale jeszcze jest trochę czasu także zawsze można to zmienić.
Odpowiedz


#6
Witam,

A przy działce z wjazdem od południa, co byście zrobili? Podstawowy czy lustrzany?
Odpowiedz
#7
ja mam działkę z wjazdem od południa (ale w planach ma być również droga od północy). Wybraliśmy projekt podstawowy, wejście będzie od wschodu.
Odpowiedz
#8
Samo hasło "wjazd od południa" to trochę mało.
Sam mam wjazd tak trochę od południa-południowego zachodu, ale droga dojazdowa do głównej drogi prowadzi ku wschodowi i od tej strony mam jedynego sąsiada:
[Obrazek: sat.jpg]
Naturalnym wyborem było posiadanie kuchni od tej strony, a pokoi od strony obecnie niezamieszkanej (w przyszłości też, MPZP kończy zabudowę mieszkaniową na mojej działce). Czyli lustro, nawet jakbym nie dostawiał garażu.
Jak widać moja działa jest w szczerym polu, ale inne są w terenach bardziej zabudowanych, może sąsiad ma budynek w ostrej granicy, rośnie drzewo do zachowania, jakiś spadek terenu spowoduje, że z danej strony bardziej atrakcyjnie wyglądałby widok z tarasu itp.
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu