Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wysokości działki a budowa budynku.
#1
Jak w temacie. Geodeta ustalił granice i naniósł wysokości na mapie odnośnie naszej działki. Działka ma 35 m szerokości i 89 m długości w najdalszym punkcie. Budynek usytuowany będzie około 10 max 15 metrów od drogi a od lewej granicy działki około 5m z czego wynika ze różnica wysokośći na budynku wynosi około 1.5 m. Pytanie czy ktoś miał podobną sytuację?? Jak najlepiej i najtaniej pobudować budynek na tej działce. Wiem że architekt sporządzi adaptacje lecz chciał bym zasięgnąć porady osób które również miały podobną sytuację. Zamieszczam wycinek mapki.


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#2
Masz różnice w poziomach działki? Jesteś wyżej drogi czy niżej? miałęm podobną sytucaję . byłem na jedym narozniku 1m podnizej drogi
Odpowiedz
#3
Dodałem mapkę i wynika z niej ze działka jest w spadku od drogi w dół ku rzece
Odpowiedz
#4
U mnie to wygląda tak:
   

Od frontu mam fundament 40 cm ponad grunt a przeciwległy narożnik ponad 120 cm ponad grunt. Ławy schodkowej nie robiłem bo wtedy jeszcze o czymś takim nie wiedziałem. Trzeba było wysoko murować i tyle.
Odpowiedz
#5
Trochę współczuję z tarasem.Dużo ziemi będzie potrzeba.
Odpowiedz


#6
Zawsze można zrobić drewniany na słupach Big Grin
Odpowiedz
#7
W planach taras drewniany na słupach (chyba betonowych).
Odpowiedz
#8
spadek od drogi w druga strone to nie ma tragedi. robisz zero troche wyzej drogi , wychodzi z bloczka na dopowiednią wysokość a pozniej obsypujesz. 1.5 m wysokosci to troche jest. druga opcja to nasypanie i utwardzenie terenu ale to już duże koszty sie robia. taras to nie problem. musisz zachować strefe przemarzania ławy
Odpowiedz
#9
Ewentualnie ustawić dom z prawej strony działki gdzie różnica jest już dużo mniejsza i podejrzewam że tam będzie do 1 m max
Odpowiedz
#10
można i tak , ale różnica i tak jest spora.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu