Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09.10.2016 Podsumowanie budowy w Szczepidle Stan surowy otwarty
#21
Dzięki Sierżant. Musiałem jeszcze nieco zmodyfikować projekt i wersja aktualnie finalna wygląda tak:
   
   
Zrezygnowałem ze spiżarki - będzie wykorzystane na jej potrzeby pomieszczenie po kotłowni - tam powinno też być chłodniej. Piec gazowy wstawiłem do powiększonego WC (tam też będzie jedyny komin do którego podłącze także narożny kominek).
Odpowiedz
#22
Juz prawie ok. Wg mnie:
-za duzy kat miedzy wyjsciem kominka a kominem (nameczysz sie z podlaczeniem)
-brak 1 wentylacji kominowej (piec gazowy zasysa powietrze z zewnatrz)
-wywal zewnetrzne drzwi z kotlowni
- i sprawy techniczne ukrycie rury gazowej i wyczystek kominowych ktore bedziesz mial w lazience
To tak na szybko

Ja bym to zrobil tak: gaz jak pokazywalem z wyrzutem i pobieraniem powietrza z zewnatrz
kominek z kominem nad kominkiem taki z rura bezposrednio do gory
http://www.dobrzemieszkaj.pl/pokoj_dzien...02444.html
Odpowiedz
#23
(19.12.2016, 23:09)klonu1988 napisał(a): 1. Usunąłem wszystko z "kotłowni", bo nie będzie tam ani komina ani pieca ani zasobnika na wodę - zrobiło się z tego pomieszczenie gospodarcze
2. Powiększyłem łazienkę kosztem korytarza i wsadziłem do niej piec gazowy (gruby prostokąt), zmieniłem położenie wanny, przesunąłem umywalkę, dołożyłem szafki.
3. Przesunąłem spiżarkę i wc kosztem korytarza.
4. Zlikwidowałem kominy wentylacyjne i pozostawiłem tylko ten do kominka.
5. Wygospodarowałem kąt na kominek narożny, tak aby nie zabierał miejsca w przejściu.
6. Przesunąłem okno i zmniejszony stół jadalni w stronę kuchni aby powiększyć salon.
7. Zabudowałem nieco kuchnię takim podwyższonym blatem, żeby zakryć część roboczą przed widokiem z salonu.

Czy takie modyfikacje mają sens i rację bytu?




Tez myslalem o podobnym rozwiazaniu ale czy nie bedzie problemu z kominem tzn czy akurat nie bedzie wychodzic przez przez gąsiory w dachu?

Chyba ze nie stanowi to problemu i mozna wokół niego uszczelnik takt jak standartowo na płaskiej powierzchni dachowki
Odpowiedz
#24
Sierżant czyli zrezygnować z kominów całkiem? Jak taka rura z kozy wychodzi na dach to czym jest zakończona? Nie będzie problemu z wiązarami?
Czy piec gazowy może być nad wanną?
Drzwi do "kotłowni" jednak bym zostawił bo będzie to "brudne" pomieszczenie więc myślę, że się przydadzą.
Odpowiedz
#25
        Na szybko potem odpowiem
https://www.youtube.com/watch?v=TQJtyyM8Zmo
https://www.youtube.com/watch?v=gAIGNoQls-s
Odpowiedz


#26
Zrobilbym tak: normalny komin ktory zaczyna sie nad kominkiem podobna konstrukcja jak foto po prawej. Tylko zamiast rury stalowej normalny kwadratowy komin. Zaoszczedzamy miejsca nie ma wyczystkek Wszystko zlatuje do kominka. Piec gazowy nie moze byc na wanna przesun go wiec do kuchni i tyle.
Odpowiedz
#27
(22.12.2016, 09:59)sierzant napisał(a): Zrobilbym tak: normalny komin ktory zaczyna sie nad kominkiem podobna konstrukcja jak foto po prawej. Tylko zamiast rury stalowej normalny kwadratowy komin. Zaoszczedzamy miejsca nie ma wyczystkek Wszystko zlatuje do kominka. Piec gazowy nie moze byc na wanna przesun go wiec do kuchni i tyle.

Dzięki za radę. 
Czy komin od kominka może być niezabudowany tak jak na pierwszym filmie, do którego podałeś link? Czy trzeba przewidzieć coś w konstrukcji dachu żeby wypuścić komin w tym miejscu, w którym myślę ustawić kozę?
Piec gazowy faktycznie przeniosę do kuchni i zabuduję.
Odpowiedz
#28
Pewnie ze moze byc nie zabudowany Rozwiazanie takie bardzo mi sie podoba. Trzeba ominac wiazar i tyle problemow


Załączone pliki Obrazki
   
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu