Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Folia na chudziaka
#31
(12.01.2021, 13:02)adiLBN napisał(a): tak samo jak tynków gipsowych nie powinno się robić w łazienkach, każdy glazurnik to powie.

Szkoda, że mi tego tynkarze nie powiedzieli jak robili tynki.
Odpowiedz
#32
(12.01.2021, 13:02)adiLBN napisał(a): tynków gipsowych nie powinno się robić w łazienkach, każdy glazurnik to powie.

Smile
Smile
Robię tynki już 15 lat i już różne rzeczy słyszałem...
3 razy nie tynkowałem wcale bo taniej, w 2 przypadkach po 2 miesiącach robiłem jednak te łazienki bo żaden glazurnik nie chciał zrobić bez tynku ( i było tylko drożej niż na początku) a w jednym przypadku glazurnik robił sobie sam tynk
Dzwoniłem właśnie do 4 płytkarzy i nie widzą przeciwskazań
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#33
Panowie żeby burzy mózgów nie robić to mój sąsiad kafelkaż również mi odradzał tynku gipsowego w łazience stwierdził że zdarzało się że płytki od łaziły ale jak sam mówił nie w każdym przypadku ale dla świętego spokoju posłucham go.
Odpowiedz
#34
Apropo tynków gipsowych oraz wylewek anhydrytowych dlaczego nie powinno się robić w łazienkach???

Postaram się szybko wytłumaczyć ... może od początku... generalnie od samego początku byłem zdecydowany na tynki cem-wap , dlaczego ? po prostu gips dla mnie jest materiałem dobrym ale tylko dla ekip , które go wykunują ("lecimy na raz, albo zagruntujemy, albo nie, zarzucimy agregatem, ściągniemy, ładne lusterko wyjdzie i cacy") właściwości tynków gipsowych i przede wszystkim skład mieszanek dla mnie osobiście nie do zaakceptowania. Szukałem ekipy od tynków cem-wap i wcale proste to nie jest... fartem dosłownie ekipa do której dzwoniłem miała tydzień przerwy, przyszli , zrobili mi tynki cem-wap (cement,piasek,wapno) najlepsze że nawet szpryc rzucali ręcznie, tynk również. "starej" daty fachowcy, majster P. Zbyszek właściciel kupę lat spędził w rajchu gdzie robił tynki i mówi tak: "Panie...jakbym Niemcowi powiedział, że zrobię mu tynki gipsowe to by mnie wygonił, oni nawet nie chcieli słyszeć o takim badziewie..."

Do meritum...łazienki są miejscem dość wilgotnym...tynk gipsowy jak złapie jakąś wilgoć to długo ją oddaje , innymi słowy słabo "oddychający" materiał tak delikatnie mówiąc. Jeśli taka wilgoć jakimś cudem dostanie się do anhydrytu, lub tynku gipsowego to bieda murowana...oczywiście każdy fachowiec, co więcej karty katalogowe tynków wam tego nie powiedzą , ale takie są fakty. Tynki cem-wap są oddychające, jeśli złapią wilgoć szybko oddadzą, po drugie kleje do glazury są na bazie cementu, a nikt mi nie powie że cement z gipsem to dwa bratanki....
Każdy robi jak uważa, ekipy robią gipsy bo szybko i łatwiej, ale są też takie jak moja, ale znalezienie graniczy z cudem...
Odpowiedz
#35
To lecimy od początku Smile
Każdy wybiera co mu wygodne itd. Mi jako tynkarzowi to wszystko jedno bo zarobić na takim i takim chcę tyle samo . Jeśli oprzemy się na naszym projekcie gdzie zdecydowana większość jest z betonu komórkowego więc nie da się zrobić bez gruntu czy to będzie gips czy cement. Jeśli chodzi o tempo prac to akurat jak dla mnie, to nasz projekt zrobię w takim samym czasie i gipsem i cementem. Co do opowieści z zagranicy to nie będę dyskutował, kto był to wie czym tam się robi... Jeśli łazienka jest zbudowana zgodnie ze sztuką budowlaną tzn ma wentylacje to nie jest narażona na wilgoć. Tynki oddychające to jest temat rzeka i nie będę się nawet wypowiadał bo szkoda czasu. Zgodzę się z jednym każdy robi jak uważa i to na prawdę zależy od wyboru klienta ani jeden ani drugi nie jest gorszy tynk.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#36
Ma znaczenie rodzaj tynku jak na ścianie w łazience i tak jest hydroizolacja?
Odpowiedz
#37
Witam Panowie zacząłem układać rurki na podłodze pomagał mi mój tato trzeba było jakoś ogarnąć to pierwszy raz ale mam pytanie ile od ściany dawać te rurki w kuchni dałem 5 cm ale resztę planuję dać jakieś 10 cm czy będzie ok ?


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#38
Nie odczujesz żadnej różnicy.
Odpowiedz
#39
tez planuje sam układać rurki o podłogówki i bedzie to pierwszy raz... cięzko z tym czy nie ma zadnej filozofii? jakieś rady i sugestie?
Odpowiedz
#40
(14.01.2021, 21:50)aarek1404 napisał(a): tez planuje sam układać rurki o podłogówki  i bedzie to pierwszy raz... cięzko z tym czy nie ma zadnej filozofii? jakieś rady i sugestie?

Witaj samo układanie to najlepiej w dwie osoby dobrze też żebyś miał jakiś projekt wtedy łatwiej układać ,tak jak ja zauważyłem to żeby mieć dobrze ułożoną to folię alu z kratkami wtedy to naprawdę ułatwia życie no i trzeba sobie dobrze pomierzyć żeby w miarę w środku jakoś zrobić tego zawijasa  ,sprężyna do tej rury jest zbyteczna .U mnie to wygląda to tak ja na kolanach rozkładam rurę mój tato noga na łukach trzyma i takeruje .No najgorzej jak jest tak jak tu w kuchni ale reszta pomieszczeń będzię łatwiej.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu