Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wycena okien
#21
Na jakie okna się decydujecie? Za co jest sens dopłacić a za co nie? Byłem po kilka wycen za okna i można zwariować. Każdy co innego mówi.
W jednej firmie sprzedawca bardzo mocno zaleca coś takiego jak systemowa podmurówka, tak żeby drzwi tarasowe przykręcić do fundamentu a nie robić podmurówki z pustaka. To po prostu gruby plastikowy profil coś jak okienny. Pan sprzedawca twierdzi "że to załatwia nam wiele spraw" a chodzi o wyeliminowanie mostka termicznego. Na moje inżynierskie oko to wystarczy tą podmurówkę w pustaka ocieplić tak aby zachować ciągłość izolacji i problem rozwiązany. Czy dobrze kombinuję?

W innej firmie pani pokazała jakieś systemowe podwyższenie, taki ciepły materiał coś ala BK ale dużo mocniejsze. Pytałem panią jaki to ma współczynnik przewodnictwa ciepła skoro go poleca a ona że nie wie i by się musiała z producentem kontaktować...


Wycena zawierała drzwi tarasowe 180cm i fixa 200cm więc tych systemowych rozwiązań by było niecałe 4mb a chcą za to prawie 1000zł. Na moje oko trochę wyciąganie kasy.
Wyceniałem okna 3 szybowe z tym szerszym, cieplejszym profilem głównie veki.

Chcę też kilka rolet zewnętrznych i w jednej firmie dopłata do elektrycznych wynosi 150zł a w innej prawie 500zł ale zaś sprzedawca mówi że używają tylko osprzętu z Niemiec Włoch i Francji a inni tańsi instalują tanie chińskie, często bez wyłączników nadprądowych gdzie jak roleta przymarznie to może ja rozerwać. 
Teraz zastanawiam się za co warto dopłacić a co jest wyciąganiem kasy.
Odpowiedz
#22
Ja się nastawiam na oknoplast, chociaż po głowie chodzi mi też drutex. Cenowo podobnie. Petecki wyszedł mi najtaniej też na vece 82mm, ale w oknoplaście dają ładniejszy profil okna taki zaokrąglony bez dopłaty.

Zastanawiam się nad poszerzeniami żeby okno do fundamentu przykręcić. Petecki nakręca że to bardzo ważne i eliminuje wiele problemów, ale nie wiadomo jakich bo jak zrobię podmurówkę pod drzwi i okno fix do ziemi to przecież można na to przykleić styropian i będzie cieplejsze niż gołe poszerzenie. Za oba okna musiałbym dopłacić prawie tysiąc a nie bardzo widzę sens a wyceniali mi poszerzenie dla wysokości styropianu 20cm w posadzce.

W oknoplascie nie oferują poszerzeń z plastiku tylko klinaryt, ale jak zapytałem jaki to ma wsp. przewodzenia ciepła o pani odpowiedziała "nie wiem" a na oko to od BK wiele się pewnie nie różni a już na pewno nie tyle żeby dopłacać tyle kasy. Każdy co innego i sam już nie wiem.


Mam takie pytanie, czy jak wezmę ciepłą listwe podokienna to czy wymiar szyby się zmniejszy? Bo wydaje mi się że tak???
Odpowiedz
#23
Klinaryt:
Współczynnik przewodzenia ciepła - lambda 0,035 W/mK
Odpowiedz
#24
Wczoraj mi zamontowali okna VEKA SOFTLINE 82 razem z roletami. Jak dla mnie okna ok , nie mam zastrzeżeń. Cena była w miarę ok więc się zdecydowałem. Wszystkie okna poszerzone do 200x150, taras 190x230, kotłownia, łazienka bez zmian. Całość 17300zl
Odpowiedz
#25
Chciałbym okna z oknoplastu i teraz jest promocja zimowa i faktycznie wychodzi trochę taniej, niż to co oferowali we wrześniu. Problem jest taki że ściany będą na wiosnę, a małżonka trochę się boi kupować wg projektu a nie wg pomiarów.
Czy jest się czego bać czy można brać? Ekipa budowlana ma zrobić ściany więc jest odpowiedzialna za otwory i mają zrobić to dobrze. Co myślicie o takim zakupie?
Odpowiedz


#26
Ja myślę, że otwory trzeba pomierzyć po wymurowaniu
Odpowiedz
#27
Ja miałem zamienione wiązary zanim była pierwsza łata wbitą, okna także
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#28
Nie było żadnych problemów? Wymiary, przekątne itp itd. Kusi mnie zamówić a wszyscy odradzają bo to muszą być pomiary bo to nie wiadomo jak otwory wyjdą i inne takie... Trochę tego nie rozumiem bo wymiar to wymiar a nadproże musi trzymać poziom i ściany pion to i przekątne wyjdą. To serio aż takie skomplikowane? Przecież jeśli nadproże po jednej stronie będzie pół cm niżej to okno i tak jest wypoziomowane i nic to nie zmienia za po ilością pianki.
Odpowiedz
#29
Siema. Ja na Twoim miejscu bral bym promocje, tylko dowiedz sie jakie dokladnie maja byc otwory i czy wykonawca pojdzie na taki układ, ale to Ty bierzesz odpowiedzialnosc za wymiary otworow. Polecam pomysł Lukasza z przykrecaniem kontral, wychodza idealnie prosto. Polecam również cieple parapety, pozdrawiam.

Pomalu, ale do przoduSmile
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu