Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
Za mniej więcej trzy tygodnie mija rok od wbicia przysłowiowej łopaty w ziemię, więc czas na wspomnienia Big Grin   .


Załączone pliki Miniatury
                                       
Odpowiedz
A co w środku słychać?
Odpowiedz
Świetna robota. Wspomnienia są bezcenne. A garaż w jakiej odległości umiejscowiłeś od ogrodzenia? PozdrawiamSmile
Odpowiedz
(21.10.2017, 07:58)tomi8547 napisał(a): A co w środku słychać?

pomalutku robi się   Smile
nie długo może coś wstawię tylko na razie wszystko rozgrzebane  Wink

(21.10.2017, 16:00)czarnyvip napisał(a): Świetna robota. Wspomnienia są bezcenne. A garaż w jakiej odległości umiejscowiłeś od ogrodzenia? PozdrawiamSmile

3 m  tył i prawy bok (ściany bez okien)
Odpowiedz
witam mam pytanie zastanawia mnie styrodur z austrotherma ktory dales pod okna balkonowe czy poza nim montowane byly rowniez kotwy czy tylko sam styrodur ? pozdr i powodzenia
Odpowiedz


(02.11.2017, 17:23)lewt7776 napisał(a): witam mam pytanie zastanawia mnie styrodur z austrotherma ktory dales pod okna balkonowe czy poza nim montowane byly rowniez kotwy  czy tylko sam styrodur ? pozdr i powodzenia
Okno balkonowe posadowione jest na specjalnym, dedykowanym profilu. Taki plastik jak okna. Styrodur był dawany tylko od wewnątrz dla izolacji. z drugiej strony też pójdzie tylko jak będzie taras robiony (kiedyś Wink )


Załączone pliki
.jpg   2.jpg (Rozmiar: 23.54 KB / Pobrań: 2,930)
Odpowiedz
Pomalutku ale konsekwentnie zbliżamy się do finiszu Smile 

Wszystkim, którzy nas wspierali, a w szczególności Łukaszowi i Dominice (z Krośnic) serdecznie DZIĘKUJEMY. 

Praktycznie dokładnie rok temu rozpoczęliśmy kopanie fundamentów i myślimy, że za około dwa tygodnie pierwsza nocka w nowo wybudowanym „m”. Ten rok był dla nas bardzo intensywny ale jak oglądamy efekty końcowe, warto było. Do zakończenia pozostała skręcenie mebli (to jutro prawdopodobnie), zabudowa kuchni , szaf, łazienki i wc; listwowanie całości, zrobienie wentylacji, montaż tv itd. Czekamy jeszcze za jednymi drzwiami wewnętrznymi (ościeżnica miała wadę fabryczną – czekamy na wymianą. Dla planujących budowę lub będących jeszcze w początkowej fazie życzymy dużo wytrwałości i wielu trafnych decyzji. Oczywiście nie przejmujcie się głosami typu: „tak się nie robi” i nasz ulubiony „dom bez stropu, to nie dom (strop musi być)” , nic nie poradzicie ZAZDROŚĆ Wink
 
To co pewnie interesuje większość – KOSZTY (proszę pamiętać o moim pierwszym wpisie „Moim celem jest wybudowanie własnego "m" ale jako priorytet nie stawiam sobie budowy domu poniżej zakładanej kwoty lub dokładnie z założeniami - najzwyczajniej część ekip czy materiałów będzie zakupiona bez szukania gdzie taniej.”; dodam, że większość materiałów była brana z tzw. "wyższej półki"  Wink
Pozostaną jeszcze koszty odbiorów, ostatnia transza kierownika budowy i parę elementów wykończeniowych.

113400 zł (koszty ostatnio podawane na str. 22 - http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thre...ge-22.html ) + 46000 – cały dach + ok. 58000 pozostałe do stanu obecnego  ( jest tam sporo detali więc ciężko wymienić) tj. pełne wykonanie sufitów z ociepleniem, pełna gładź na ścianach, wykonanie kotłowni i podłączenie grzejników, całość terakoty, armatura łazienkowa i elektryczna, materiał na schody wejściowe, farby    – wszystko oczywiście materiał i robocizna, ja tylko położyłem panele, zrobiłem schody wejściowe i malowałem Wink
Reasumując mnie budowa kosztowała  ok. 217400, oczywiście bez sprzętu AGD i mebli
                                                                   
Ps. jakby ktoś był chętny na sprzątanie – zapraszamy  Wink


Postaramy się jeszcze wrzucić jakieś fotki ale nie obiecujemy - pozdrawiamy.


Załączone pliki Miniatury
                               
Odpowiedz
Wow !! Robi wrażenie aż miło popatrzeć Smile  Niezmiernie cieszą i uspokajają mnie podanie koszty które ponieśliście do obecnego etapu. Pomimo że nie było "oszczędzane" na materiałach itd. to jest to kwota sporo poniżej tej jaką mogę przeznaczyć na budowęSmile  Oznacza to że jak wszystko pójdzie pomyślnie to będę sobie mógł zaszaleć przy wykończeniu lub ogrodzeniu  haha :Smile Pozdrawiam i życzę szybkiej przeprowadzki!
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
Bardzo estetycznie i gustownie to wszystko wygląda Wink
Jaka półka cenowa takich drzwi wewnętrznych?
Odpowiedz
Marcin ! Nie ma za co dziękować Smile Trzeba było się wspierać !
Wyszło pięknie Smile teraz najmilszy dla żony etap Wink

Pozdrawiam Was Gorąco !
PS. Co do kosztów u Nas wyszło bardzo podobnie Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu