Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak okna w łazience
#1
Zawsze można dać okno FIX z matową szybą. Masz wygląd, światło dzienne..
Odpowiedz
#2
Kwestia jak będzie usytuowany dom względem stron świata. Ja np. mam front od północy i zostawiam tylko okno w kuchni (narożne). W zamian za to Salon, Pokój i Sypialnia, będą duże okna do ziemii. Wszystko zgodnie z zasadami domu pasywnego. A na froncie będę kombinował drewnem żeby nie wygłądało na bunkier :-)
Odpowiedz
#3
Arifabia strony świata całkowicie mnie nie interesują i w ogóle nie biorę tego pod uwagę.
Odpowiedz
#4
Wg mnie jakby się dało to chciałbym mieć światło naturalne w każdym pomieszczeniu. Ja zamówiłem okna z szybami normalnymi i na to pójdzie folia
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#5
W łazience musi być okno. Nie ma o czym dyskutować.
Nie polecam bez okna.
Żadna wentylacja nie zastąpi okna. NIGDY !
Odpowiedz


#6
(30.03.2018, 19:01)piotres napisał(a): Arifabia strony świata całkowicie mnie  nie interesują  i w ogóle nie biorę tego pod uwagę.
A powinno się, jeżeli jest to możliwe, brać pod uwagę usytuowanie domu względem stron świata gdyż umożliwia to dosyć poważne zwiększenie efektywności energetycznej domu. Jest do chyba ważne bo większość dyskusji na forum kręci się wokół ogrzewania, mostków termicznych, ciepłego montażu stolarki, ocieplenia i ogólnie zapotrzebowania domu na ciepło oraz możliwości minimalizacji przyszłych kosztów użytkowania. No ale czasem jest tak że się nie da albo są inne ważniejsze powody. Pozdrawiam Smile
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#7
(03.04.2018, 13:00)Marekzqz napisał(a): W łazience musi być okno. Nie ma o czym dyskutować.
Nie polecam bez okna.
Żadna wentylacja nie zastąpi okna. NIGDY !



Więc   ponad 30 lat  mieszkania w łazience z miską  ustępową, bez okna   - sprawiło, że jestem  dziwnym człowiekiem, żyjącym z kompletnej wilgoci,  ponieważ musi być  tu okno. Zaraz  wykuję  dziurę na klatkę schodową  bo musi być okno ZAWSZE!

Poważnie  pisząc   zostawiam okno ponieważ  żona stwierdziła że chce i już, bo będzie bunkier.

Dzięki za radę.


Budynek będę  chciał postawić w  kierunku który będzie dla mnie wygodny  i możliwy do zrealizowania  w planie.
Odpowiedz
#8
Ja jak poszukiwałem plan w katalogach to z góry odrzucałem te w których główna łazienka była "ślepa". Też nie wyobrażam sobie braku okna.
Odpowiedz
#9
Jasna, duża łazienka i okno przez które wpadają promyki słoneczka - tego raczej w bloku nie uświadczysz. Dlatego w moim domu wszystko będzie inne niż w bloku, jeżeli tylko będzie to możliwe Smile  Duże przeszklenia, zero schodów i wszechobecna zieleń dookoła Smile Pozdrawiam.
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz
#10
@piotres
Taka racja. Może zbyt ostro napisałem. ale sam teraz mam mieszkanie bez okna i powiem ci że to lipa. nie mam balkonu wszystko tam schnie i bez osuszacza bym miał totalną wilgoć. A uwierz mi okno robi robotę i naprawdę warto. Peace Smile
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu