Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
09.10.2016 Podsumowanie budowy w Szczepidle Stan surowy otwarty
#1
Witam. Nadszedł czas na podsumowanie stanu surowego otwartego w Szczepidle. Jak wiecie była to pierwsza budowa wg. projektu domza150tysiecy.pl W lutym tego roku zostało dokładnie wyliczone zapotrzebowanie na materiały potrzebne do budowy tego domu. Skupiamy się na SSO bo takie było moje zlecenie. Myślę jednak, że osoby, którym brakowało jeszcze trochę do przekonania się, że jest to możliwe, właśnie załatwiają papiery na budowę.
Od samego początku postanowiłem nie reagować na głupie wpisy ludzi, którzy nie maja bladego pojęcia o budowie i są typowymi teoretykami i najzwyczajniej w świecie powtarzają do upadłego nieprawdę . Nie spędziły ani jednego dnia na placu jakiejkolwiek budowy, a wiedza czerpana jest " z monitora"
Przekonanie jest takie a nie inne, i nawet 1000 takich firm jak moja i tego rodzaju pomysłów nie przekona ludzi, którzy są niereformowalni i twardo przystają przy swoim. Że za 150 można wybudować garaż, szopę, kibel, domek letniskowy itp itd etc... Takich wpisów było setki, że dom bez piwnicy, bez garażu, że się zaraz zawali, popęka.

Nie ukrywałem, że staram się dotrzeć do potencjalnych inwestorów, którzy są zwykłymi ludźmi, do małżeństw, które stoją przed dylematem zakupu mieszkania w bloku. Do osób, które mają możliwość uzyskania kredytu potrzebnego do budowy tego domku.
Osoby dysponujące kilkuset tysiącami złotych nawet nie pomyślą o budowie tego domu, ten dom ma być realny w budowie.

Założenia, dom bez piwnicy bez poddasza bez garażu. To było od samego początku bardzo jasne, i jeśli ktoś kupił projekt zrobił to świadomie. Zdarzały się oczywiście również osoby, które kupiły projekt w trakcie konkursu, po czym po rozstrzygnięciu nagle wizja budowy domu znikała i projekt do zwrotu. Te zachowania były zajebiście nieuczciwie w stosunku do ludzi, którzy kupili projekt i startowały w konkursie na identycznych zasadach i możliwości wylosowania. Użyję niestety tego określenia choć dumny z niego nie jestem, ale to było takie typowo Polskie myślenie.  ..."... typ zrobił konkurs, kupię projekt, jak mnie nie wylosuje to napiszę, że nie mam kasy na budowę, że pozwolenia nie dadzą, że warunki nie te itp itd, przecież upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu. A jak mnie wylosuje to będzie git, po za tym to i tak nie wierzę że to prawda i pewnie jakiś wał..."

Otóż to prawda z tym konkursem. Z Panią Honoratą widzieliśmy się kilka tygodni temu na budowie w Szczepidle. Bardzo owocne i konkretne spotkanie, konkretne ustalenia na realizację wygranej. Dokumentacja związana z pozwoleniem na budowę jest właśnie dopinana. W następnym roku na pewno będzie dokładna relacja z placu budowy domu konkursowego. Jeśli ktoś nie wierzy w uczciwość przeprowadzonego konkursu to jego problem Smile Jest to zupełnie mi obca rodzina, która po wizycie na budowie tego właśnie domu uwierzyła Smile

Wracając jednak do meritum. Założenia na SSO opiewały na 60 tyś zł. Tu w Szczepidle pękło ok 61 tysięcy złotych, na wszystkie materiały, które zostały wykorzystane do budowy SSO.

Zasadnicza różnica, w stosunku do założeń z lutego to ceny stali i betonu komórkowego. Stal podskoczyła o kilkadziesiąt procent w górę. Natomiast beton komórkowy został kupiony droższy z uwagi na fakt braku dostępności w danej chwili tańszej marki. Dodatkowo inwestor zdecydował się na pokrycie deski okapowej struktonitem. Z drugiej strony zrezygnowano z drugiego komina. Wykorzystane materiały bardzo dokładnie zostały opisane w temacie z wydatkami .


Wyliczenia, które były zaprezentowane w zestawieniu materiałowym pokryły się w ponad 98%. Margines błędu 2% jest dyskusyjny i każdy z osobna powinien sobie odpowiedzieć na ile trafnie zostało to oszacowane.
Jeżeli poświęciło bysie trochę czasu, którego zawsze brakuje,, na poszperanie w sieci i odwiedzenie kilku innych hurtowni z całą pewnością można było zejść z tej kwoty poniżej zakładanych 60 tysięcy.


Proszę sobie wyobrazić, że kilka osób, które od samego początku ostro atakowały inicjatywę, pomysł, moja osobę, realizację. Osoby te publicznie wypisywały nieprawdziwe informacje, były absolutnie nastawione na NIE!, że się nie da, że to niemożliwe  (polecam zobaczyć mój podpis na forum, kiedyś stwierdził, że te słowa pasują do mnie idealnie...)
W trakcie budowy w Szczepidle same zakupiły projekt.... Jeden Pan się trafił co ma najzwyczajniej w świecie jaja, osobiście przyjechał na budowę bo daleko nie miał, i po prostu przeprosił.
Wielokrotnie pisałem do tych najmocniej atakujących,  zapraszam na plac budowy do konfrontacji face to face, będzie można zapytać dotknąć, zobaczyć na własne oczy, że dom stoi i chętnie odpowiem na wszystkie pytania. Trafił się jeden i za to szacun!

Osoby, które odwiedziły budowę, wiedzą doskonale, że lubię pogadać Smile

Plan był taki, aby zaprezentować, że budowa tego konkretnego domu nie jest wcale trudna, i dla mnie osobiście dość dużym osobistym sukcesem jest fakt, ze są osoby, które będą budowały we własnym zakresie. Z wieloma osobami jestem na bieżąco na telefonie. Sporo osób już buduje systemem gospodarczym lecz nie chcą, nie potrzebują do tego publiczności. Ja to szanuje i pomagam na miarę możliwości czasowych "za sceną".

Niemniej jednak namawiam do zakładania dzienników budowy. Chociażby z myślą o ludziach, którzy posiłkują się informacjami przy planowanej budowie. Przecież nie każdy musi budować tak jak zostało zaprezentowane, nie każdy dysponuje kompletnym sprzętem itp.. i z idei forum to miejsce do wymiany swoich doświadczeń, rozwiązań, sposobów itp...

Od jutra zaczynam budowę domu wg innego projektu, projektu indywidualnego. Inna konstrukcja, więcej elementów, których w konstrukcji dom za150tysiecy.pl po prostu nie ma. Zastanawiam się czy dokumentować poczynania z budowy na zasadzie dokładnego pokazania jak wybudować dom krok po kroku. Tradycyjna udowa każdego domu jednorodzinnego wygląda właściwie tak samo, takie same powtarzające się elementy budynku.

Osoby, które decydują się na budowę we własnym zakresie na pewno w dużej mierze będą się posiłkowały dziennikami budowy, nie koniecznie z tej mojej budowy. W jednym dzienniku lepiej pokażą i udokumentują jeden element w drugiej inny. Ja chciałbym zaprezentować każdy element. Tak jak do tej porty wykorzystując do tego zwykły prosty język, mam nadzieje zrozumiały dla każdego.

Poniżej temat podsumowujący wydatki przy budowie SSO.


Odnośnie ostatnich dni przy budowie to skończyłem kłaść instalacje elektryczną. Podmurowaliśmy również otwory okienne oraz drzwiowe na ostateczna wysokość dostosowaną do stolarki.
No i oczywiście komin.
W trakcie murowania osadziłem pręty gwintowane, do których następnie zamocowałem konstrukcje do przytwierdzenia płytek struktonitowych.  Izolacja zaprezentowana w ten sposób daje 100% szczelności, zresztą widać to na zaprezentowanym wczoraj filmie.
Ja osobiście przy używaniu taśmy kominowej dodatkowo po przyklejeniu na czysta sucha powierzchnię uszczelniam jeszcze wszystkie połączenia zakładki bez wyjątków, silikonem dekarskim.

Mam nadzieje, że po przejrzeniu zdjęć będzie jasne jak wykonana jest konstrukcja samo nośną dla struktonitu.

Między konstrukcję wykonaną z pozostałych łat a kominem systemowym włożyłem wełnę kominkową . Pod tą wełnę była planowana ta konstrukcja, wszystko poszło jak w założeniach. Folia na wełnie tylko dlatego, że nie mogłem dostać wełny twardej o takiej grubosci.
Konstrukcja z łat dodatkowo pełni inna funkcję, mianowicie nadaje kominowi gabarytów. Teraz komin ma wymiary 70x50cm.
Do zwieńczenia całości brakuje jeszcze tylko czapki betonowej na komin, której nie było na miejscu, dlatego całość została zabezpieczona przed opadami .

Mam pomysł jak wykonać zakończenie komina z pominięciem tej czapki lecz wypróbuję to dopiero przy okazji budowy własnego domu. Jeśli się nie sprawdzi to poprawię, ale u siebie i nikt nie będzie miał żadnych pretensji Smile Komin na górze ostatecznie wykończony jest listwą, która została z narożników, przycięta na wymiar pod katem 45*, tworząc wg mnie fajne nowoczesne wykończenie. W tym warincie co teraz wystarczy przymurować czapkę betonową od góry. Listwa docinana na zakończeniu tworzy w tej chwili naturalny okap więc nie ma możliwości jakiegokolwiek zaciekania.











[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_1.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_2.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_3.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_4.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_5.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_6.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_7.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_8.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_9.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_10.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_11.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_12.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_13.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_14.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_15.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_16.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_17.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_18.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_19.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_20.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_21.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_22.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_23.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_24.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_25.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_26.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_27.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_28.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_29.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_30.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_31.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_32.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_33.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_34.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_35.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_36.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_37.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_38.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_39.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_40.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_41.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_42.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_43.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_44.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_45.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_46.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_47.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_48.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_49.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_50.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_51.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_52.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_53.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_54.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_55.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_56.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_57.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_58.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_59.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_60.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_61.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_62.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_63.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_64.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_65.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_66.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_67.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_68.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_69.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_70.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_71.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_72.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_73.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_74.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_75.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_76.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_77.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_78.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_79.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_80.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_81.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_82.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_83.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_84.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_85.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_86.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_87.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_88.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_89.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_90.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_91.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_92.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_93.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_94.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_95.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_96.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_97.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_98.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_99.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_100.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_101.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_102.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_103.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_104.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_105.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_106.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_107.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_108.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_109.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_110.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_111.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_112.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_113.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_114.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_115.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_116.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_117.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_118.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_119.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_120.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_121.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_122.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_123.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_124.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_125.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_126.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_127.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_128.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_129.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_130.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_131.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_132.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_133.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_134.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_135.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_136.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_137.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_138.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_139.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_140.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_141.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_142.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_143.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_144.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_145.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_146.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_147.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_148.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_149.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_150.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_151.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_152.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_153.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_154.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_155.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_156.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_157.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_158.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_159.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_160.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_161.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_162.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_163.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_164.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_165.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_166.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_167.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_168.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_169.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_170.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_171.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_172.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_173.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_174.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_175.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_176.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_177.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_178.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_179.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_180.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_181.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_182.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_183.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_184.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_185.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_186.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_187.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_188.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_189.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_190.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_191.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_192.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_193.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_194.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_195.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_196.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_197.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_198.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_199.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_200.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_201.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_202.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_203.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_204.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_205.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_206.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_207.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_208.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_209.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_210.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_211.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_212.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_213.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_214.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_215.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_216.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_217.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_218.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_219.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_220.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_221.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_222.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_223.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_224.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_225.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_226.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_227.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_228.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_229.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_230.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_231.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_232.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_233.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_234.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_235.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_236.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_237.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_238.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_239.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_240.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_241.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_242.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_243.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_244.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_245.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_246.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_247.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_249.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_250.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_251.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_252.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_253.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_254.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_255.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_256.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_257.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_258.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_259.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_260.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_261.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_262.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_263.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_264.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_265.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_266.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_267.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_268.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_269.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_270.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_271.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_272.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_273.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_274.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_275.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_276.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_277.jpg]

[Obrazek: dom_tani_w_budowie_2016_09_1_278.jpg]
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#2
Witam, obserwuje budowę domu od samego początku ,jestem pod ogromnym wrażeniem ilości zdjęć opisu i pomysłów . Wielki szacunek dla Pana Łukasza , mam nadzieje że forum będzie się rozwijało bo to jest jedyne forum opisane tak dokładnie . Jestem na etapie szukania działki , myślę a wręcz jestem przekonany że jak będę budował dom to będzie właśnie ten dom . Dziękuje i pozdrawiam .
Odpowiedz
#3
Bardzo fajnie, że w tym kraju są ludzie, którym się po prostu chce. Łukaszu - wykonałeś kawał porządnej roboty. Opracowałeś koncepcję domu, zoptymalizowałeś koszty jego budowy, wykonałeś wyliczenia dowodzące słuszności idei i jeszcze to wszystko przekułeś w komercyjny mimo wszystko sukces. Budową w Szczepidle pokazałeś, że Twoje założenia się sprawdziły, że rodziny typu 2+1 czy 2+2 nie są skazane na "ciasne M3 po babci" Wink Można stworzyć dom spełniający oczekiwania przeciętnego Kowalskiego. Dom, który każdemu gdzieś tam się czasem przyśnił, o którym marzył, a który do tej pory był poza zasięgiem. Dom prosty, tani, ale funkcjonalny i łatwy w adaptacji. Nie wszyscy muszą mieć willę z basenem i padok dla koni - ci faktycznie skierują się ku popularnym pracowniom z ich katalogami gotowców nie do ruszenia lub projektami indywidualnymi.
A jak ja chciałem mieć garaż, to go sobie doprojektowałem, bo dom i na to pozwala. I to właśnie niemal nieograniczona możliwość swobodnej adaptacji wnętrza jest olbrzymią siłą tego projektu. Każdy znajdzie coś dla siebie i dopasuje projekt do własnych lub narzuconych lokalnymi wymogami koncepcji. Rysunki i szkice forumowiczy zawarte w kilku wątkach są tego najlepszym dowodem.
Mam nadzieję, że wkrótce sam założę dziennik budowy i będę mógł się pochwalić realizacją mojej koncepcji projektu.

Pozdrawiam
Michał
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#4
Michał, szacowałeś już mniej więcej ile będzie Ciebie kosztowało dołożenie garażu?
Odpowiedz
#5
Prawdę mówiąc od razu zakładałem dobudowanie garażu, więc nawet nie porównywałem lokalnych ofert na budowę domu bez garażu. Jak napisałem w bardzo wczesnym poście, decydując się na odstępstwa od pierwotnych założeń koncepcji domu liczę się ze zwiększeniem kosztów. Więc na początek założyłem zwiększenie kosztów o jakieś 50.000 zł. Teraz, jak już mam zaadaptowany projekt wiem, że ścian fundamentowych i nośnych mam ok 40% więcej, podobnie powierzchni dachu. Wycena wiązarów też wyszła coś o tyle więcej w stosunku do ceny ze Szczepidła. Do tego dochodzi brama garażowa, kolejne drzwi, wykonanie podjazdu, ocieplenie kolejnych metrów ściany.
Wydaje mi się więc, że w mojej wersji za garaż absolutne minimum to 40.000 zł. Tym bardziej, że przynajmniej SSO chciałbym powierzyć jednej firmie i jej powierzyć zaopatrzenie w materiały. Może to nie jest najtańsze rozwiązanie, ale wolę pracować i zarabiać na budowę, niż bawić się w zaopatrzeniowca budowy robiąc sobie "tyły" w pracy Wink
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz


#6
Świetna robota, czekam na więcej info aż do momentu zamieszkania i ugotowania obiadku Smile.
Nie poddawaj się Łukasz, wykonujesz kawał dobrej roboty. Świetna sprawa z tą fotorelacją i dla Ciebie reklama.

Nikt tego lepiej nie zrobi - to jest najwierniejszy opis budowy jaki znam, i czekam na więcej.

Pytanie: czy dach z blachy nie będzie tańszy ?  dwuspadowy kryty blachą ?
ten kosztował łącznie 30 tysi, wiem że to dachówka - trwałość wiele lat.

komin: aby nad dachem był z cegły klinkierowej to pewnie powinien być cały już z cegły ? plus wkład ceramiczny i izolacja ?
mnie się klinkier bardziej podoba.
koszt ?

Nie jestem budowlańcem zaznaczam.

Projekt domu jest idealny dla rodziny 2+2, ma wszystko co potrzeba, kotłownia z oddzielnym wejściem, 3 sypialnie, metraż także ok.

Obserwowałem wcześniej inny projekt "Mel" 80 metrów od Archipelag, parterowiec także 3 sypialnie, jest też chyba wersja 65 metrów.
https://www.archipelag.pl/projekty-domow/mel
tutaj tańsza wycena...
https://www.extradom.pl/projekt-domu-mel-WRC1853

Ciekawi mnie Twoja wycena domu wg projketu Mel, SSO 185 tysi wycena przez biuro projketowe.
A twój projekt 100metrów na 60 tysi, to jak wyjdzie ten MEL z 80 metrami ???

pozdrawiam Arek
Odpowiedz
#7
Siema.
Dach dwuspadowy pokryty blachą będzie tańszy, tylko wcale nie tak mocno jakby się wydawało. Dobrej klasy blacha wbrew pozorom nie jest o połowę tańsza od ceramiki jak niektórzy myślą.
Poruszyłeś temat dwuspadowego więc tego się trzymam. Właściwie nie będzie wiele odpadów, mniej rynien, mniej "gąsiorów"
Konstrukcja wiązarowa tańsza o dobre 2-3 tys zł. Generalnie będzie powtarzalny jeden element wiązara.

Jeśli dobrze pokombinujemy z kominem w spiżarce, który jest po prostu szeroki to obejdzie się bez wzmocnionych wiązarów w tym miejscu.
Ktoś jakiś czas temu poruszył ten temat właśnie, że jakaś firma wyceniała i dość mocno ucieszyli się z rezygnacji w komina w tym miejscu. Chodzi tylko o rozstaw wiązarów, przy kominie wg. projektu te miejsce przy konstrukcji wiązarowej pochłonie więcej kasy w uwagi na wzmocnioną konstrukcje przez większy rozstaw między poszczególnymi wiązarami.
Jeżeli jednak zrezygnujemy z kanałów wentylacyjnych na rzecz innego rozwiązania, np kominków wentylacyjnych to problem natychmiast zostaje rozwiązany bo komin będzie węższy.

Kolejne pytanie o komin.

Nie, nie musi być murowany klinkier od podstawy komina. Tuż przez połacią dachu, jeszcze od wewnętrznej strony wykonuje się "fundamencik" pod cegłę. Taka betonowa opaska. Musimy zaszalować i wylać beton, dopiero potem kontynuujemy murowanie elementów komina. Oczywiście przed rozpoczęciem murowania wykończenia komina w formie cegły klinkierowej musimy odczekać z 3-4 doby aby beton osiągnął swoją moc. Teoretycznie można murować dopiero po 27 dniach.... wtedy beton uzyskuje 100% mocy.

W wolnej chwili poszperam w zdjęciach i wrzucę o co chodzi z tą opaską pod komin.


Jeśli chodzi o wycenę innego projektu. Bez projektu na stole nawet nie ma sensu szacować materiałówki. Poza tym aby to oszacować naprawdę konkretnie wymaga to najzwyczajniej w świecie sporo czasu, którego u mnie jest teraz jak na lekarstwo :Smile jak mi załatwisz aby doba miała ze 48h to wyliczę materiał z dokładnością do 95% Smile

Każdy projekt "bez udziwnień" można policzyć zapotrzebowanie na materiał właściwie z dokładnością do 100%. Później bardzo istotną sprawą jest samo wykonawstwo.

Wszelkie szacunki materiałowe umieszczone na stronach przy projektach niestety ni jak nie mają się do realiów. Cały czas podkreślam, że piszę, rozmawiam, opisuję ilość materiałów potrzebnych do postawienia domu. Zupełnie inną kwestią jest cena pracy za poszczególne usługi i prace.
Myślę, jednak, że inwestor, który jeszcze przed złożeniem dokumentów wymaganych do uzyskania pozwolenia, zna dokładną ilość materiałów potrzebnych do wybudowania domu, po prostu wie na czym stoi Smile

Cześć
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz
#8
Witam!
A czy można zrobić komin kwadratowy a nie podłużny?Czy rozwiąże to problem z wiązarami?Pytam bo zamierzam zrobić ze spiżarni i kibelka kotłownię na gaz wspomaganą kominkiem w salonie i zależy mi aby ten komin tam został,z drugiego bym wtedy zrezygnował.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#9
Byla juz o tym mowa. Jesli zrezygnujesz z kanalow wentylacyjnych powstanie komin kwadratowy i nie bedzie zadnego problemu z wiazarami.
Odpowiedz
#10
(18.12.2016, 12:03)m4yflower napisał(a): Witam!
A czy można zrobić komin kwadratowy a nie podłużny?Czy rozwiąże to problem z wiązarami?Pytam bo zamierzam zrobić ze spiżarni i kibelka kotłownię na gaz wspomaganą kominkiem w salonie i zależy mi aby ten komin tam został,z drugiego bym wtedy zrezygnował.

Witam, kominek rozumiem z płaszczem wodnym? Ogrzewanie podłogowe? Masz może jakiś schemat takiej instalacji? Orientowałeś się w kosztach? Napisz coś więcej.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu