Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyste powietrze
#11
(17.09.2018, 20:04)graucho napisał(a): No git tylko jej ktoś chce dostać dotacje na docieplenie już wybudowanego budynku musi takie mieć docieplenie żeby spełnić warunki przegrody 2021!! Już widzę jak będą ludzie brali dotacje na ocieplenie....

He, he, dobre. Jak dawać, żeby nikt nie wziął.
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#12
byłem na spotkaniu i z tego co mi powiedziano na nowy budynek można wziąć na przyłącze do źródła ciepła montaż instlacji ciepła jak i rekuperację
Odpowiedz
#13
Też byłem na spotkaniu wczoraj.
Mi powiedzieli, że na nowobudowany budynek dotacja tylko na kocioł gazowy.
Nie umieli odpowiedzieć, czy przyłącze gazu i instalację też. Mają to sprawdzić.
Na rekuperację podobno nie przysługuje.
Odpowiedz
#14
Btw od dzisiaj można składać wnioski...
Odpowiedz
#15
Byłem dzis na spotkaniu
w skrócie dla nowobudujacych co zaczeli po 1 stycznia 2018 to co zapamietalem jako niuanse

Po pierwsze dotacja jest dla nowych tylko na zródło ciepła i przyłacze (od granicy do budynku)
w pierwszej kolejnosci sprawdzaja czy jest rurociag cieplny jezeli nie ma czy jest gaz jezeli nie ma dopiero wtedy moze to byc inne zrodło.

Przegrody czyli okna sciany drzwi i strop , musi spełniac normy 2021
Audyt jest niepotrzebny , robi sie wtedy uproszczony audt we wniosku
Jezeli ktos ma audyt to nie ma zmiłuj musi zrobic wszystko co w audycie.


Jednym słowem, jesli ktos kupi piec za minimum te 7 tys bo takie jest minimum, i ma powiedzmy dochod powyzje 1600 to dostanie ile dotacji moze około 2 ?
trwałosc projektu 3 lata, beda sprawdzac po wniosku po realizacji i w okresie trwalosci oczywiscie tez moga.
Odpowiedz


#16
To ciekawe jak będą traktować budowy starsze, ale nadal trwające.

W sumie jutro się dowiem.
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz
#17
czyli co spotkanie to inne informacje więc oni sami nie wiedzą co i jak u nas podobno był człowiek który przygotowywał projekt tego programu i sam mi powiedział że jak na nowy dom to mogę wnioskować o przyłącze, kocioł kondensacyjny i rekuperator nie do końca tylko mogli sprecyzować czy przyłącze całe czy tylko od skrzynki do domu
Odpowiedz
#18
Trzeba zajrzeć do regulaminu. Tam jest sporo informacji.

Od kilku dni można składać wnioski. Są one dostępne elektronicznie.

Na spotkaniu powiedziano, że "wniosek jest na tyle fajny, że sam wyłapuje błędy i nie przepuści dalej. A wnioskować można o wszystko, co przepuści wniosek".
Czyli trzebaby "podstawić" dane dot. domu w budowie i zobaczyć jakie elementy przepuści system.
Odpowiedz
#19
Poczytajcie sobie dokumentację:
https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl/w...kumentacja
Jak nowy dom, to tylko źródło ciepła i przyłącze (dotacja) lub kolektory oraz solary (pożyczka). Nie ma szans na rekuperację, okna, ocieplenie itp. O Źródło ciepła dla nowego domu można tylko wnioskować do 31.12.2019.
W dokumentacji nie ma mowy o jakimś sprawdzaniu czy jest gaz, węzeł ciepła itp. Chcesz pompę, robisz pompę. Na tych spotkaniach to prowadzący nie zawsze są merytorycznie przygotowani Wink
Odpowiedz
#20
(25.09.2018, 06:43)pstawik napisał(a): ..."W dokumentacji nie ma mowy o jakimś sprawdzaniu czy jest gaz, węzeł ciepła itp"...

ostatnia strona wniosku tam gdzie zaznaczasz "zgody" jest o tym mowa
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu