Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ławy drutowe - zachowanie kątów, wyznaczenie
#11
a u nas geodeta był tylko raz. Na planie masz przecież gdzie od granic działki ma stać dom, więc długa miarka i mniej więcej będziesz wiedział gdzie - przyjechała koparka i wybrała ok 2 m ziemi więcej z każdej strony. I nabiliśmy narożniki - ja też za nic nie mogłam zrozumieć że te narożniki nie muszą być wcale pod kątem prostym i równolegle do osi domu - wyjaśnił mi to łopatologicznie mój mąż pokazując fizycznie dlaczego - na tych narożnikach jak przyjeżdża geodeta zaznaczaliśmy osie domu a później puszczaliśmy sznurki - i bez względu jak masz te narożniki wbite to puszczone sznurki będą idealnie po osiach domu
Odpowiedz
#12
no ale najpierw geodeta musi na coś nanieść punkt 0 więc musisz wiedzieć ile od tego punktu zejść z poziomem ławy aby zachować strefy przemarzania gruntu
Odpowiedz
#13
Im bardziej równolegle w stosunku do osi ściany będziesz mieć ławy drutowe, tym łatwiej ci będzie na nich pracować. Nie muszą być idealnie równolegle wbite, tylko później ciężej będzie ci przenieść krawędzie ścian
Odpowiedz
#14
(29.06.2020, 17:22)mumiok napisał(a): no ale najpierw geodeta musi na coś nanieść punkt 0 więc musisz wiedzieć ile od tego punktu zejść z poziomem ławy aby zachować strefy przemarzania gruntu

punkt zero nie musi być naniesiony na ławie drutowej. u mnie punkt 0 geodeta zaznaczył na słupie. Na ławach drutowych miałem wyznaczone tylko osie fundamentów.
Odpowiedz
#15
odnosiłem się do wpisu osoby wyżej która napisała, że geodeta był tylko raz aby nanieść osie co nie może być faktem bo musi być naniesiony punkt 0 gdzieś na czymś aby się do tego odnosić i wiedząc jak głęboko kopać i ile bloczków, wiem gdzie się nanosi punkt 0 oraz osie budynku, chodzi mi o precyzję ławy drutowej w stosunku do późniejszych prac

chyba tylko kolega @promek wie o co mi tak naprawdę chodzi
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu