Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ściana nośna
#1
Jeśli chcesz poddasze użytkowe to lepiej zmień projekt na inny.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#2
(12.01.2018, 20:16)maciej87 napisał(a): Jeśli chcesz poddasze użytkowe to lepiej zmień projekt na inny.

To nie jest odpowiedź. To tak samo jak byś powiedział Łukaszowi. Chcesz piwnice? Zmień projekt na inny.
Odpowiedz
#3
Jeśli chcesz poddasze uzytkowe na wiazarach to najlepszym rozwiazaniem bylby podciąg albo ściana nosna w osi budynku. Mozesz rowniez zamówić wiązary ze wzmocnionym pasem dolnym ale wtedy cena będzie sporo wyższa.
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#4
Na mój gust, każda zmiana w projekcie jak zwiększenie kąta dachu, poddasze użytkowe itp wymaga zmian konstrukcyjnych/wzmocnień. Metr kw. dachówki to już dodatkowe 40kg, płyta osb 22mm też ponad 40kg/szt, plus to, co ma na nich leżeć.
A wiązary ze stali nie są....
Odpowiedz
#5
To racja. Ciekawe co jest tańsze w realizacji. Podciąg czy ściana nośna.
Odpowiedz


#6
Biorąc pod uwagę rozmiary parteru, tanio nie będzie a nie wiem, czy skończy się na jednej tylko ścianie nośnej w środku. Architektem nie jestem i być może się mylę, ale wyciągam wnioski z tego co budowałem.
Odpowiedz
#7
Podciąg będzie tańszy i lepszy.Wszystkim zainteresowanym proponuję zapoznać się z pewnym dziennikiem budowy na forum muratora.
Znajdziecie tam sporo ciekawych informacji.http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171456-Budujemy-DOM-dziennik-budowy
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
#8
Możemy sobie gdybać co będzie lepsze. Nie wiemy jaką wizję ma fastplayer - jakie chce mieć pomieszczenia na górze i w związku z tym jak wysoko podniesie dach = ile zwiększy obciążenia. W przypadku podnoszenia dachu, warto nieco "podnieść" zero budynku, by zachował jakieś proporcje. Wielu tego nie robi i po takich przeróbkach domy wyglądają jak wyglądają . Dla mnie to nieco...dziwne kiedy dach jest np. o 1/3 wysokości większy niż ściany, ale to tylko moje zdanie.

Na forum, projekt który pokazałeś, ma konstrukcję dachu przerobioną i jest zbudowany z silki kl 15, która ma z tego co pamiętam 15N/mm2 wytrzymałości na ściskanie a np ma Ytong 2,5- 5N/mm2

offtop..Szkoda, że autor dziennika zamilkł i nie opisuje działania GWC. Mnie on przypomina...murowane tarasy, które swoje wady pokazują po latach.
Odpowiedz
#9
U mnie wg warunków muszę zmienić dach na 35stopni (już architekt dokonuje adaptacji), dach pozostaje kopertowy. Faktycznie chyba najlepsza opcja to dodanie ścian nośnych. W takiej sytuacji szkoda nie pomyśleć przyszłościowo nad wykorzystaniem strychu np jako pokój rekreacyjny lub sypialnia, na chwilę obecną wszystkie sypialnie będą wykorzystane :-) Jest to na pewno indywidualna decyzja zależna od inwestora i jego życia, natomiast jedno jest pewne - dokonanie zmian na tym etapie będzie tańsze niż próba zmian w przyszlości.
Odpowiedz
#10
Ja tu nie widzę problem, dajesz dodatkową ścianę nośną, nie pamiętam ale któryś w budujących już to zrobił, jeśli warunki nakazują zmianę dachu na 30 czy 35 stopni, to czemu nie pomyśleć przyszłościowo?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu