Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
okolice Rzeszowa
#21
ile za m2 z materiałem?
Odpowiedz
#22
(15.09.2020, 21:31)aarek1404 napisał(a): ile za m2 z materiałem?

Póki co to znam koszt materiału. Na całą elewację tj. ok 145m2 materiał kosztował ok 7tys w tym mam też 4 wiadra gruntu silikonowego umieszanego w kolorze i parapety zewnętrzne.
Odpowiedz
#23
Elewacja na ten moment pozostaje w takim stanie. Całość jest pomalowana gruntem, póki co nie nakładamy tynku ani nie robimy podbitki. Dołożę jeszcze kolana do rynien na dole żeby woda nie chlapała po ścianach i tak to póki co zostawiamy. Kolejny etap - hydraulika.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#24
tynki będą przed czy po wylewkach?
Odpowiedz
#25
(19.09.2020, 19:19)aarek1404 napisał(a): tynki będą przed czy po wylewkach?

Tynki już mamy, były robione przed wylewkami. Wylewki na samym końcu będą robione
Odpowiedz


#26
Rozpoczął się etap hydrauliki. Ogrzewanie na jakie się zdecydowaliśmy to gazowe. Będzie kocioł jednofunkcyjny i do tego zasobnik 100-120l. Aby zaoszczędzić miejsca w kotłowni kocioł będzie powieszony na ścianie, a zasobnik będzie stał na podłodze. W sypialniach będą grzejniki plus dodatkowo będzie jeden duży grzejnik w jadalni oraz w łazience. Podłogówka będzie na całej części dziennej plus korytarz, łazienki i hol. Zdecydowaliśmy się na grzejnik w salonie  z tego względu, aby w chłodniejsze jesienne wieczory nie włączać podłogówki tylko dogrzać sobie tylko grzejnikami gdzie będziemy chcieli. Dodatkowo w salonie będzie koza.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#27
Wylewki gotowe. Zarówno na stropie jak i na dole ułożone 15cm styropianu. Do tego ok 7cm wylewki. Na ten rok kończymy na tym etapie. Teraz zostało tylko wysuszenie wylewek i podliczenie kosztów Big Grin


Załączone pliki
.jpg   121728036_3488394231224131_8023321583667147033_n.jpg (Rozmiar: 33.32 KB / Pobrań: 323)
Odpowiedz
#28
Miało nie być nic więcej w tym roku jednak coś tam doszło jeszcze. Kupiliśmy już kozę do salonu więc na wiosnę się ją zainstaluje i przy przycieraniu ścian, malowaniu i innych pracach będzie można w niej palić żeby było ciepło. Przy okazji zakupu kozy trafiliśmy na płytki, które kupiliśmy do kotłowni. Te same co w kotłowni na podłodze damy również we wiatrołapie. Zamówiłem również właz na strych, który powinien dotrzeć na początku grudnia. Zdecydowałem się na właz może nie jakiś firmowy ale taki co ma grubą płytę bo prawie 9cm i dobry współczynnik. Dodatkowo planuję zrobić dodatkową klapę zrobioną od góry i otwieraną na strych, która będzie ocieplona. Czy ktoś robił coś takiego? Czy ma to sens? Mi się wydaje, że tak. Zapewni to mniejsze straty ciepła plus dodatkowo przy każdym otwieraniu ewentualny kurz nie będzie spadał na dół przy otwieraniu schodów.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#29
Jakie koszty wyszly za stan surowy zamknięty?
Odpowiedz
#30
(23.11.2020, 13:01)Debol napisał(a): Jakie koszty wyszly za stan surowy zamknięty?

Wyszło to jakieś 118tys. W tym są zawarte koszty przyłącza prądu, wody i kanalizacji. Bez tego byłoby poniżej 115
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu