Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Potrzebne materiały, opis, zdjecia etc...
#21
Ja robę klasycznie czyli najpierw ścianki potem sufity, a przekonuje mnie to że płyta bardzo ale to bardzo nie lubi wilgoci.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#22
Witam.
Czy  liczył już ktoś materia na sufit w tej kolejności, znaczy  pierwsze scianki potem sufit, ile wiecej materialu  potrzeba, bo mi jakieś głupoty wychodzą.
Odpowiedz
#23
ja robię sufit odzienie w każdym pokoju, długo nad tym myślałem i przekonałem się do tego ze względów na akustykę, przecież jedna wielka płyta sufitowa działa jak membrana dlatego u mnie każdy pokój ma odcięcie i osobny sufit, trochę więcej startówek ale to jest oszczędność rzędu 200zł i ew. czas montażu. komfort mieszkania pewnie nie do wycenienia. Co do materiałów to ja to liczyłem w następujący sposób. Jako pierwszy stelaż dąłem łaty które zostały mi z dachu + dokupiłem dodatkowe 10szt, daje je co 60cm. Do tego profile 60mm co 40cm. Startówki po obwodzie ścian, płyty KG po prostu wyliczyłem po montażu profili ile dokładnie całych płyt potrzebuje. 

Ścian nie tynkowałem tylko dałem KG ponieważ nie umiem tynkować i nie mam sprzętu. Łącznie na cały dom poszło mi około 140-150 płyt. Za materiał na sufity (profile, wieszaki, płyty , folia,wkręty) + na ściany (płyty, klej, wkręty) wyszło mi niecałe 5000tyś zł, za tą cenę na pewno nie zrobił bym nawet tynków. 

   
   
Odpowiedz
#24
Płyty kleiłeś na placki czy na grzebień ?
Odpowiedz
#25
na grzebień, po pierwsze żeby nie powciągało płyty, po drugie żeby lepiej wilgoć z kleju oddało. Zdania są podzielone ale ja zrobiłem na grzebień, zapewne kleju poszło mi więcej niż na placki ale trudno.
Odpowiedz


#26
Przynajmniej nie ma pustego dźwięku w ścianach
Odpowiedz
#27
(10.10.2018, 17:07)gjenio napisał(a): na grzebień, po pierwsze żeby nie powciągało płyty, po drugie żeby lepiej wilgoć z kleju oddało. Zdania są podzielone ale ja zrobiłem na grzebień, zapewne kleju poszło mi więcej niż na placki ale trudno.

Witaj gjenio, czy płyty na ścianach są dodatkowo kołkowane, czy przykręcone po prostu na "czarne" wkręty i dla czego?
Odpowiedz
#28
Ciekawy pomysł z tymi płytami. Można prosić więcej zdjęć tak wykończonych wnętrz wnętrz.
Odpowiedz
#29
gjenio super pomysł też nad tym myślę, jeżeli to nie problem poślij jakieś fotki.
Dziękuję i Super Robota
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu