Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Płyta Fundamnetowa szersza niż obrys budynku
#1
Witam Pany, potrzebna pomoc w sprawie płyty. Mianowice architekt zrobił mi projekt płyty która jest większa niż obrys budynku 
Powiedzmy budynek na szerokość ma 10 m to płyta ma 11,20 :Smile na długość budynek ma 15 m a płyta 16,50 
Bydynek jest parterowy z użytkowym poddaszem ( garaż w bryle)

Jak to zobaczyłem to prawie zemdlałem, mówię co jest do cholery.
Grunty to piaski gliniaste  niewysadzinowe ( był geolog wszystko gra )


Zbrojenie górą i dołem co 10 cm pręt fi10 . belki zbrojeniowe wokół

Teraz  pytanie co z tą płytą tak sobie myślałem jeżeli płyta fund ma być 10 cm wyżej niż poziom działki  to jak np póżniej przy ścianie podejdę rynnami jak wyleje przed drzwiami 2 stopnie które są w projekcie  a co najgorsze jak  szczelnie zrobić hydroizolacje tych płaszczyzn płyty które wystają poza obrys


Po jaką cholerę płyta większa niż budynek ???

Pozdrawiam
Odpowiedz
#2
Zadaj to pytanie architektowi, który robił projekt.
Za coś w końcu szmal wziął.
A następny do odpytania, kierownik budowy.
Odpowiedz
#3
Pytaj architekta - ile razy trzeba powtarzać ze architekt to inżynieryjny debil...
Tak ich kształcą tacy są - widocznie ten nie zlecił roboty inżynierowi - konstruktorowi i sam umyślił że płyta to jak ława fundamentowa musi być szersza niż obrys ścian...

Kierownik jak kierownik - nie musi mieć uprawinień konstruktorskich, by chcieć się wypowiadać... (On jest to tego by zrobione było jak w projekcie )
Ja bym po prostu zmienił architekta....
Odpowiedz
#4
Zaczyna się zawsze od źródła.
Co ma zmienić ? Przecież już pewnie
zapłacił. Wyraźnie napisał:
"Mianowicie architekt zrobił mi projekt"
Za darmo mu zrobił ?. I pewnie mu dał
żeby sobie pooglądał.
Odpowiedz
#5
Pochwal się jeszcze jaką grubość płyty Ci zaproponował.

U mnie płyta pod parterówkę ma zbrojenie fi10 co 15cm. Grubość 20, ale wykonałem finalne na grubość 21cm.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu