Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
W międzyczasie rozprowadzono instalacje wodno-kan. i ogrzewanie pod grzejniki. Reszta hydrauliki skończona zostanie po tynkach.

Małymi kroczkami zbliżamy się do celu Smile

W dalszej kolejności montaż okien, instalacje elektryczne itd.


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
Już sporo zrobione. Nie myślałeś żeby rury dać w pierwszej warstwie styropianu aby ograniczyć ucieczkę ciepła?
Odpowiedz
No ładnie, ja czekam na daszek ( w przyszłym tygodniu ma być ) i ruszam z rozprowadzeniami...
Odpowiedz
(24.05.2017, 15:43)wind7 napisał(a): Już sporo zrobione. Nie myślałeś żeby rury dać w pierwszej warstwie styropianu aby ograniczyć ucieczkę ciepła?

Fachowiec powiedział że tak będzie ok  Wink

No to udało się dzisiaj zamontować okna i drzwi zastępcze na czas budowy  Smile 

W końcu mniej wieje po pokojach  Big Grin 


Założenia majowe zrealizowano, poszło dość sprawnie.


Załączone pliki Miniatury
       

.jpg   2.jpg (Rozmiar: 202.6 KB / Pobrań: 1,680)
Odpowiedz
Cześć,

Dużo myślałem jak ten dom wygląda "na żywo" i... byliśmy z żoną 30.05.2017. Zastanawiałem się jak będzie z odczuwaniem przestrzeni w środku, ale już wiem teraz, że to jest to! Wink
Pewnie zawsze znajdą się ludzie, którzy powiedzą ze mały, że chcieliby mieć przestrzeń na schowanie helikoptera i 5 aut oraz 7 pokoi, z których i tak by nie korzystali, no ale cóż, pozostawiam to bez dalszego komentarza...

Powiem szczerze, że jak tylko przekroczyliśmy z Żoną próg, to naszym oczom ukazał się korytarz, który jest na prawdę całkiem spory. Łazienka duża, pokoje wystarczające, sypialnia -wymiar idealny, kuchnia i salon gabarytowo wystarcza (bałem się czy kuchnia nie jest trochę za mała, ale będąc w środku już wiem, że nie Smile ) na filmie Łukasza zaprezentowana jest kuchnia, ale wydaje się mniejsza. W rzeczywistości jednak jest inaczej. Z resztą każdy wie, istnieje możliwość dostosowania wielkości do swoich potrzeb, więc ten temat uważam, że można zamknąć. Mieszkałem z rodzicami przez kilkanaście lat w domu jednorodzinnym (duży, ale nie tak rozłożysty), a aktualnie w blokach z Żonką i patrząc przez ten pryzmat nie mogę się doczekać kiedy i my wybudujemy ten dom.

Wszystkim niezdecydowanym polecam zobaczyć na żywo - WARTO!!!

Dziękujemy za możliwość obejrzenia tego projektu. Ludzie wspaniali i widać, że już powoli się cieszą i mają z czego Wink Zazdrościmy (pozytywnie) i życzymy powodzenia!. Nie mogę się doczekać, kiedy ja będę mógł założyć dziennik budowy! Big Grin

Pozdrawiam
Odpowiedz


hehe, wczoraj ponowna wizyta znajomych ten sam grymas na twarzy Big Grin
i
"jak to on z zewnątrz nie wygląda na taki jaki jest wewnątrz" Smile 

dlatego zawsze powtarzam, tak jak nas wizyta w Szczepidle przekonała i upewniła w decyzji, tak zanim zaczniecie snuć zmiany w projekcie obejrzyjcie go na żywo - widzę co fotografuje i nie jest to w 100% to co widzę. Część zdjęć w ogóle nie zamieszczam bo całkowicie zniekształca widok.


Dziękuje również za odwiedziny i miło spędzone chwile.


ps. Na budowie zaczęliśmy tynki więc, na razie odradzam wizyty Wink
Odpowiedz
Tynkujemy ... a było już tak czysto Wink

Niestety przy okazji wyszedł jeden błąd (pal licho czy mój czy wykonawcy) - okno balkonowe za nisko posadowione (1-1,5 cm.) Dodgy  Chciał nie chciał w sobotą poprawka Exclamation  Pilnujcie stanu zero przy stolarce okiennej i nie tłumaczcie jak ja ile czego planuje tylko precyzyjne wskazanie. Ja sprzedawcy okien tylko wspomniałem, że planuje 15 styropianu i z 8 wylewki no i płytka (myślałem, że pyta z ciekawości a nie jest to mu potrzebne do stolarki), więc on to wziął za pewnik i wstawił 24 cm od chudziaka w ogóle nie kontrolując gdzie jest stan zero. Angry Całe szczęście, że ogólny wykonawca to zauważył i teraz to jeszcze można łatwo poprawić.

Skończyło się "lekkim" spięciem i wyjaśnieniem kto jest kim na budowie! Prace mają być poprawione.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
Czy można wiedzieć jaki był koszt poszczególnych etapów budowy bo obecnego stanu / w przybliżeniu / ? Pozdrawiam
Odpowiedz
(07.06.2017, 18:59)Mario napisał(a): Czy można wiedzieć jaki był koszt poszczególnych etapów budowy bo obecnego stanu / w przybliżeniu / ? Pozdrawiam

Kiedyś do tego usiądę to coś tam pewnie wstawię, na razie nadal ciężko znaleźć czas na ogarnięcie tego. Obecnie staram się wszystko notować ale na razie nic z tego nie wynika, bo pełno tam zaliczek lub zapłata za coś w przyszłości (meble, drzwi itd.)

Nie obiecuje, ale postaram się jak najszybciej Wink
Odpowiedz
Tynki zakończone. Smile

Szykujemy się do kolejnego etapu i w związku z tym na razie odradzamy wizyty na budowie - będziemy zaczynać układanie styropianu na podłogach.


Załączone pliki
.jpg   20170615_195052.jpg (Rozmiar: 159.95 KB / Pobrań: 1,533)
.jpg   20170615_195103.jpg (Rozmiar: 155.59 KB / Pobrań: 1,525)
.jpg   20170615_195119.jpg (Rozmiar: 37.45 KB / Pobrań: 1,525)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu