Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
MPZP a zmiana kąta nachylenia dachu
#1
Czy jeżeli w MPZP jest napisane - "stosować" kąt nachylenia 30-40 stopni to już nic nie można zrobić z tym i zmienić na 25 stopni? Działka jeszcze nie kupiona i właśnie szukam takiej, że są WZ na 25 stopni albo MPZP ale ciężko w okolicy.

Owszem czytałem trochę o tym, że jak w MPZP jest "zaleca się" to nie jest jednoznaczne, że tak trzeba no ale tutaj mam opcję "stosować" więc raczej to synonim słów: posługiwać się, wspierać się.

Jak myślicie to zależy od danego urzędnika czy się zgodzi, w sumie jak w koło są dachy o różnych spadach a kąt wymagają 30-40 stopni to co za różnica, że będzie jeden bardziej spłaszczony - jakiś widok krajobrazowy popsuje?
Odpowiedz
#2
Musi być jak w planie zagospodarowania przestrzennego. Trzeba zrobić adaptację projektu na kąt dachu 30 - 40 stopni, inaczej nie przejdzie. Później na koniec budowy są robione odbiory budynku i wszystko musi się zgadzać z projektem, a projekt musi być  zgodny z planem zagospodaeowania przestrzennego. Adaptacja kąta nachylenia dachu to małe piwo dla projektanta, odpowiednio sobie to policzy. Dom będzie lepiej wyglądał, trochę wiazary będą droższe, trochę więcej dachówki zostanie położone.  
U mnie była sytuacja taka, że musiałem mieć kąt nachylenia dachu 35 stopni, więc zakupiłem inny projekt na wiazarach odrazu z oknem naroznym.
Odpowiedz
#3
Nie podoba mi się wersja 30 stopniowa, wolałbym 25. No nic trzeba szukać innych działek.
Odpowiedz
#4
Ja zmieniałem WZ kąta nachylenia dachu z "od 30 do 45 stopni" na "od 25 do 45 stopni". Pani w gminie na początku powiedziała, że raczej nie zmienią ale pismo można złożyć... No to złożyłem i poszło pozytywnie Wink oprócz czasu nic to nie kosztowało, a cała procedura razem z uprawomocnieniem się decyzji trwała niecałe 3 miesiące.
Odpowiedz
#5
(11.07.2020, 17:22)milosz.sz napisał(a): Ja zmieniałem WZ kąta nachylenia dachu z  "od 30 do 45 stopni" na "od 25 do 45 stopni". Pani w gminie na początku powiedziała, że raczej nie zmienią ale pismo można złożyć... No to złożyłem i poszło pozytywnie Wink oprócz czasu nic to nie kosztowało, a cała procedura razem z uprawomocnieniem się decyzji trwała niecałe 3 miesiące.

tak ale to WZ a nie uchwalony już MPZP
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu