Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Komin do gazu
#1
Nie znam się na kominiastwie.
Kolega sierżant od poczatku mocno sugerował likwidację komina i wyrzut spalin przez ścianę.
Rzuciłem hasło projektantce podczas adaptacji, ale nie podchwyciła tematu. Ja się nie orientuję, więc nie naciskałem.
Zaprojektowano mi 2 kominy (kominek + kocioł gazowy).
Instalator odradził nam komin.
Zaproponował wyrzut spalin przez ścianę. Nie podobał mi się ten pomysł ze względów estetycznych.

Stanęło na tym, że z kotła wyjdzie rura, która przejdzie pionowo przez stryszek, a z połaci dachu zostanie wyprowadzona przy wykorzystaniu "kominka dachowego". To taka dachówka, która w zależności od modelu dachówki kosztuje ok 250-600 zł.
Nie pamiętam jaki rodzaj rury będzie zastosowany.

To rozwiązanie pozwala oszczędzić na kupnie, budowie i obróbce komina. Poza tym komin jest zawsze miejscem potencjalnych nieszczelności...
Odpowiedz
#2
Po wstępnym rozeznaniu w temacie u siebie będę robić tak że komin zostanie postawiony z samego pustaka kominowego pojedynczego i w zależności od zastosowanego pieca na etapie jego montażu zostanie w nim umiejscowiona rura podwójna do wyrzutu spalin od pieca kondensacyjnego. W zależności od wybranego pieca może okazać się że przy tej samej mocy jeden będzie mieć lepszą sprawność przy rurze od wyrzutu spalin o średnicy 80 a inny przy 100. Piec oczywiście gazowy z zamkniętą komorą spalania. Jeśli ktoś ma wybrany na 100% model pieca to można postawić komin systemowy.
Odpowiedz
#3
Rekuperacja, przy piecu z zamkniętą komorą spalania kanał wentylacyjny jest zbędny
Odpowiedz
#4
(08.09.2018, 21:23)peater napisał(a): Rekuperacja, przy piecu z zamkniętą komorą spalania kanał wentylacyjny jest zbędny

I ja będę mial tak samo!

Rozważałem sam komin wentylacyjny postawić. Ale to taniej nie będzie...
+ murowanie, obróbka i przeciekanie, o których wspominałem wyżej Wink
Odpowiedz
#5
(08.09.2018, 21:30)Michał G. napisał(a):
(08.09.2018, 21:23)peater napisał(a): Rekuperacja, przy piecu z zamkniętą komorą spalania kanał wentylacyjny jest zbędny

I ja będę mial tak samo!

Rozważałem sam komin wentylacyjny postawić. Ale to taniej nie będzie...
+ murowanie, obróbka i przeciekanie, o których wspominałem wyżej Wink

Owszem, jednak estetycznie na pewno lepiej wygląda taki komin niż rura wyprowadzona przez ścianę lub sama Kwasówka wyprowadzona powyżej dachu. Obróbkę  na pewno będziemy wykonywać z blachy (nam się takie wykończenie podoba) aby zmniejszyć możliwość wystąpienia nieszczelności.

(08.09.2018, 21:34)Lubin napisał(a): A nie pomyśleliście że każdy jeden kominiarz będzie robił problem z odbiorem? Obdzwoniłem kilku i żaden nie chciał słyszeć o braku wentylacji grawitacyjnej przy piecu.

Łaski nie robi, nie ten to inny, na etapie adaptacji projektu jest to właśnie wprowadzane więc dom zostanie wybudowany zgodnie z projektem w którym jest już rekuperacja i zlikwidowany komin wentylacyjny. Z tego co czytałem na forum + info w internecie po aktualizacji przepisów budowalnych jest to jak najbardziej zgodne ze sztuką budowlaną.
Odpowiedz


#6
(08.09.2018, 21:34)peater napisał(a): Owszem, jednak estetycznie na pewno lepiej wygląda taki komin niż rura wyprowadzona przez ścianę lub sama Kwasówka wyprowadzona powyżej dachu.
Dlatego pisałem o kominku dachowym.
Mi też się nie podoba "rura wydechowa" w ścianie budynku. Choć puszczony tuż pod okapem wcale nie musi rzucać się w oczy.
Odpowiedz
#7
po co robic komin murowany przy gazie? Rura przez ściane będzie ok, oszczędzasz na kominie przejściu przez dach obróbce komina. POzatym komin na gaz nie może być za długi. Stopę kominową warto i tak zrboić jakby później coś to można komin wymurować
Odpowiedz
#8
Niekoniecznie... wystarczy wysunac troche bardziej rure i elewacji nic nie bedzie poza tym to przeciez tylko para
Odpowiedz
#9
Firma Pekabet jest 10km od Gorzowa Wlkp.
Wyroby tej firmy były już omawiane na forum.
Proponuję skorzystać w wyszukiwarki.
Odpowiedz
#10
(16.08.2018, 05:54)maciej87 napisał(a): To jak już jesteśmy przy kominach to z swojego doświadczenia nie polecam Pekabetu ze względu na bardzo złej jakości keramzytobeton ( dużo popękanych , kruszących się , krzywych po 2 cm)
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu