Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adaptacja dach dwuspadowy
#21
(14.03.2018, 20:14)deeropolskie napisał(a): Tak, ale jak widac na przykladzie wielu uzytkownikow trzeba trafić na kogos kto podejmie sie takiej adaptacji i nie zawola duzo kasiory!

No właśnie, obawiam się niepotrzebnych kosztów. Zastanawiam się czy mogę zmienić warunki zabudowy na korzystne dla tego projektu , mam jeszcze 10 dni na odwołanie się od wydanych warunków zabudowy.
Odpowiedz
#22
Witam, mam takie pytanie otrzymałam własnie MPZP dla działki którą zamierzałam kupić o powierzchni 804m2 są następujące warunki
- maksymalny wskaźnik zabudowy 0,15
- maksymalna intensywność zabudowy 0,35
jeśli dobrze liczę to projekt spokojnie mieści się w maksymalnej intensywności, natomiast gorzej z maksymalnym wskaźnikiem, bo wychodzi mi 0,16. w zwiazku z tym jak myslicie czy dostane zgode na budowe?
Odpowiedz
#23
Zapytaj w urzędzie miasta/gminy.
Odpowiedz
#24
(19.06.2018, 09:55)Majka napisał(a): Witam, mam takie pytanie otrzymałam własnie MPZP dla działki którą zamierzałam kupić o powierzchni 804m2 są następujące warunki
- maksymalny wskaźnik zabudowy 0,15
- maksymalna intensywność zabudowy 0,35
jeśli dobrze liczę to projekt spokojnie mieści się w maksymalnej intensywności, natomiast gorzej z maksymalnym wskaźnikiem, bo wychodzi mi 0,16. w zwiazku z tym jak myslicie czy dostane zgode na budowe?

Przy takiej niewielkiej różnicy Powinnaś dostać pozwolenie bez większego problemu.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#25
(19.06.2018, 14:08)gregorrek napisał(a):
(19.06.2018, 09:55)Majka napisał(a): Witam, mam takie pytanie otrzymałam własnie MPZP dla działki którą zamierzałam kupić o powierzchni 804m2 są następujące warunki
- maksymalny wskaźnik zabudowy 0,15
- maksymalna intensywność zabudowy 0,35
jeśli dobrze liczę to projekt spokojnie mieści się w maksymalnej intensywności, natomiast gorzej z maksymalnym wskaźnikiem, bo wychodzi mi 0,16. w zwiazku z tym jak myslicie czy dostane zgode na budowe?

Przy takiej niewielkiej różnicy Powinnaś dostać pozwolenie bez większego problemu.

a jesli tak jak mowisz dostane pozwolenie to potem nie bede miala problemow przy odbiorze budynu? wszak jak urzednik napisal 15 to ma byc 15? juz nie wiem czy nie zmieniac bryly budynku o tych pare metrow zeby dopasowac sie do wymogow, ale nie wiem czy nie lepiej w takim przypadku robic projekt indywidualny czy przerabiac ten istniejacy...
Odpowiedz


#26
(19.06.2018, 14:38)Majka napisał(a):
(19.06.2018, 14:08)gregorrek napisał(a):
(19.06.2018, 09:55)Majka napisał(a): Witam, mam takie pytanie otrzymałam własnie MPZP dla działki którą zamierzałam kupić o powierzchni 804m2 są następujące warunki
- maksymalny wskaźnik zabudowy 0,15
- maksymalna intensywność zabudowy 0,35
jeśli dobrze liczę to projekt spokojnie mieści się w maksymalnej intensywności, natomiast gorzej z maksymalnym wskaźnikiem, bo wychodzi mi 0,16. w zwiazku z tym jak myslicie czy dostane zgode na budowe?

Przy takiej niewielkiej różnicy Powinnaś dostać pozwolenie bez większego problemu.

a jesli tak jak mowisz dostane pozwolenie to potem nie bede miala problemow przy odbiorze budynu? wszak jak urzednik napisal 15 to ma byc 15? juz nie wiem czy nie zmieniac bryly budynku o tych pare metrow zeby dopasowac sie do wymogow, ale nie wiem czy nie lepiej w takim przypadku robic projekt indywidualny czy przerabiac ten istniejacy...

Nie wiem w jaki sposób zostało to wyliczone. Pod ten wskaźnik podciągną też taras, schody, podjazd itd. więc trzeba tak "dostosować" projekt żeby się zmieścił. Potem po odbiorze zrobisz sobie taras, podjazd i co tam Ci się spodoba Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#27
Tylko że z tego projektu nie można nic już uciacWink bo z wymiarów 12,54x10,29 wychodzi powierzchnia zabudowy 129,04 co przy wymiarach 'mojej' działki daje ni mniej ni więcej wskaźnik zabudowy 0,16 na 0,15 wymaganychWink
Odpowiedz
#28
(19.06.2018, 17:37)Majka napisał(a): Tylko że z tego projektu nie można nic już uciacWink bo z wymiarów 12,54x10,29 wychodzi powierzchnia zabudowy 129,04 co przy wymiarach 'mojej' działki daje ni mniej ni więcej wskaźnik zabudowy 0,16 na 0,15 wymaganychWink

poczytałam troche, jak myslicie czy "zmniejszenie" fundamentow pod wymagana w planie powierzchnie zabudowy cos by dalo? w mpzp mam ze powierzchnie zabudowy wylicza sie poprzez stosunek powierzchni ogolnej rzutu przyziemia obiektow stałych zlokalizowanych na działce do powierzchni działki. i teraz czy policza mi po obrysie tych "mniejszych" fundamentow czy dolicza te wystajace sciany. wiem ze najlepiej z tym tematem do architekta ale kupie projekt przerobie a potem nic nie wyjdzie to troche sie nie kalkuluje. inny sposob jaki znalazlam to loggia, ktora ponoc sie nie wlicza do zabudowy wiec moze mozna na takowa przerobic wiatrołap?
Odpowiedz
#29
(20.06.2018, 13:38)Majka napisał(a):  
(19.06.2018, 17:37)Majka napisał(a): Tylko że z tego projektu nie można nic już uciacWink bo z wymiarów 12,54x10,29 wychodzi powierzchnia zabudowy 129,04 co przy wymiarach 'mojej' działki daje ni mniej ni więcej wskaźnik zabudowy 0,16 na 0,15 wymaganychWink

poczytałam troche, jak myslicie czy "zmniejszenie" fundamentow pod wymagana w planie powierzchnie zabudowy cos by dalo? w mpzp mam ze powierzchnie zabudowy wylicza sie poprzez stosunek powierzchni ogolnej rzutu przyziemia obiektow stałych zlokalizowanych na działce do powierzchni działki. i teraz czy policza mi po obrysie tych "mniejszych" fundamentow czy dolicza te wystajace sciany. wiem ze najlepiej z tym tematem do architekta ale kupie projekt przerobie a potem nic nie wyjdzie to troche sie nie kalkuluje. inny sposob jaki znalazlam to loggia, ktora ponoc sie nie wlicza do zabudowy wiec moze mozna na takowa przerobic wiatrołap?
Można się bawić w jakieś podcienie, wnęki itd. ale wiadomo że odbędzie się to kosztem i tak niewielkiego domku. Moim zdaniem szkoda zachodu i kosztownych zmian w projekcie. Nie ma co gdybać tylko należy udać się z zapytaniem do urzędu który wydał MPZP i rozwiać wątpliwości u źródła. Wskaźnik o którym mowa w założeniu "ma chronić walory środowiska przyrodniczego lub zapewniać korzystne warunki użytkowania terenu o określonym przeznaczeniu" Nie sądzę aby ten 1% miał wpływ na środowisko i jego walory lub uniemożliwiał użytkowanie terenu. Smile  Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#30
To tylko MPZP. Idzie się do osoby która się tym zajmuje. Mówi się co i jak i powinno być ok. Urzędnik może zrobić wyjątek argumentując że to mała różnica, a dom będzie niski i nie będzie zaburzał krajobrazu. Kuzynka też miała dziwne wymogi w MPZP i przyjechał urzędnik i bez problemu wprowadził wyjątek argumentując że np w okolicy są takie rozwiązania (chodziło o kolor dachu i że dach nad dobudowanym garażem jest jednospadowy a powinien być dwu). Z tego co widzę to komuna się skończyła i interesantów już nie traktują jak petentów Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu