Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Narzędzia do budowy domu
#1
1. Czy budują tu osoby same takie które zupełnie nic nie miały wspólnego z budowlanką? (Ja nigdy nie byłem na żadnej budowie, nie pomagałem przy żadnej budowie, pracuje w metalu, a nie betonieWink)
Do pomocy byłby tata i brat weekendami którzy też nie mieli wspólnego z budowlanką.
2.  Czy jest się z czym porywać bez doświadczenia, ale z chęciami i żadnej pracy się nie bojeWink
3. Jakie narzędzia niezbędnie konieczne do budowy, część na pewno mam gdyż jakieś tam majsterkowanie czy meble z palet itd się robi. 
4. Na co zwracać uwagę przy projekcie, orientacyjnie interesowało by nas coś w stylu Przy Alabastrowej 21.
Z podpowiedzi i rozmów kilka osób przekonało mnie do domu parterowego z poddaszem użytkowym, myślałem o parterowce tłumacząc, że większe koszty budowy to okna dachowe schody itd, ale przekonano mnie do zostawienia schodów i zrobienia drewnianych, szukania prostego projektu bez okien dachowych, a z jaskółka i oknami w fajermurach oraz projektu w miarę możliwości murowane całe mury bez słupów (też cięcie kosztów, zbrojenie itd) 
5. Czas zupełnie bez pośpiechu mamy gdzie mieszkać, także możemy spokojnie budować, jaka mniej więcej przybliżona realna cena budowy prostego projektu jak wyżej do stanu SSZ robiąc możliwie sam podejrzewam, że dach to już na 100% ekipa.
6. Jaki typ fundamentów polecacie - łatwość wykonania i koszty, bloczki, pustaki szalunkowe czy monolit? 
7. Jak działać od czego zacząć, obecnie nawiozlem trochę ziemi na działkę żeby ją podnieść co teraz czekać żeby ulezala ta ziemia pod fundamentu czy jak działać itd.
Wiem, że pytania bardzo amatorskie ale no pewną wiedzę od podstaw chce sobie ułożyćWink

http://www.e-podnosniki.pl/podnosniki-ko...rzegubowe/

Co warto jest poza tym wynajac? `
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu