Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sufit podwieszany
#1
Lightbulb 
Witam,
Chciałbym na tym forum zadać Wam parę pytań odnośnie prawidłowego wykonania sufitu podwieszanego oraz czy przy zastosowaniu takiego bądź innego rozwiązania wystąpiły jakieś pęknięcia bądź podwyższenie/obniżenie sufitu.
Po przeanalizowaniu dokumentacji wiązarów w jednym z węzłów mogą wystąpić max. ugięcie do 16mm (czyli obniżenie sufitu). 

Chciałem zapytać Was jaki wariant sufitu stosowaliście i czy występują z tym jakieś problemy (pęknięcia, przesunięcia)?

[Obrazek: 7fc61b00735a49095ad86d6e74754e0f.jpg]

[Obrazek: 5820934888ce22ecbc5308ead7627d29.jpg]

Ja skłaniam się ku wariantowi 1 i nawet nie wiem czy nie zrezygnować z profila UD. Ale może wasze spostrzeżenia i doświadczenia pomogą mnie lub innym wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Czekam na Wasze odpowiedzi.
Odpowiedz
#2
polączenie ślizgowe, profile nośne co 80-90cm. 3 miesiące jest i nic nie pęka
Odpowiedz
#3
Przez "połączenie ślizgowe" rozumiem, że stosowałeś na połączeniu ściany z sufitem taśmę odcinającą (ślizgową) rigips?
A czy stosowałeś profile UD i wsuwałeś w nie profil CD60?
Odpowiedz
#4
dokładnie taśma. pierwszy profil 10cm od sciany, nie wsuwalem w UD. Ud byly stosowane. Wszystko na wieszakach obrotowych i "grzybakach"
Odpowiedz
#5
Widziałem na forum rozwiązanie na którym było wykonanie sufitu podwieszanego przed ścianami działowymi i tynkami. Czy moglibyście napisać jak to teraz wygląda? Czy są pęknięcia, czy wystąpiło oddzielenie się tynku na ścianie od płyty GK?
Odpowiedz


#6
zrob najpierw scianki i tynki, potem sufity. Taka powinna być kolejność
Odpowiedz
#7
To mam jeszcze jedno pytanie. Czy profile główne powinno się mocować wzdłuż wiązara czy poprzecznie?
Odpowiedz
#8
Zależy jak ci wypadnie wiązar. Musisz poprostu zachować odległości mocowań i tyle
Odpowiedz
#9
(01.04.2020, 20:52)lukas0685 napisał(a): dokładnie taśma. pierwszy profil 10cm od sciany, nie wsuwalem w UD. Ud byly stosowane. Wszystko na wieszakach obrotowych i "grzybakach"

nie rozuiem, co oznacza ze nie wsuwałes w profile ud profili cd ? i ze ud były stosowane? troche nie czaje
Odpowiedz
#10
niektorzy pierwszy profil robia zaraz przy scianie wsuwajac go w UD ja mam pierwszy 10cm od sciany
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu