Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Folia na chudziaka
#11
(24.11.2020, 10:54)Slk_Btw napisał(a): Jest potrzebny. Jak możesz daj wyżej. I jak będziesz miał przydomową oczyszczalnię ścieków to nie puszczaj tego do kanalizy.

Coś więcej na ten temat możesz napisać bo mam skraplacz ale wkład stalowy i będzie do tego podłączony kominek.
Odpowiedz
#12
(24.11.2020, 21:07)retronora napisał(a):
(24.11.2020, 10:54)Slk_Btw napisał(a): Jest potrzebny. Jak możesz daj wyżej. I jak będziesz miał przydomową oczyszczalnię ścieków to nie puszczaj tego do kanalizy.

Coś więcej na ten temat możesz napisać bo mam skraplacz ale wkład stalowy i będzie do tego podłączony kominek.
Mam piec na pellet i z komina systemowego ani kropelka się nie pojawiła do dzisiaj mieszkam 1,5 roku grzeje od 2 lat. Mam też oczyszczalnie i faktycznie żadnych skroplin do niej nie wolno podłączać...
Odpowiedz
#13
Witaj a masz podłączony do kanalizy czy po prostu ci wystaje ze ściany.
Odpowiedz
#14
Nie jest nigdzie podłączony...
Odpowiedz
#15
Najczęstszą przyczyną spadku wydajności przydomowych oczyszczalni są skropliny z komina, które zatykają drenaże.
Odpowiedz


#16
z tego co mi wiadomo skropliny z kotła gazowego oraz popłuczyny ze stacji uzdatniania wody neutralizują bakterie w oczyszczalni i dlatego nie powinno się ich wpuszczać do kanalizy.
Odpowiedz
#17
Popłuczyny nie są dużym problemem,wydajność spada tylko o kilka procent. Ja po prostu sypie półtorej dawki bakterii i jest ok.
Odpowiedz
#18
Witam. Panowie zdecydowałem się i podłączyłem skraplacz do kanalizacji tak że na wszelki wypadek ,teraz jestem na etapie hydrauliki podciągnąłem już pexy pod przybory i przyszedł czas na podejście pod rozdzielacz podłogówki niestety trochę się pośpieszyłem i zakupiłem rurę TeceFlex 32x4mm i niestety do niej trzeba inną praskę i inne złączki te do pex są do ścianki 3mm ,szukałem na necie jakiejś wypożyczalni narzędzi ale nic sensownego nie znalazłem w okolicach lublina. Może jest ktoś z okolicy co by polecił hydraulika który by mi to zrobił .Ewentualnie podsuńcie pomysł jak z tego wybrnąć bo koszt kolejnej rury to wole hydraulika nająć ale wiadomo każdy ma swój ulubiony system a mnie potrzeba to TECE.
Odpowiedz
#19
w hurtowni gdzie kupiłeś system tece powinni mieć prasę, niech porzyczą, jak nie dzwon do przedstawiciela tece i ci przywiezie
Odpowiedz
#20
Witam Panowie po małej przerwie udało się zamontować rozdzielacz rury podpięte. Za chwilę będę rozkładał rury i mam pytanie do tych co już robili sami na alledrogo są rury w krążku po 600m i mam pytanie jaką wagę ma taki krążek rura to "RURA KAN-therm PE-RT BLUE FLOOR 16X2mm" lub podpowiedzieli jakie krążki sami braliście. Mamrównierz pytanie co do spinek ile wam poszło bo nie wiem ile zamówić.Pozdrawiam i Wesołych Świąt .
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu