Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pęknięta ściana działowa
#1
Cześć.
Na ścianie działowej między 1. a 2. pokojem (na projekcie nr 8 i 10) pojawiło się pęknięcie jak na zdjęciach.
   
   
   
Pęknięcie jest po obu stronach ściany i od góry. W innych miejscach podobnych pęknięć na razie nie zaobserwowałem. Ciekawi mnie co mogło być tego przyczyną?
Przed tynkowaniem wyglądało to tak (żółtym kolorem zaznaczono przebieg pęknięcia)
   
Odpowiedz
#2
Przed tynkami pęknięcia nie widziałem. Na ostatnim zdjęciu zaznaczyłem w którym miejscu pęknięcie jest teraz.
No to mnie uspokoiłeś. Same rysy to nie problem. Grunt zeby nie działo się nic poważnego.
Odpowiedz
#3
mialem podobnie. dostala tynku i usiadla . to jest rysa, ale na wylot, sciana do naprawy
Odpowiedz
#4
(05.09.2020, 14:25)sierzant napisał(a): Dopytam: nie podparłeś wiązara na tej ściance działowej ?.
Nie.
(05.09.2020, 18:39)lukas0685 napisał(a): sciana do naprawy
Tzn.? Jak?
Odpowiedz
#5
poczekaj tydzien czasu jak nie bedzie sie powiekszać to zrób bruzdę, wklej siatke i twardy gips. Ja u siebie dodatkowo wklejalem szpilki. Poki co spokój. Ja mialem problem z chudziakiem , usiadł delikatnie i zrobila się przerwa miedzy scianą a chudziakiem. Poszedl tynk, dostalo ciężaru i pękło. Ogolnie sie nie stresuj, to tylko sciana działowa
Odpowiedz


#6
Też pomyślałem żeby zrobić tak jak Łukasz łączy działówki z nośnymi. Nawiercić pod skosem i wtopić dwa pręty na cement.
(05.09.2020, 20:19)lukas0685 napisał(a): Ogolnie sie nie stresuj, to tylko sciana działowa.
Też tak myślę, ale nie chciałbym, żeby pęknięcie pojawiało się po każdym trzaśnięciu drzwiami Wink
Odpowiedz
#7
wklej pręty i będzie dobrze. Mieszkam już trochę czasu i jest ok
Odpowiedz
#8
Pręty, które będę wklejał mają być nierdzewne czy mogą być zwykłe?
Odpowiedz
#9
Ścianki działowe z nośnymi były łączone wieszakami typu ES. Ścianki działowe nie są łączone ze sobą (tyko mijanka).
Jeśli chodzi o zasyp to moje fundamenty wyglądają tak, że w najniższym punkcie działki kopałem na 1m głęboko i kopałem w miarę poziomo. Co przy moim nachyleniu działki dało 1,8 w najwyższym punkcie. W taki wykop wlałem beton na wysokość około 90 cm i dalej 8 warstw bloczka i wieniec. W to poszło 250 ton piachu. A zagęściłem to w 3 warstwach zagęszczarką
   
Ponad 600kg. Jak pracowała to w obok w budynku gospodarczym szklanki na stole się trzęsły Smile
A na chudziak poszedł B20 z gruchy.
Tym pęknięciem nie przejmuję się. Niektórzy mi mówią że będą następneWink
Jutro wtopie szpilki i wracam do robienia sufitów.
Dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
#10
Niestety coraz powrzechniejsze że ściany strzelają. Jak widać nie pęka tynk tylko ściana. Przeważnie wystarczy wtopiona flizelina lub jak doradzają dodatkowo pręty i jest ok ale tak na prawdę nie wiemy co jest u Ciebie przyczyną. Jeśli nie masz posadzki to wywierć dziurę ok fi 16 w chudzuaku koło tej ściany i spróbuj wbić pręta np fi 12 i zobacz na ile wejdzie
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu