Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
U mnie wysokość podbitki nad oknem 47 cm. (a w oknie balkonowym 75 cm.), Żona by mnie chyba ukatrupiła jakbym podbitkę zrobił 13 cm. nad oknem jeszcze dwa razy szerszą niż teraz mam (u mnie 45 cm.)


Załączone pliki
.jpg   3.jpg (Rozmiar: 33.17 KB / Pobrań: 568)
Odpowiedz
witam - kupiłem projekt latem buduję - jedno pytanie: jak się sprawuje strop z k-g ? nie ucieka ciepło w te mrozy - teść mówi że może uciekać przez" niby strop" ? jak jest faktycznie ?
Odpowiedz
Biorę udział w konkursie producent płytki ceglanej użytej w moim domu, proszę szanownych forumowiczów o wsparcie i lajkowanie poniższych zdjęć:


https://www.facebook.com/pg/retrocegla/p...0465946434
Odpowiedz
(02.03.2018, 18:45)Marcin1978 napisał(a): U mnie wysokość podbitki nad oknem 47 cm. (a w oknie balkonowym 75 cm.), Żona by mnie chyba ukatrupiła jakbym podbitkę zrobił 13 cm. nad oknem jeszcze dwa razy szerszą niż teraz mam (u mnie 45 cm.)

Kazdemu podoba sie co innego. Dla mnie np. Taki dach na bryle tego domu nie ma wygladu, ale to tylko moje zdanie. Niektorym sie moze tak nisko nie podobac, ale jak wykoncze podbitke i wstawie zdjecia to zobaczymy jak bedzie wygladac.
Odpowiedz
(02.03.2018, 19:08)Andrzej85 napisał(a): witam - kupiłem projekt latem buduję - jedno pytanie: jak się sprawuje strop z k-g ? nie ucieka ciepło w te mrozy - teść mówi że może uciekać przez" niby strop" ? jak jest faktycznie ?

Ciepło ucieka tam gdzie nie ma izolacji (lub jest słaba). Jeśli położysz na płycie gk odpowiednią ilość wełny to ciepło nie będzie uciekać. Strop betonowy i tak ma bardzo niewielką izolacyjność. 30 lat temu może by wystarczył, teraz i tak wymagane jest ok. 20cm wełny / styropianu / pianki czy czegokolwiek podobnego, niezależnie od tego, czy będzie płyta gk, czy betonowy strop.
Odpowiedz


(02.03.2018, 20:37)jarzyn napisał(a):
(02.03.2018, 19:08)Andrzej85 napisał(a): witam - kupiłem projekt latem buduję - jedno pytanie: jak się sprawuje strop z k-g ? nie ucieka ciepło w te mrozy - teść mówi że może uciekać przez" niby strop" ? jak jest faktycznie ?

Ciepło ucieka tam gdzie nie ma izolacji (lub jest słaba). Jeśli położysz na płycie gk odpowiednią ilość wełny to ciepło nie będzie uciekać. Strop betonowy i tak ma bardzo niewielką izolacyjność. 30 lat temu może by wystarczył, teraz i tak wymagane jest ok. 20cm wełny / styropianu / pianki czy czegokolwiek podobnego, niezależnie od tego, czy będzie płyta gk, czy betonowy strop.

no właśnie to mu tłumacze - że teraz tak się robi a nie wali kasę na strop gdzie pózniej i tak trzeba go docieplać to kontrargument że dach jest słabo zamocowany i wiatr go zerwie i będzie kapać na głowę Smile    tak czy inaczej zrobię według projektu ewentualnie mocowanie wiązarów wzmocnię po swojemu po montażu - coś wymyślę :Smile dzięki za odpowiedz pozdrawiam ciepło nie mogę sie doczekać wiosny żeby ruszyć z budową
Odpowiedz
(02.03.2018, 21:17)Andrzej85 napisał(a):
(02.03.2018, 20:37)jarzyn napisał(a):
(02.03.2018, 19:08)Andrzej85 napisał(a): witam - kupiłem projekt latem buduję - jedno pytanie: jak się sprawuje strop z k-g ? nie ucieka ciepło w te mrozy - teść mówi że może uciekać przez" niby strop" ? jak jest faktycznie ?

Ciepło ucieka tam gdzie nie ma izolacji (lub jest słaba). Jeśli położysz na płycie gk odpowiednią ilość wełny to ciepło nie będzie uciekać. Strop betonowy i tak ma bardzo niewielką izolacyjność. 30 lat temu może by wystarczył, teraz i tak wymagane jest ok. 20cm wełny / styropianu / pianki czy czegokolwiek podobnego, niezależnie od tego, czy będzie płyta gk, czy betonowy strop.

no właśnie to mu tłumacze - że teraz tak się robi a nie wali kasę na strop gdzie pózniej i tak trzeba go docieplać to kontrargument że dach jest słabo zamocowany i wiatr go zerwie i będzie kapać na głowę Smile    tak czy inaczej zrobię według projektu ewentualnie mocowanie wiązarów wzmocnię po swojemu po montażu - coś wymyślę :Smile dzięki za odpowiedz pozdrawiam ciepło nie mogę sie doczekać wiosny żeby ruszyć z budową

zaprowadz tescia na pierwsza lepsza budowe sklepu dino, biedronka, 1600 sklepow samje biedronki cos mowi, i zaden wiatr nie porwal, wszedzie sa wiazary.
Odpowiedz
Zgadzam się z przedmówcami. Jakbym miał lać strop to bym robił piętro i zaraz się obudzisz z projektem koło 200 m2.  Mam też znajomego , który ma parterówkę i mówi że jedyny błąd jaki zrobił to wylanie stropu betonowego, miał problemy z dobrym zaizolowaniem a do tego koszty znacznie podwyższone.

Ciepło nigdzie nie ucieka, Wełny mam w sumie 35 cm + folia paroizolacyjna.

Na strychu jest obecnie chol..nie zimno. Dach jak przyprószy to praktycznie śnieg cały czas leży - przy temperaturze w domu 21 raczej byłoby widać ucieczkę ciepła. 

co do słabego zamontowania dachu - pogadaj z prawdziwymi dekarzami i jasno powinni ci powiedzieć , że obecnie człowiek jeszcze nie wymyślił mocniejszej konstrukcji dachowej niż wiązar. Przymocowanie wiązaru to już zależy od ekipa jaką weźmiesz ale raczej każda pracuje na sprawdzonych i atestowanych rozwiązaniach.
Odpowiedz
Andrzej u nas było to samo, teść dalej myśli sobie pewnie o nas ze jesteśmy stuknieci. Ale projekt kupiony już dawno czekamy na wykonawcę.
Odpowiedz
(02.03.2018, 19:35)Marcin1978 napisał(a): Biorę udział w konkursie producent płytki ceglanej użytej w moim domu, proszę szanownych forumowiczów o wsparcie i lajkowanie poniższych zdjęć:


https://www.facebook.com/pg/retrocegla/p...0465946434

Zapraszam do polubienia Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu