Ocena wątku:
  • 11 głosów - średnia: 4.55
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
(01.12.2017, 21:36)Martyna napisał(a):
(01.12.2017, 21:21)Marcin1978 napisał(a): Komin zgodnie z projektem 200 do peletu mógł byc mniejszy ale oszczedność znikoma a nie wiem czym bede palił w przyszłości.

Aha bo ja rozwazalam pelet ale według producenta komin powinien mieć mniejsza średnicę. 
I aby też spalanie tylko ok a nie więcej w. komin szło.

spokojnie za wiele ci nie pójdzie w komin. "Dzięki nowoczesnej, trzyciągowej konstrukcji wymiennika charakteryzują się one niską temperaturą spalin oraz wysoką sprawnością spalania." 

Komin zaraz za piecem spokojnie ręką można dotykać, tam już jest bardzo niska temperatura - jak na kocioł  Big Grin

Pozostało jeszcze kilka detali ale całość już jest prawie gotowa  Smile

Załączone pliki
.jpg   kuch2.jpg (Rozmiar: 56.79 KB / Pobrań: 1,836)
.jpg   kuch3.jpg (Rozmiar: 67.03 KB / Pobrań: 1,796)
.jpg   kuch4.jpg (Rozmiar: 91.03 KB / Pobrań: 1,795)
.jpg   wc.jpg (Rozmiar: 62.78 KB / Pobrań: 1,792)
.jpg   łaz.jpg (Rozmiar: 74.59 KB / Pobrań: 1,791)
.jpg   łaz2.jpg (Rozmiar: 85.28 KB / Pobrań: 1,795)
Odpowiedz
Kolejny domek urządzony.
Widzę rezygnację z wanny?
Bardzo ładna kuchnia I łazienka.
Odpowiedz
Dom piękny. Śledziłem od dłuższego czasu tutaj na forum. Przypadkiem udało mi się w nim być jako ten młodszy montażysta mebli. Smile Wyszło świetnie. Teraz jestem pewien że lepiej budować niż mieszkać w bloku.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Mam pytanie odnośnie ogrzewania. Też będę ogrzewał pelletem i mi wyliczyli za całą instalacje CO I CW 33 tys.
W tym z grubszych rzeczy:
-piec Sas- 10,000
-osprzęt kotłowni 5,000
-rozdzielacz 2,000
-wymiwnnik 140l 2 płaszczowy Biawar 800
-robocizna 6,500 za wszystko do białego montażu

Pytania:
-ile ciebie to wszystko kosztowało bo nie mogę wyłapać . piszesz ze 17,000 z robocizną + piec ???
-jaki masz wymiennik ciepła (ile litrów , czy jest wystarczający i jak długo grzeje wodę?)
Odpowiedz
Przy takiej cenie 33 tys będziesz miał wypasiona pompę ciepła nawet może gruntówkę Smile
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz

(03.12.2017, 14:54)maciej87 napisał(a): Przy takiej cenie 33 tys będziesz miał wypasiona pompę ciepła nawet może gruntówkę Smile
Dokładnie. 
Zresztą moje zdanie już wielokrotnie tutaj zamieszczałem. Kotły na pellet to genialna sprawa, ale jako zastępstwo dla tradycyjnego kopciucha gdzy jesteśmy skazani na instalację grzejnikową. 
Jednak przy nowobudowanym domu nie ma to ekonomicznego uzasadniania. Dobry kocioł na pellet kosztuje 2-3 tysiące PLN więcej niż powietrzna pompa ciepła.
Doliczając koszt komina - wychodzi podobna cena. Koszty eksploatacyjne pompy ciepłą są mniej więcej połowę niższe niż kotła na pellet. 
O różnicy w komforcie używania jednego i drugiego już nawet nie wspominam.
Odpowiedz
Panowie, zrobimy tu offtop ale - z kategorii plotek - ponoć dwóm osobom w moim rejonie, gruntowe pompy ciepła montowały zagraniczne firmy, jedna z Niemiec druga ze Szwecji i obydwie były tańsze niż polskie. Może udami się to jakoś zweryfikować osobistą rozmową, bo info mam od ich znajomych, ale czy to możliwe ?
Do Niemiec w linii prostej 20km, Szwecja "nieco dalej" Ceny np reku, bywają o połowę niższe, więc ..kto wie? Może i 'zagranica" tańsza.
Odpowiedz
Kuchnia marzenie.... wszystko cudnie się prezentuje brawo !!jaki koszt kuchni jeśli można wiedzieć?
Odpowiedz
co do pytań po kolei:
-zdjęcia salonu i może innych pomieszczeń postaram się wstawić jak trochę uporządkuje dom  Wink

- Martyna, tak rezygnowaliśmy z wanny. Przy małych dzieciach i szambie chyba musiałbym szambiarkę kupić. Ponadto w każdym naszym wcześniejszym mieszkaniu mieliśmy wanny i, i tak używaliśmy ich jako prysznica.

- Muchi, 17000 to całkowity koszt kotłowni - montaż i materiał z grzejnikami włącznie. Do tego teraz doszło 1200 za grzejnik łazienkowy z montażem i część białego montażu (bateria prysznicowa, montaż zaworów umywalkowych,głowic na grzejnikach i montaż giberytów). Proponuje ci brać w jednej firmie całość - od samej ziemi. 
Co do wymiennika ciepła nie wiem szczerze powiedziawszy ile mam pojemności zbiornik, chyba 120; nie wiem też jak długo się grzeje, bo jeszcze nie mieszkam, a woda jest ustawiona na minimum 20`C.

ps. dziękujemy wszystkim za miłe słowa.
Odpowiedz
Czy można spodziewać się jeszcze jakiś zdjęć?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Menu