Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
(24.08.2017, 10:08)alyszka napisał(a):
(24.08.2017, 09:47)Marcin1978 napisał(a):
(24.08.2017, 09:25)tomi8547 napisał(a): Już blisko końca:-)
Ktoś sobie utrudnił robotę.Wygodniej jest najpierw zamocować wieszaki,a później wełnowanie ina koniec płytowanie.Ale każdy ma swój system.
Gratuluję szybkich postępów.

Też bym osobiście tak robił - no ale sufity zlecone i tak chyba robią, grunt że efekt ten sam Wink

Też się zastanawiam nad zleceniem sufitów. Możesz napisać jaki koszt z robocizną ?


Jak ustalę to postaram sie napisać - na razie ani złotówki nie wydałem Wink


(24.08.2017, 10:40)Dominika napisał(a): No i jest super ! Już bliżej końca Smile
Kable na lampy do salonu i kuchni są ? Żeby później nie trzeba było szukać w wełnie Smile



Kable - no właśnie ekipa miała porozciągać przed folią ale nam cały czas się koncepcja zmienia no i stwierdzili, że im bez różnicy i później też mogą wyprowadzić przewody. Elektryk nawet sugerował, że nie ma potrzeby teraz rozprowadzać poradzi sobie później, chyba nad wełną.
Odpowiedz
Wszystko da się zrobić.
Jaką grubość wełny masz i jaka lambda?
Odpowiedz
(24.08.2017, 12:00)tomi8547 napisał(a): Wszystko da się zrobić.
Jaką grubość wełny masz i jaka lambda?

Wełna ogółem 25 cm w dwóch warstwach: 15 + 10 (Ursa Gold35). Lambda 0,035.


Załączone pliki
.jpg   weł.jpg (Rozmiar: 275.24 KB / Pobrań: 1,909)
Odpowiedz
Dla Arek1134


Załączone pliki
.jpg   1.jpg (Rozmiar: 31.68 KB / Pobrań: 1,739)
.jpg   2.jpg (Rozmiar: 56.72 KB / Pobrań: 1,744)
Odpowiedz
Dach skończony - nareszcie Exclamation Big Grin  Została jeszcze podbitka, ale to już mnie tak nie męczy.

W środku zaczynamy walkę z gładziami (za bardzo nie ma co pokazać Wink ) i szykujemy się pod montaż finalny CO.


Załączone pliki
.jpg   1.jpg (Rozmiar: 77.97 KB / Pobrań: 1,897)
.jpg   2.jpg (Rozmiar: 95.38 KB / Pobrań: 1,886)
.jpg   3.jpg (Rozmiar: 62.1 KB / Pobrań: 1,886)
.jpg   4.jpg (Rozmiar: 83.61 KB / Pobrań: 1,891)
.jpg   5.jpg (Rozmiar: 80.98 KB / Pobrań: 1,889)
Odpowiedz


Ku przestrodze Exclamation  Sad 

Zachęcam do dokładnego obejrzenia parapetów przed montażem - jak mnie wykonawca spytał czy oglądałem parapety to myślałem, że sobie jaja ze mnie robi. Parapety zapakowane przez producenta jakby z ceramiki były (dwie folie, kartony, bąbelki etc.) A tu zong - dwa (z tej samej paczki) porysane Angry 

Poszły do reklamacji.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Dach skończony (100%)

Koszty:

46.000,00 zł
  • 20.000 zł - wiązary 
  • 2.850 zł - deski na pokrycie dachu (deskowanie)
  • 1.300 zł - łaty, konrałaty
  • 12.750 zł - blachodachówka, struktonit, rynny, podbitka i wszystkie pozostałe elementy do montażu pokrycia
  • 9.100 zł - robocizna ( w tym tez razem płacona papa i kilka kg gwoździ)
Około 8.000 zł można było zoszczedzić gdybym zrezygnował z zwiększenia przekrojów wiązarów (z 45mm na 60 mm) i rezygnacji z pełnego deskowania z papą + robocizna za to.

W gratisie po starej znajomości z dekarzem (kilka robót już dla mnie wykonał) dostałem: obróbkę komina (normalnie +/- 600) i montaż kominków wentylacyjnych (7 szt. – też pewnie z 500 minimum)


W nawiązaniu do kilku zapytań prywatnych:
Kominków wentylacyjnych jest 7 i wentylować będą:
1 kuchnię
2 okap kuchni
3 spiżarnię
4 wc
5 łazienkę
6 kanalizację
7 poddasze - stryszek.


Załączone pliki
.jpg   1.jpg (Rozmiar: 70.12 KB / Pobrań: 2,893)
.jpg   2.jpg (Rozmiar: 83.21 KB / Pobrań: 2,886)
.jpg   3.jpg (Rozmiar: 85.05 KB / Pobrań: 2,886)
Odpowiedz
Niestety cierpię na chroniczny brak czasu Blush  a nadal jeszcze tyle (lub jak kto woli tylko tyle) do zrobienia.

Na razie skupiamy się na wykończeniu i nie bardzo na razie jest co pokazać Wink 

W związku z zapytaniami o termin przeprowadzki, planujemy (!) Boże Narodzenie spędzić w domu, jak wyjdzie zobaczymy.




Z grubszych rzeczy uruchomiliśmy ogrzewanie i obecnie grzejemy posadzki - ponoć trzeba je wygrzać odpowiednio, więc zgodnie z wytycznymi hydraulika i murarza (przed terakotą) to robimy.

Ogrzewanie - pellet. Jest to ogólnie moja pierwsza kotłownia (wychowany w blokach) i jak na razie BAJKA - 3 x ZZZ (Zakupujesz, Zasypujesz i Zapominasz Wink )

Kocioł firmy Lumo 15 kW (najmniejszy jaki produkuje ten producent)
http://www.lumo.com.pl/pdf_techniczne/fo...biomax.pdf

z palnikiem (moim zdaniem najlepszym na razie na rynku) Kipi z rotacyjną komora spalania - 16 kW. Najbardziej mi zależało na tym palniku a nie każdy producent ma możliwość zamontowania go - np. Kostrzewa odpada.
http://kipi.pl/produkty/palniki-na-pelle...k-5-16-kw/

Uprzedzając:
- kosztów jeszcze nie znam, przewiduje koło ~15.000 (w tym montaż grzejników w pokojach)
- zdjęcia są z etapu montażu (brak sterowników), obecnie już całość funkcjonuje.


Załączone pliki
.jpg   1.jpg (Rozmiar: 90.6 KB / Pobrań: 2,447)
.jpg   2.jpg (Rozmiar: 109.05 KB / Pobrań: 2,443)
.jpg   3.jpg (Rozmiar: 86.15 KB / Pobrań: 2,444)
.jpg   4.jpg (Rozmiar: 91.66 KB / Pobrań: 2,444)
Odpowiedz
No to mamy przekrojówkę:
-Dominika: pompa.
-Hubert: ekogroch.
-Marcin: pellet.
U mnie będzie gaz.
Będzie jak porównać koszty ogrzewania.
Odpowiedz
bedzie trzeba zrobić osobny temat po sezonie grzewczym...takie porównanie pokaze rzeczywiste koszty i ułatwi wielu podjęcie decyzji jakie CO wybrać
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości
  
Menu